איך בוחרים מכשיר שמיעה?

• פותח הנושא מרינה285
  • פורסם בתאריך
מ

מרינה285

Guest
שלום,
איך בוחרים מכשיר שמיעה?
אבא שלי קיבל 2 המלצות משני ספקים שונים(OTICON OPN 2 ו BERNAFON VN 5 MNR ).
איך בוחרים? ואיך יודעים שמה שהציעו לו הוא הטוב ביותר עבורו? על איזה נתונים וקריטריונים צריך להסתכל?
(שייכים לקופ"ח לאומית)
תודה מרינה

ש

שמרית בן ציון

Guest
שלום מרינה,
מדבריך אני מבינה כי אביך נפגש עם קלינאי/ת תקשורת לצורך ייעוץ למכשירים ומתלבט בין שתי חברות שונות.
בבואכם להחליט על סוג המכשירים חשוב להתרשם מיכולות המכשירים לענות על הצורך השמיעתי. לדוגמא, כיצד המכשיר מתפקד בתנאי רעש שונים האופיניים לחיי היומיום של אביך.
כמו כן, רצוי לבחון האם המכשיר נוח לתפעול והרכבה, והיכן ניתן שירות תיקונים במקרה של תקלה.
חשוב לציין כי הינכם זכאים לתקופת ניסיון עם המכשירים, כך שבמידה ואביך ירגיש, מסיבה כלשהי, שהם אינם מתאימים עבורו, יוכל במסגרת תקופת הניסיון להחזירם ולנסות מכשירים אחרים.
חשוב מאוד לשתף את קלינאי התקשורת, בזמן הניסיון עם המכשירים, בקשיים העולים, על מנת שהוא יוכל לספק פתרונות מתאימים.
המון בהצלחה,
שמרית

ס

סופיה אזבל

Guest
שלום רב, האימא שלי נמצאת בבית אבות.
פעם עשו לה מכשיר שמיעה אחרי בדיקה. היא כבר לא משתמשת בהם, גם שמיעה ירדה ולניקוי מכשירים צריכה להיות מוטוריקה עדינה מפותחת.
האם ישנם מכשירים אוניברסליים, מתאימים לכולם ללא בדיקה, משהו שמגביר קול?
או אולי יכולים לעשות בדיקה ניידת בבית אבות, כי אימא מרותק לכיסא גלגלים.
תודה מראש

ש

שמרית בן ציון

Guest
שלום רב, האימא שלי נמצאת בבית אבות.
פעם עשו לה מכשיר שמיעה אחרי בדיקה. היא כבר לא משתמשת בהם, גם שמיעה ירדה ולניקוי מכשירים צריכה להיות מוטוריקה עדינה מפותחת.
האם ישנם מכשירים אוניברסליים, מתאימים לכולם ללא בדיקה, משהו שמגביר קול?
או אולי יכולים לעשות בדיקה ניידת בבית אבות, כי אימא מרותק לכיסא גלגלים.
תודה מראש
שלום סופיה,
בדרך כלל כאשר המטופל מרותק לביתו ואינו יכול להגיע למכון, ישנה אפשרות לבדיקת שמיעה ניידת והתאמה במקום המגורים.
בשל מגבלות הקורונה, כיום אין באפשרות הקלינאי להיכנס לדיור מוגן ועל כן לא יוכל לבצע התאמת מכשיר.
הפתרון האפשרי בזמן זה יכול להיות שימוש במגבר אישי.
מדובר במגבר חיצוני עם אוזניות ולא למכשיר שמיעה. ישנו כפתור ווליום המאפשר שליטה בעוצמה על פי הצורך, אך החיסרון הוא שהוא איננו מותאם לשמיעה ומגביר גם את הרעש הסביבתי.
מגבר מסוג זה ניתן לרכוש במכוני השמיעה ללא נוכחות אימך.

בהצלחה והמון בריאות,
שמרית

למעלה