חדש :)

חדש :)

היי שמי תומר, אני חדש פה. (לא בתפוז, אני בדר"כ בא והולך לתקופות) מאד מוצא חן בעיניי הפורום הזה - מאז ומתמיד העסקתי את עצמי בשאלות פילוסופיות, זה תמיד ריתק אותי. אז הנה שאלה בשבילכם: הזמן הוא חד מימדי, נכון? אם תסתכלו על חוט חשמל, הוא גם ייראה חד מימדי - הולך לכיוון אחד וחוזר בכיוון ההפוך. זה קו. אם תתקרבו, תראו רוחב - אז עכשיו הוא גם דו מימדי. ואם הייתם קטנים כמו נמלה, והייתם הולכים על החוט, זה היה נראה לכם כמו גליל ענק - זאת אומרת תלת מימד. זה כנראה אומר שיש עוד מימדים לעולם שלנו מבחינה פיזית - פיזיקה (תורת המיתרים) גם מראה על כך. אבל אם הזמן הוא מימד, ואתם לוקחים בחשבון את מה שכתוב למעלה, מה זה אומר לגבי הזמן? אם יכולנו לשלוט בתנועה שלנו בזמן, לאן זה היה לוקח אותנו? סתם מעניין אותי לשמוע את דעתכם. מקווה להשתלב :)

BITTERtruth

New member
למה לא כדאי להתעסק בזמן

כיון שיש את הפרדוקס הבא: אם, לדוגמא, אני חוזר בזמן והורג את אבי בעודו נער- מה בדיוק קורה לי? אם אני "אעלם"- אז בעצם אף פעם לא נולדתי ואם אף פעם לא נולדתי- אז אף פעם לא חזרתי בזמן ואף פעם לא הרגתי את אבי מה שאומר שאני כן קיים מה שאומר שחזרתי בזמן והרגתי את אבי מה שאומר שאני לא קיים.... בקיצור- סיבוך רציני...

אייני

New member
קראתי פעם משהו אפילו יותר משעשע

פרדוקס מכונת הזמן. נגיד ומישהו המציא מכונת זמן - הוא ירוויח על זה כסף טוב, מסכים? אז אדם אחר - יכול לקחת את מכונת הזמן, לחזור בזמן, ולגלות לעצמו איך בונים אותה - וככה הוא יהיה זה שהמציא אותה בעצם. אבל אז בעצם כולם יקחו את הרעיון הזה - כולם יחזרו בזמן, כל אחד יותר ויותר אחורה - ולמעשה, כבר בזמננו צריכה להיות מכונת זמן! אז איך זה שאין?

BITTERtruth

New member
נחמד

יש עוד אחד: אם אבנה מכונת זמן ואחזור לעבר ואגלה לעצמי איך לבנות מכונת זמן יצא שהמכונה בעצם בנתה את עצמה!

Shira Esther

New member
יש לזה תשובה פשוטה-

אם היינו יכולים לגלוש בזמן, ברגע זה היינו מוצפים באנשים מהעתיד.

יש את התיאוריה

שמדברת על יקומים מקבילים. מה ש"פותר" את רוב הסוגיות והכביכול פרדוקסים הנוצרים מהמסע על אותו ציר זמן. אז אם חזרת בזמן והרגת את סבא שלך, ליתר דיוק הגעת ליקום אחר והרגת את הסבא של מישהו שזהה לך - או שעתיד להיות זהה לך (או שכבר לא עתיד להיות, בכל זאת הרגת את סבא שלו). פיזיקלית זה נשמע מופרך - אינסוף יקומים לאינסוף נקודות זמן (אבל היי, 'פיזיקה' ו'נשמע מופרך' במאה שנים האחרונות נהיו שמות נרדפים) למרות שלוגית - זה מסתדר. אקיצר, בלי לברבר יותר מדי, צירפתי לינק לאתר \ ספר שאולי יעניין אותך (למרות שנשמע כי כבר נתקלת בו
)

yaakii

New member
../images/Emo207.gifגם אני חדש!../images/Emo66.gif

יקי, בן 16. נעים לראות פורום כזה.

מנגוM

New member
גם אני חדש!

וגם אני מקווה להשתלב
בועז, 15, עולה ל-י', יוצא לחופש גדול בעוד חמישה ימים, נעים מאוד

Komm Zu Mir

New member
ראית את הסרט

Donnie Darko? הוא מדבר על מסע בזמן... בקיצור כדאי לך.

למעלה