אורך חיי סוללות

צפוני

New member
אורך חיי סוללות

שלום רב לכם, לבתי בת ה - 6 מכשיר שמיעה (מאחורי האוזן) + מקלט FM לביה"ס שמוצמד אליו. אנו נתקלים הרבה פעמים בתלונות שלה כי המכשיר הפסיק לעבוד ונראה כי לפחות בחלק מהמקרים האשמה בסוללה. שאלותיי: - מה הסוללה בעלת הקיבול הגדול ביותר? כרגע משתמשים ב- Zinc Air של RAYOVAC קראתי כי קיימת סוללה הנקראת : High Power Zinc Air מישהו ניסה? - הייתי רוצה לבנות אמצעי מדידה שיתן לי חיווי בבוקר כי יש לה לפחות 6 שעות של פעולה בבית הספר, חשבתי על מד מתח שקריאתו תשמש חיווי לכמות האנרגיה שנותרה. מה שחסר לי זה הגרף של קיבול הסוללה בתלות במתח. אשמח לשמוע על רעיונות אחרים. אמצאי הבדיקה הסטנדרטי בעל חיווי LED לא ממש מדוייק בלשון המעטה. כיום אנו מחליפים סוללות כמעט כל יומיים .... תודה !

אסף בר1

New member
כל יומיים להחליף בטרייה?!

זה לא מקרה שאמור להיות... ואם כן.. אז משהו לא בסדר. אצלי היה מקרה כזה שהייתי גם כן בן 6 אצלי היה המכשיר חלש מידי! והגברתי אותו למקסימום עוצמה! שזה גומר יותר מהר את הטרייה... לא נראה לי שסוג בטרייה כזו או אחרת תעזור לכם... כי סך הכל ההבדל בין בטריות הן שוליות כי אתה אמר להחליף לילדה שלך כל שבועיים שבוע וחצי... (אצלי כל 3 שבועות כי המכשיר הוא כמעט על מינימום עוצמה) בקשר לבדיקות כמה זמן נשאר לבטרייה לעבוד זה מיותר לגמרי... א) זמן סוללה אמור להיות יותר מיום יומיים אז 90% שזה בעייה גדולה יותר מכשיר לא מתאים או אפילו מקולקל... אבל ילדים בגלאים כאלה "כילדים" הייתי אז מחסל מכשירים על שמאל ועל ימין כי הייתי מלא מרץ
זיעה, נופל במשחק, נרטב בטעות שהלכתי לברז להרטיב את הראש ושחכתי שאני צריך להיזהר וכו'...טעויות ובלאי מהיר בעיקרון ב) הפיתרון לסחוב בטריות נוספות בתיק שתחליף לבד (אני אישית סוחב בארנק האישי שלי שנמצא איתי בכל מקום וזמן!) בגיל 6 לא נראה לי מוגזם להגיד לה שתחליף לבד במקרה שייגמר לה... ג)יש היום כבר חברה אחת שהצהירה שעשתה מכשירים עם בטריות נטענות בנתיים זה חברה אחת אני מחכה שזה ייתפשט לשאר החברות אני ממש מתפלא שרק עכשיו הם נזכרו כי בטריות זה אחד הדברים ההכי מעצבנים וכולנו היינו שמחים להיפטר ממנו בכל מחיר! או שתקנה את המכשיר הזה שנטען או תתקן את המכשיר שזולל לך בטריות אבל בנינו כמה שייתקנו אותו זה אף פעם לא תיקון! מניסיון אז אין ברירה אלא לקנות חדש! מקווה שעזרתי

אסף בר1

New member
התכוונתי למכשיר באוזן..

לא הבנתי לאיזה מכשיר אתה מתכוון שנגמר לה בטריות? בין אם זה המכשיר הFM לביה"ס שנגמר?! ב-FM אני כבר לא יודע מה הולך שם וואי כמה שלא סבלתי את המכשיר הזה! ומודה עד היום שלבשתי אותו כולה שבוע! אחרי זה שכחתי ממנו! ברוך שפטרנו, סתם מעצבן יותר מועיל לשבת בשורה הראשונה והלגיד למורה להסתובב פחות אל הלוח. ככה לומדים המון! יותר מאשר מהמכשיר עצמו אבל זה כבר תשובה לשאלה אחרת...

צפוני

New member
תודה רבה לך אסף

מכשיר ה FM ניזון מאותה סוללה של מכשיר השמיעה. אנו מחליפים סוללות לפעמים רק כדי להיות בטוחים שהיום יעבור בשלום.... בינתיים, עשיתי חיפוש באינטרנט ומצאתי בארה"ב סוללות במחיר זול משמעותית מאשר מחירן בארץ. לשם השוואה סוללה שמחירה בארץ כ- $1.2 אפשר להשיג ברבע מחיר בארה"ב (EBAY)

אנ מחליפה פעם בחודש

פלוס מינוס. ממליצה לך ללכת למכון שמיעה או לחנות של מכשירי שמיעה ולעשות בירור ולבדוק את המכשירים שלה כי כל יומיים... זה ימבה כסף. משהו לא בסדר לדעתי...

אסף בר1

New member
צפוני לא נראה שאתה מבין...

אם אתה רוצה לקנות בטריות מחו"ל רק בגלל שהן זולות... כלומר כאילו אתה מתעלם מהבעייה הנכונה.. שלהתעלם ממנה עולה יותר כסף מאשר לתקן אותה אבל העדפות הכלכליות הן שלך בלבד אז רק נותן לך העצה.. שעדיף/זול יותר לקנות לה מכשיר נכון ומתאים מאשר להחליף לה בטריות כל יומיים... במקרה שרצית לקנות מחו"ל בטריות לא גילית ולא המצאת את הגלגל מחדש ידוע שבחו"ל זה זול, אבל ברגע שתגלה את מחיר המשלוח גם אם תרצה לקנות ממש חבילה מטר על מטר מלאה בבטריות כדי לחסוך את המשלוח יענו לא כדאי כי לאחסן בטריות זה טוב מקסימום לשנה פלוס מינוס אחרי זה הם לא שווים הרבה בעוצמה.. פנית לשמע?! בעזרה לקניית מכשיר חדש? כלומר 3000 שקל לקניית מכשיר ואת הקבלה תשלח להם והם יחזירו לך בחזרה את מלוא הסכום! ויש כל מיני עזרות כספיות... כי אני מכיר את הסיפור שכל המשפחה שומעת ורק אחד נולד לקוי שמיעה ואין להם שום ניסיון וידע במה ולמי ואיך לפנות... אם טעיתי אז תתעלם ומצטער מהמשפט האחרון...

המרחפת

New member
שלום צפוני

אני בדעת כולם, שסוללה למכשיר מאחורי האוזן צריכה לעבוד שבוע וחצי, שבוע במקרה של ילדים. המכשיר היחיד שזולל סוללות זה השתל. ההבדלים ביעילות הסוללות בין החברות השונות מינורים. אין זה משנה מאיזו חברה קונים את הסוללות. לדעתי יכולה להיות בעיה בכיוון של ה FM- ערוץ שאינו נותן תוצאה מיטבית, אנטנה שהוסתרה בטעות בשל בורות של המורה וכו. קשה לקבל פידבק מדויק מילדה בת שש מה בדיוק לא עובד: הצליל נהיה עמום? (אנטנה מוסתרת) הצליל חזק מדי או חלש מדי אך לא במיטבו? (זה סימן לסוללה שעומדת להגמר) וכו. באשר לרעיון שהעלית, בדיקת הסוללה באמצעות מד מתח- לאבא שלי יש מד מתח שנשאר מעבודתו באלקטרוניקה, ולעיתים הוא מודד איתו סוללות שונות, לבדוק מי ריקה ומי מלאה. אשאל אותו עד כמה זה מדויק ומה בדיוק המכשיר, היכן ניתן להשגה ומה מחירו. לדעתי אם המחיר גבוה יותר מ-100 ש"ח לא שווה לקנות אותה למטרה שבה אתה חושק. כמו כן מחזקת את מי שאמר לשלוח את הילדה עם סוללות חלופיות, כמו כן לתת למזכירת בית הספר חפיסה שבה סוללה או שתיים- קשה לילדה בת שש לשאת אחריות שתמיד תמיד יהיו לה סוללות רזרביות. קרה לי פעמים רבות ששכחתי להביא סוללות ובדיוק נגמר לי.

צפוני

New member
תודה רבה לכם מאוד !

אכן זו הפעם הראשוה שיש במשפחתנו ילדה לקיית שמעיה ואנו לומדים כל יום משהו חדש. הגזמתי קצת באמרי כי אנו מחליפים כל יומיים סוללה, הבנתי את הערותיכן ונפנימן. אני משוכנע שנעזר בכם לעצות מועילות נוספות. תודה רבה מאוד !!!

המרחפת

New member
עוד תוספת

הלכתי לשאול את אבא שלי שבעצם פעם היה באותו מצב כמוך- לתחזק את המכשיר של הילדה, ולהבין מה לא עובד... דבר ראשון, כדי לבדוק את מצב הסוללה הוא המליץ על מתקן אחר: היה להורים שלי מתקן המזכיר בצורתו את המסכת (סטטוסקופ? איני בטוחה כיצד לאיית) של רופאים. שתי אוזניות קטנות המתחברות לצינורית גמישה כמו זו של אוזנית המכשיר. רציתי לצלם לך אך המצלמה לא בבית. הם היו שמים את המתקן באוזן, מפרידים את המכשיר מהאוזניה ומחברים אותו לצינורית, ובעצם מקבלים פידבק ישיר, ללא תיווך שלי שלא כל כך ידעתי להסביר. כך גילו האם יש מים באוזניה, האם הסוללה חלשה או אולי המכשיר עובד על עוצמה גבוהה מדי. מה שמוביל אותי לכמה דברים פשוטים שאבא שלי המליץ לבדוק: האם המכשיר נשאר פועל בלילה? האם הוא עובד על עוצמה גבוהה מדי? שני אלו גורמים לירידה בעוצמה של סוללה. כמו כן אני אוסיף שחשיפה לסביבה לחה גם מקצרת את חייה (נהגתי להוריד את המכשירים בחדר האמבטיה והם היו סופגים אדים. היום אני מקפידה להשאיר אותם בחדרים אחרים). באשר לפתרונות שהצעת, שוב התשובה של אבא שלי: מכשירים שנועדו לבדיקת סוללות (סוללה מלאה/ ריקה) במחירים ביתיים הם מעט בעייתיים כי בדיקה מהימנה היא כזו שמוסיפה עומס וזה לא קיים במדי מתח רגילים. הוא בנה מתקן למדידת סוללות למטרה בעבודתו, אך לדעתו זה לא הפתרון המתאים למה שאתה מתאר. הרבה הצלחה והנאה מהילדה!

צפוני

New member
ושוב תודה רבה מאוד על עצותיך המועיל

ואגב, גם לי עבר אלקטרוני..(מהנדס אלקטרוניקה) ויש ברשותי מודדים שונים, אשמח אם אביך יוכל להעביר אלי פרטים על המתקן שבנה. שבוע טוב לך!

צלף

New member
יכול להיות שהמקלט FM פועל כל הזמן

לא הבהרתם מה הסוג של - FM - אבל יש FM שהמקלט זה בעצם התקן זעיר בצורת כובע שמתחבר למכשיר שמיעה, ואז הוא לוקח את החשמל מהבטריה של מכשיר שמיעה וגורם להתרקנותו המהירה. ניסתי מכשיר שמיעה דומה של phonak mikro link ושם היו למתגים במקלט שלוש מצבים האחד מהם זה OFF כלומר לא פועל בכלל, הבעיה שילדה בת שש קשה ללמד אותה לכבות ולהדליק מתגים במכשיר שמיעה חות ממכשיר שמיעה עצמו... לי אישית צריכת החשמל של סוללות במכשיר שמיעה הכי קצרה זה חמש ימים - וזה קורה רק בחורף אם אני ברוח כל הזמן (שאז למכשיר שמיעה הדגיטלי יש צריכת חשמל מוגברת כדי לעמעם את הרישרוש של הרוח - אני דוקא אוהב את הקול של הרוח נושבת...)

למעלה