"הנסיכה שלבשה שקית נייר"

"הנסיכה שלבשה שקית נייר"

ל"ג בעומר חולף לאיטו , ולהבות האש התמירות הנמיכו קומה,בליבן מתחילות מחדש בספירה לשנה הבאה .
ובמקום אחר.. :.
להבות אש חזקות,רושפות,מפחידות יוצאות וממשיכות ,עד היום מפי הדרקונים .כאן אין שינוי .והאגדות מספרות ומספרות
על דרקון זה ואחר ..
ספר חדש יצא לא מכבר בשם "הנסיכה שלבשה שקית ניר ", על נסיכה יפיפיה ,על נסיך ועל דרקון אחד נושף אש.
את הספר כתב רוברט מאנץ .
איורים מייקל מרצ'נקו .בהוצאת ידיעות אחרונות *ספרי חמד * טל מאי .
מאנגלית :רונית רוקאס /2012
"זה נכון שאתה יכול לשרוף עשרה יערות בנשיפת אש אחת ?"שאלה אליזבת .
"הו כן ",אמר הדרקון ,נשם נשימה גדולה ועמוקה ונשף אש עצומה כול כך ששרפה חמישים יערות
"
ובכן ראיתם באיזה כוח ניחן הדרקון וכמה אימתני הוא .
ווזהו סיפורה של אליזבת "נסיכה יפיפה הגרה בארמון" ופרט חשוב "והיו לה בגדי מלכות יקרים " הנסיכה הגיעה לפרקה ועמדה להתחתן עם הנסיך רונלד, הכול היה טוב ויפה .ואירע שדרקון רשע הרס את הארמון ,שרף את בגדיה "בנשיפת אש " ,וחטף את הנסיך .
הנסיכה התאוששה מעט מההלם ,ברירה לא היתה לה ,והיא והחליטה לרדוף אחר הדרקון .ללוא בגדים רק שקית נייר לגופה ,זה כול מה שמצאה "אבל רק שקית נייר נותרה מהשרפה " , יצאה לדרך .
אל הדרקון במערתו הגיעה הנסיכה ,בטכסיסים שונים ,הצליחה למוטט אותו מעיפות ,"הדרקון היה עייף כול כך ,שהוא אפילו לא זז" ובכך גילתה אומץ לב, תושיה,וערמומיות ,גם רונלד יצא לחופשי ללא פגע . אבל חתונה לא התקיימה .
מה היתה הסיבה ?
מזמינה אתכם לקרוא את הספר "הנסיכה שלבשה שקית נייר" .
והערה נוספת לפי דף הפרסום .הספר זכה להצלחה כבירה בקרב ארגוניים חברתיים ומקצועיים שונים הוא מוערך מאוד ונמכר במעל שלושה מליון עותקים .
רוברט מאנץ' עבד במעון לילדים בקוס ביי אורגון שם התחיל הסיפור ....

ויש דרקון

אחד ,מהספר "הדרקון המשורר "שאש לא אהב לירוק מפיו ,וגם לא למלא את תפקידו ""כונתו של המלך היתה לגודלו כדרקון -שמירה ,המופקד על ארמונו ,על ממלכתו ובעיקר על ביתו האהובה " אבל שירים דוקא להוציא מפיו כן אהב .
מרסלה לונדון הוצאת שופרא 1998
"אדוני המלך ,אני מתחנן בפניך שתשחרר אותי מתפקידי ",אמר לבסוף ."אינני מסוגל להוציא אש אמיתית מפי .כול מה שאני מוציא מפי הוא שירים ",הוסיף בבישנות ".

zoraya

New member
וגם "הדרקון הלא נכון" של יהונתן גפן, שעוסק

בכל הסטריאוטיפים הקיימים על דרקונים - זה הספציפי בכלל לא אהב לאכול נסיכות, אלא גבינה עם זיתים - ובכלל מדבר על דעות קדומות ביחס לבני אדם ויצורים אחרים.

zoraya

New member
קראתי את הספר על רגל אחת, בחנות ספרים

לא זוכרת את כל הפרטים, אבל אהבתי את הסוף שלו, שהוא אינו "והם חיו באושר ועושר" - ויש לכך סיבה טובה..

למעלה