אמהות ובנות בקולנוע/ספרות/תאטרון

אמהות ובנות בקולנוע/ספרות/תאטרון

ספרו לנו על ספר/סרט או הצגה שראיתם ועסק בקשר בין אמהות ובנות. האם מצאתם דמיון בין העלילה לחיים שלכם? האם הייתם מאמצים משם דפוס התנהגות מסויים?

ג'ואן האריס הוציאה עכשיו ספר חדש.

כנראה אקנה אותו בימים הקרובים כי קראתי גם את האחרים שלה.

ההצגה "מקווה"../images/Emo45.gif

ריתק אותי היחס\הקשר בין האמהות לבנות...שום דבר לא משתווה לאהבת האלוהים. אפילו במחיר הקשר של אמא בת. לפעמים על גבול המזעזע....

גם עלי ההצגה מקווה השאירה רושם חזק מאוד

הלכתי להצגה עם בנותי. ישבנו בהצגה וממש בכינו... אחרי ההצגה קראתי ספר שאני לא זוכרת כרגע את שמו - שמספר על העולם החרדי בכלל ועד כמה ערכן של הבנות הוא נמוך בהשוואה לבנים. ממש מזעזע ולא ניתן להבין זאת.

litzuf

New member
סרט מדהים המספר על אמא ובת.....

" הקיץ של אביה" עם גילה אלמגור...

בכל שנה לפני יום השואה נוהגת גילה אלמגור

להעלות את ההצגה מחדש, ולפני ההצגה היא יושבת עם הקהל ומספרת את תולדות חייה כפי שהם מוצגים בהצגה.

"בתו של שומר הזכרון"

על קשר בין בת חריגה לאמה המאמצת וקשר טלפאתי בין הבת לאמה הביולוגית. ספר יפה, מעניין המלמד על חשיבות החמלה והאמת.

אכן ספר מעולה שמעורר המון מחשבות ותהיות - גם

אחרי הרבה שנים כשהאם גילתה את ביתה התרשמתי שהיחסים שלה כלפי הבת הם יחסים קרירים, דווקא האח התאום מגלה יחס חם לאחות החריגה. בכלל הספר הזה גרם לי לחשוב על קבלת החריג בחברה בכלל ועל ידי המשפחה הגרעינית בפרט.

אל תשכחי שהספר מתרחש בתחילת שנות ה60

שאז הנורמה היתה להרחיק את החריגים מהחברה ולשמור על החברה "טהורה". היום הדברים לגמרי אחרת - לשמחתי כמובן.

pf26

New member
אישה יקרה - יהונתן גפן

אמנם אמא ובן ובכל זאת, עורר בי סערת רגשות עזה ונתן נקודת מבט נוספת על יחסים עם אמא (בלי יחס למגדר).

The new Rainbow

New member
"לא בלי בתי"- בטי מחמודי.

אמנם ספר ישן אבל מצויין. הייתי מאמצת לחיקי את דפוס ההתנהגות של האמא אשר נלחמת בחייה בקור וברעב במרחקים ובסבל על חיי ביתה.

למעלה