דיכאון וחרדות

מיקה 73

New member
דיכאון וחרדות

שלום רב.אני בת 32 נשואה ובהריון.יש לי בעל מאוד!תומך ואוהב שלא מפסיק לתמוך ולפרגן ולהבין אותי.אני באה ממשפחה דיי מורכבת והקשר שלי איתם לא משהוא בלשון המעטה,אין לי מהם תמיכה ואני מרגישה מאוד בודדה ודחויה.הערכה העצמית שלי דיי ברצפה.הייתי בטיפול פסיכולוגי מס' שנים שהיה טוב אבל כלכלית אינני יכולה עוד להמשיך,ניסיתי בטיפול והצלחתי חלקית להתנתק ממשפחתי להיות יותר עצמאית וללמוד לסמוך על עצמי בליווי ותמיכה של בן זוגי,סבלתי בעבר ממצבי רוח ומצב דכאוני אך לא ברמה שלא תפקדתי.כרגע אני מרגישה שהכל מתפרק ,אני עייפה אך לא מצליחה להירדם כלל בלילות,בוכה המון,מיואשת,לא נהנת משום דבר ומרגישה ששום דבר לא הולך לי,לעיתים קרובות אני מוציאה את כל תסכוליי ומכאוביי על בעלי וזה מאוד לא בסדר,אני מסתגרת בתוך עצמי ורוצה רק להיעלם מכולם ולכולם,לא כ"כ טוב לי בעבודה וכל דבר שקורה לי אני מאשימה את עצמי,אני כ"כ רוצה לקום בבוקר ולהיות אופטימית,שמחה,חיובית וגאה ואני לא יודעת מה לעשות,אני משתדלת לא לוותר לעצמי,להיות מודעת לכל דבר,להבין ולנתח מה היה שם אבל זה קשה מאוד,זו אמורה להיות בשבילי תק' שמחה,לראשונה בחיי אני עומדת להיות אמא,להקים משפחה משלי אבל רגשית הכל הפוך,אשמח לעצה ועזרה.תודה רבה.

הריון כתקופה שמעלה שוב בעיות רגשיות

שלום לך מיקה 73 , את מתארת סיפור שקיים כבר זמן רב, של הערכה עצמית נמוכה, מצב רוח דכאוני וחרדות. יכול להיות שלפני ההריון הצלחת איך שהוא לשלוט ולהחזיק את המצב כך שיהיה נסבל עבורך. אך עכשיו אין את יכולה לעשות זאת עוד, כיון שהריון הוא תקופה בה מתרחשים המון שינויים, פיסיים ורגשייים, אשר אינם מאפשרים לך להתעלם מדברים, ומעצימים את הבעיות הלא פתורות במידה רבה, כך שכל הדברים שהצלחת להחזיק באופן יותר "רדום" עולים עכשיו ביתר עוצמה ומפריעים למהלך התקין של חייך. מה אני יכולה לומר לך, אמרת שאין לך אפשרות כלכלית לטיפול פסיכולוגי, אך האם ניסית טיפול דרך קופת החולים או המועצה המקומית? שם זה הרבה פעמים הרבה יותר זול. במקרים של מצב רוח ירוד אך לא מאד קשה, ניתן לשפר את ההרגשה בעזרת תזונה מיוחדת ופעילות גופנית, אך זה לא רלוונטי לתקופת הריון, וגם לא מספיק לדעתי ברמת המצוקה שאת נתונה בה עכשיו. אני חושבת שאת צריכה לחשוב שבשביל המשפחה החדשה שלכם , ובמיוחד עבור התינוק שבדרך, חשוב מאד שתטפלי עד כמה שניתן במצב הדכאוני ובחרדות, כיון שזה קריטי להתקשרות שלך עם תינוקך ולתפקוד שלך כאם. אפילו אם הטיפול יהיה שוב זמני, כדאי שתקחי אותו עכשיו לפחות לתקופה הקריטית הזו. מקווה שעזרתי לך ולו במעט, מאחלת לך כל טוב ובהצלחה,

למעלה