המלצה

meirale

New member
המלצה

שלום רב לחברי הפורום ,זקוקה להמלצתכם ,ספרי פנטזיה איכותיים יש לנו את הארי ,אראגון ,שר הטבעות ,נרניה ,אשמח לקבל את חוות דעתכם על ספרים נוספים ,ואולי מי מכם יודע מתי אמור לצאת החלק הרביעי של אראגון בעברית ,תודה ,בברכה וכל טוב ,מאירה

המלצות

ספטימוס היפ /אנג'י סייג עד כה יצאו בעברית 4 כרכים - כישופ, מעופ, אלפיזיקה ו-מסא.

הסודות של ניקולס פלמל/מייקל סקוט גם כן יצאו 4 כרכים - האלכימאי, הקוסם, אשת כשפים ו- הידעוני.

סדרת עלילות היער המכושף של פטרישיה ק. רידי - מומלץ מאוד בחום, הראשון בסדרה "עסקי דרקונים" הוא אחד הספרים האהובים ביותר אצלנו בבית.

פרסי ג'קסון/ ריק ריירדן ועוד יותר מומלצים שני החדשים שלו "בן נפטון" ו"הגיבור האבוד".

למתקדמים יותר:

סדרות הבלגריאד והמלוריאן של דייויד אדינגס.
מעוף הדרקון והמשכיו של אן מק'אפרי. (לצערי לעברית תורגמו רק 3 מתוך 18 הספרים המקסימים בסדרה אבל בהחלט מומלץ לקרוא אותם באנגלית)
בשורות טובות/ניל גיימן וטרי פראצ'ט

ולמי ששולט באנגלית
יש סדרה נפלאה בשם ranger's apprentice שכתב הסופר האוסטרלי john flanagan
אני מאוד מקווה שבקרוב יתרגמו אותה לעברית, אנחנו מצאנו את הספרים בניו זילנד, ארה"ב ואנגליה וקראנו את כולם ועכשיו הוא פתח בסדרה חדשה שאת הספר הראשון שלה בלעתי ביומיים.
את הספרים הראשונים ראיתי גם בארץ בחנות שמתמחה בספרים באנגלית.

אשלינג

New member
תודה

תוכלי לספר על הספר הראשון שקראת?

ובכלל מה רמת האנגלית שם?
האם ילדה בכיתה ז' תוכל לקראו או שהרמה גבוהה מידי?

ספרים באנגלית

הבן שלי בכתה ה' דוברי אנגלית התקשה מעט עם השפה ונעזר במילון, אבל מבחינת עלילה הסיפור מתאים בהחלט מגיל 9-10 ומעלה.

הספר הראשון בסדרת ranger's apprentice נקרא the ruins of gorlan
העולם של הסדרה הוא עולם שדומה לארופה של ימי הביניים, הארצות ממש מבוססות גם בשמות וגם בתיאורים הגאוגרפיים ותיאורי העמים על אירופה במאות ה-8-12.
הספר מספר על נער יתום בן חמש עשרה בשם ויל שגדל בטירה של ברון מקומי, טירה שקרובה יחסית לארמון המלך בארץ ארלואן שהיא המקבילה לאנגליה של ימי הביניים.
בגיל חמש עשרה מתרחש תהליך של שיוך הנערים והנערות היתומים כשוליות לאומנים בטירה, ויל שהוא קטן וחלש פיזית שואף להיות אביר אבל במקום זאת מתקבל להיות שוליית סייר.
הספרים מתארים את ההתבגרות שלו ואת ההרפתקאות שהוא עובר כשוליית סייר וכסייר בוגר יחד עם החונך שלו.

הספרים מאוד מזכירים ספרי פנטזיה אחרים בתיאור תהליך ההתבגרות, הכתיבה קולחת ומהנה למרות שיש לסופר נטייה להתחיל את הסיפור לאט ורק בערך אחרי שלושה פרקים לתפוס קצב, שסוחף לקריאה עד העמוד האחרון.

בסדרה ranger's apprentice יצאו 10 ספרים ועוד ספר של סיפורים קצרים. בארץ ראיתי את חמשת הראשונים.

הסדרה החדשה מספרת סיפור של נער בעם אחר באותו עולם, עם שמקביל לסקנדינבים. אני חושבת שכדאי לקרוא קודם את הסדרה הראשונה ואז הרבה יותר קל להכנס ישירות לעולם שמתואר בסדרה השניה, היא נקראת Brotherband Chronicles והספר הראשון שיצא ממש לא מזמן נקרא the outcasts. אני קניתי אותו לפני שבועיים באנגליה. הספר הבא אמור לצאת בחודש הקרוב.

ממליצה מאוד בחום, אני ושתי הבנות שלי קראנו ומאוד נהנו, הבן מתחיל עכשיו לקרוא את הראשון , לאט לאט.

SARIT BROWN

New member
ספרי פנטזיה לגילאים שונים

הספרים הבאים הם ספרי פנזיה שמתאימים יותר לנוער (וגם למבוגרים, כמוני, שבשלבי התבגרות...)
מלאך משמים
אטלס האזמרגד
ההצהרה
משחקי הרעב-טרילוגיה של 3
בני הנפילים 1-עיר של עצמות, בני הנפילים 2-עיר של אפר

לגילאים צעירים יותר :
סדרת אריתמס פאול
המצפן הזהוב
פרסי ג'קסון

דיקצ

New member
אני לא בטוחה שהמצפן הזהוב הוא כ"כ לצעירים.

אמנם הרשיתי לבת שלי לקרוא אותו בגיל 6 וחצי בערך, אבל היו שם רבדים שלא לגמרי מתאימים לצעירים.

למעלה