אז סוף-סוף זה קורה.

Chatoyant

New member
אז סוף-סוף זה קורה.

יש לי טיסה, כיוון אחד, לקופנהאגן ביוני. הגיע הזמן. בכל מקרה, אני רוצה לקבל את ה-residence certificate לאזרחי EU עוד לפני, ולכן אגיש בקשה ממש בקרוב. היות ועדיין לא אהיה סטודנטית, הבקשה הזו תהיה על בסיס פיננסי. כמובן שבדקתי אילו מסמכים אני צריכה, אבל גם רציתי לשאול אתכם ואתכן - מה עוד יכול להיות שיבקשו ממני להביא/להוסיף? (חוץ מהוכחות מהבנק, דרכון וכאלו). אני זוכרת שקראתי איפשהו משהו על תיעוד של מקום עבודה שעבדתי בו יותר מ-X שנים, אבל עכשיו אני לא מוצאת את זה. ואם כבר שאילתא... אני גם מחפשת דירה להשכרה/סאבלט מיוני עד נובמבר. יש הצעות לגבי איך לחפש? או אם ספציפית שמעתם על משהו :) ושאלה אחרונה, לגבי מרכזי שפות בהם אוכל ללמוד דנית. יש כאלו יותר ממולצים? אני רוצה לעשות את המבחן שפה לאקדמיה בנובמבר, ולכן צריכה תוך חצי שנה להיות פרפקט (למרות שאני גם פה בארץ לומדת דנית, אבל זה לא אותו הדבר). קיצר, כל טיפ בכל נושא יהיה נחמד ומועיל. תודה!

forglemmigej

New member
בהצלחה עם הנחיתה

אני חוששת שלפחות שנתיים שלוש נדרשות על מנת ללמוד באוניברסיטה , אני חיכיתי כמעט שבע שנים אבל אני לא טובה בקליטת שפות . איך תגישי עבודות כתובות, איך תביני הרצאות בשפה שאין לך שום שליטה בה. תחשבי בעצמך האם מי שמגיע לארץ יכול ללמוד עברית ברמה שתספק לימודים באוניברסיטה במשך חצי שנה , לא נראה לי. עוד דבר אין לי מושג למה את רוצה ללמוד דוקא בדנמרק אבל רק שתדעי שמצב התעסוקה פה על הפנים במיוחד לאלו שסיימו לימודים גבוהים עד שאפילו שרת החינוך אמרה לבוגרים שילכו לעבוד בנטו זו רשת מקבילה למגה בעיר או רמי לוי .. ספרוגסנטר שאלו המקומות שלומדים בהם מטעם הממשלה תלכי לזה שקרוב למקום מגוריך.

Chatoyant

New member
ובכן...

אני נורא טובה עם שפות וסומכת על היכולות קליטה/הבנה שלי, אז אני מאמינה שמהבחינה הזו יהיה בסדר (ושוב, זה לא שאני אתחיל שם מאפס). לגבי השאר - אני נוסעת לדנמרק כי סקנדינביה זה החלום שלי ואני רוצה ללמוד עיצוב (עיצוב=דנמרק). היות ואני עושה את זה מתוך משהו נורא פנימי ואישי, מצב התעסוקה שם לא כזה מעניין אותי ברגעים אלו ממש. נגיע לגשר ונחצה אותו
ולגבי הספרוגסנטר, ידוע לי שאלו המקומות שלומדים בהם. תהיתי אם יש כאלו שיותר נחשבים....אני גם יודעת שיש פרטיים, ולא רק ממשלתיים... תודה שוב

MovedDK

New member
ברוכה הבאה אני יכול לענות על מעט שאלות

בנוגע לשפה לא נראה לי שאת יכולה ללמוד אותה תוך חצי שנה ברמה גבוהה, אבל כשאת מגיעה ומקבלת כרטיס תושב בד"כ הקומונה נותנת לך המלצות על המקום המתאים והקרוב ללמוד בו בחינם את השפה. בנוגע לדירה, מה התקציב שלך? אני יכול לנסות לעזור אבל לזמן קצר כזה לא בטח שיהיה משהו...מה גם שנורא יקר כאן

ezha25

New member
הי! ברוכה הבאה

קודם כל- ברוכה הבאה!! קודם כל לגבי ספרוגסנטר- בקופנהגן יש כמה וכמה כאלה. אני למדתי ב"סטודיסקולן" studieskolen.dk ואני חושבת שהם מעולים! תראי אולי את יכולה לבקש לעשות מבחן רמה ואם באמת תהיי ברמה גבוהה יותר , הם יישבצו אותך ברמה מתקדמת מה שבטוח יצמצם לך את משך הלימודים, אבל כמו שבטח את כבר יודעת (כי התחלת ללמוד בארץ) זו שפה לא קלה בכלל. למה את לא רוצה ללמוד באנגלית ותוך כדי ללמוד דנית? (אני מתכוונת ללימודים גבוהים באנגלית). לגבי דירות- אני אשמח לכוון ולהמליץ :) יש איזור מסויים שאת מעדיפה? מה התקציב? איפה את מתכננת ללמוד?

למעלה