~דיון~!

Topro

New member
~דיון~!

לאחרונה מדברים כל הזמן על מיחזור, וחלק מזה נכלל שימוש חוזר בבדים של בגדים - להפוך בגד X ל-Y. מה דעתכם על הנושא, האם אתם תומכים בזה, האם זה מפריע לכם והאם אתם בעצמכם "משדרגים" בגדים במקום לזרוק אותם ולקנות חדשים כי השתנה לכם הטעם? [משהו חייב להחיות את הפורום.]

Topro

New member
עונה לעצמי ../images/Emo6.gif

אני תומכת בנושא. מבחינתי אפשר לעשות הרבה מחולצות ישנות, המיוחד ההדפסים עליהן, ויש הרבה שעושים דברים מדהימים. הכי רחוק שהגעתי עם "שדרוג" בגד [פרט לשינוי גיזרה למכנסיים שלי וכו'] זה חולצה שהפכתי למכנס קצר, אבל היא חזרה שוב לסל מיחזור כי המכנס נמוך לי מדי. XDD פרט לכך, אני חושבת ששימוש חוזר בבדים זו דרך נהדרת ללמוד להתמודד עם בדים ועם שינוי ועיצוב מחדש, זה מאתגר את החשיבה היצירתית שלנו, וגם מהווה אחלה של שפן ניסיונות לתפירה וחוסך הרבה כסף על בדים מבוזבזים.=] [חפרתי. XD]

notSoon

New member
סיפור מצחיק שיענה לך על השאלה חח ../images/Emo6.gif

בדיוק היום אני וחבר שלי היינו בעיר וקניתי 2 בגדים מקסימים בחנות יד שנייה חח . אבל זה לא הסיפור המצחיק- הסיפור הוא שכשנסענו בחזרה הבייתה פתאום אני רואה ליד פח הזבל מונחות 3 שקיות שמבצבצים מהם בדים. ישר קלטתי ואמרתי לחבר שלי להסתובב עם האוטו. הוא חזר, ירדתי מהאוטו וראיתי בתוך השקיות - מלאאאאא בגדים!! הרגשתי כאילו מצאתי אוצר. עם חיוך גדול לקחתי את השקיות לאוטו ונסענו. כשחזרתי עכשיו הבייתה פתחתי אותם ויש מלא בגדים- הרוב זה בגדים מחוייטים ובגדים של ילדים קטנים, כנראה שאלה היו בגדים של דתיים כי אלו בגדים בסגנון שלהם. אז בהחלט יש לי כבר כמה רעיונות לעיצובים חדשים מהבגדים שמצאתי, חלק ישארו כפי שהם, חלק יגזרו למשהו אחר ואת הבגדים המחוייטים אני הולכת לתרום- כי אני לא אוהבת בדים מחוייטים ואין לי מה לעשות איתם. בקיצור אני מאוד בקטע. אין לי בעייה עם זה ואני תמיד לוקחת בגדים מהחבר/ משפחה/ סתם אנשים , בכלל אנשים כבר יודעים לתת לי. אני גם מאוד אוהבת לקנות בחנויות יד שנייה וכו'. לפעמים קונה ומשנה- לפעמים לובשת כמו שזה.
**חח אני עדייין מאושרת מהמציאה**

Topro

New member
חחח...

מזכיר לי שפעם אני ואבא שלי [ שמתלהב מכל העיצוב והזהו] היינו בדרום ת"א ומצאנו שם שקית מלאהה ב"שאריות" בדים, חתיכות של חצאי מטרים מבדים ממש יפים [תחרות, וכאלה עם חורים, וג'ינסים ... ], ולקחתי את כולה הביתה וזו הייתה שקית של זבל ענקית כזו... חולקת איתך את האושר. =]

Potato chips1

New member
לא יפה כל כך...

נכון שזה היה בזבל, אבל מי ששם את זה שם כנראה התכוון שאנשים נזקקים יקחו את זה.אנשים שממש אין להם מה ללבוש..... אני מניחה שאת לא כזו...

Topro

New member
לא בהכרח.

אנשים לפעמים זורקים את זה כי אין מה לעשות עם זה, ולפח מרגיש להם רע. ואם כבר רצו לתת לנזקקים היו שמים את זה במיכלי האיסוף הענקיים שיש כמעט בכל מקום. ואגב, הרבה פעמים הבדים האלה נאספי ע"י עובדי העירייה ישר לפח.

notSoon

New member
איזה שטויות

זה היה בפח, משמע התכוונו לזרוק את זה. אם היו רוצים לתת את זה לנזקקים היו יכולים לתת את זה לעמותות שונות ויש מספיק כאלה. חוץ מזה אני גם יכולה להגיד בבטחה שבעיר שהייתי אין נזקקים, כך שזו לא הייתה המטרה. בכלל אני עושה טובה- רוב הבגדים אני הולכת לתרום כי אין לי מה לעשות איתם (כפי שכתבתי למעלה), כך שאני "מצילה" אותם, אם לא הייתי לוקחת אותם הם היו נזרקים ולא מגיעים לאנשים שצריכים.

Potato chips1

New member
אני לפעמים תוהה...

האם אנחנו באינטרנט מתבטאים בדיוק כמו שהיינו מתבטאים אם האדם היה עומד לנו מול הפנים? כן, אמנם רק שתי מילים מכל ההודעה שלך היו לא נעימות, אבל כנראה שזה מספיק בשביל לתת תחושה מסויימת לגבי אופי כל הדברים...גם אלו שנאמרו יפה. ודבר אחרון, אני גרה ליד שכונה שרוב התושבים בה נזקקים. פעם אחת באתי עם כמה ככרות לחם לא טובים וזרקתי אותם בפח הצפרדע ליד השכונה הזו. אישה זקנה שעברה לידי אמרה לי לשים את זה בצד הפח, על האדמה, ולא בפנים כדי שאנשים יוכלו לקחת את זה. אמרתי לה שזה עם עובש והיא אמרה שלא משנה, שבטוח מישהו יקח את זה. מאז כל פעם שאני לא צריכה משהו אני שמה את זה ליד הפח. למשל, לאחרונה חגגתי יומולדת והיו לי בבית יותר עוגות ממה שיכותי לאכול..אז לקחתי אחת ושמתי אותה ליד הפח. תוך רבע שעה היא כבר לא היתה שם. יכול להיות שגם מי ששם את זה בפח התכוון שאנשים נזקקים ישתמשו בזה, ולא התכוון לזרוק את זה. לא משנה, זה סתם השערות. אף אחת מאיתנו לא יודעת מה קרה באמת. לפחות אל תשללי.. יפה שאת תורמת את מה שאת לא צריכה.

תמיד שווה לנסות

חוץ מזה שחבל תמיד לזרוק..אפשר לעשות דברים אדירים מבגדים ישנים

כמויות והרים של בדים ובגדים לשדרוג

נחים להם בביתי הקט שאוטוטו אני יעבור דירה אני יעשה סינון או יעביר ללוקר במכללה..חחח... מטורפת על תפירה גזירה שזירה ומה לא...ולא רק בגלל המחזור, כי זו אומנות היצירה. היה לנו לפני שנתיים טיול למדבר למצפה רמון כדי ליצור במדבר ויצאו משם אחלה של בגדים.
לינוי

Topro

New member
אין כמו שימוש טוב של מקום אחסנה...

כמו שימוש בלוקר של המכללה. =]

זה כל הכיף../images/Emo9.gif

תמיד הבגדים הישנים שלי עוברים שיפוץ באיזה שהוא שלב.. אם זה ג'ינסים אז בכלל..בדר"כ הם מתקצרים למכנסים קצרים ואת הבד שלהם אני משאירה לתפירת תיקים וכד'. השנה גם הפכתי ג'ינס ארוך לחצאית בעזרת השאריות וייצא יפה! אבל אני לא אוהבת לאסוף דברים מהרחוב, כמו שאמרו לפניי אם מוצאים שקית של בדים\בגדים. אני בחיים לא אקח זה דיי מרתיע אותי

Topro

New member
מרתיע?

אולי הסיכוי למטען חבלה. האמ, לאנשים יש רתיעה גם מחנויות יד שנייה, וחבל, כי יש אחלה מציאות.

Beautiful Scar

New member
עונה../images/Emo199.gif

וואו, הרבה זמן שלא יצא לי להיות במחשב, סליחה שנטשתי. ובנוגע לשאלה: כן, זה דבר נורא שימושי! ואם אי אפשר אז לא רע לתרום. אם אנחנו לא נהנים מהם, חבל שאחרים לא יהנו מבגדים אלו:)

bati77

New member
חדשה פה =]

אני מאוד תומכת בעניין.. אחותי לקחה קורס תפירה ולימדה אותי קצת לתפור.. החלום שלי לעסוק בתחום העיצוב (פנים \ אופנה..) אז התחלתי לנסות ולתרגל אז לקחתי בגדים ישנים ופירקתי אותם ועשיתי דברים חדשים ושונים לגמרי.. זאת אחותי עם חולצה שתפרתי לפני שבוע.. את החלק התחתון לקחתי מטייצ' ישן ושאר החולצה עשוייה מגב של חולצת גולף ומהשרווליים שלה. הוספתי כמה כפתורים וזהו =] זאת סה"כ החולצה השנייה שאני תופרת ואני ממש מרוצה ממנה =] רק צריך קצת דמיון וקצת יכולת.. שבת שלום..

Topro

New member
יצא ממש חמוד...

והצווארון נתן לי רעיון לצעיף.

למעלה