חופש?

חופש?

אסור לקלל בפורום (הכרה מס´ 2), זה פוגע בחופש הדיבור. ראיתי סרט עם סטלונה אני חושב, שבו הקפיעו אותו והפשירו בעתידץ שם היו כל מיני חוקים מטופשים, כל מי שמכלל נכנס בנקודה 1. עם הוא נכנס גם ב-5 נקודות... אני לא רוצה לפגוע בפורום, אבל אני חושב שההודעה קשורה לנושא "חופש". מזל טוב לפורום, ובהצלחה!

cusamano

New member
איסור הקללות חל בכל הפורומים בתפוז

חוץ מזה הנושא עלה פעם בפורום הישן הנה מה שהיה לאור מאיר להגיד: שני דברים על הנושא: א. אין שום עקרון דמוקרטי שמחייב חופש ביטוי בפורומים. לטעון שחופש הביטוי תקף בפורומים פרטיים זה כמו להגיד שמסעדה שאוסרת על אנשים לעשן בתוכה פוגעת בחופש הפרט. יש את זכות הקניין, ומשמעותה שבמקומות פרטיים לבעל המקום יש זכות לקבוע את החוקים. אם מישהו רוצה פורום של קללות, הוא יכול לפתוח אחד משל עצמו. ב. להרשות קללות בפורומים זו טעות פאטאלית. ראיתי את התוצאות של הדבר במצב שIOL היו לפני בערך 9 חודשים (כשקללות הסתובבו חופשי) ובמצב שהפורום של וואלה היה לפני חודשיים שלושה (כשלא היה מנהל פורום בתפקיד). התוצאה של הרשאת קללות היא הצפה של הפורום בהודעות של מטורפים וילדים בני 6 שרק גילו את האנטרנט. זה גורם לכך שבלתי אפשרי לנהל דיונים רציניים, כי כל דיון נעלם מיד במבול השטויות. תוצאה שנייה היא הורדה של רמת הדיונים לאפס- א´ בכעסו קורא לב´ בכינויי גנאי, וב´ לא נשאר חייב ומחזיר לו תגובה. ג´, שסתם אין לו תרבות דיון יורד על שניהם וכך זה ממשיך, ומהר מאוד נעלמים הטיעונים וכל מה שיש זה קללות הדדיות. לכן חובה לאסור קללות. אי אפשר להצדיק קללות כסגנון- קללות הופכות במהירות לתוכן. וגם לא קיים תוכן ראוי שמחייב קללות כדי להעביר אותו.

e-magine

New member
אנונימי יקר, חופש אינו הפקרות.

חופש אין פרושו זכות לפגוע בחייו, בכבודו, ברכושו, בשמו הטוב, בקניינו ובזכויותיו של הזולת. החופש של כל אחד מאיתנו מגיע עד ד´ אמותיו של הזולת, או כמו שניסח זאת שופט אנגלי דגול, החופש שלי מסתיים איפה שמתחיל קצה אפו של שכני. אם אתה דוגל בחופש לעשות הכל כעולה על רוחך, קח בחשבון שתמיד יהיה מישהו אחר שיהיה יותר חזק ממך בתחום כזה או אחר, וגם הוא יהיה חופשי לעשות כעולה על רוחו, אולי פשוט לקלל אותך בפורום, אולי לקחת את רכושך, אולי לפגוע בשמך הטוב בשם חופש הדיבור, אולי אפילו להרוג אותך. אז אולי תתרכז במה שבאמת חשוב ולאו דווקא בחופש הקללות.

למעלה