חרדה

nadia29

New member
חרדה

היי אני פה בשביל להתייעץ..
אבל יש לי פחד קהל, כשבוחנים אותי...
אני ישר רועדת, מעלה דופק, והקול שלי רועד.
זה מאוד מביך ואז אני תמיד בורחת מאותו מצב כשאני נתקלת בו.

מה אפשר לעשות? איזה טיפול הוא הכי טוב?

Lichy87

New member
יש כמה אפשרויות

טיפול CBT (התנהגותי קוגניטיבי) יכול להתאים להבנה של הפחד וצורת החשיבה שבעצם מפעילה את החרדה, כך שעם הזמן והניסיון תהיה רגיעה.
אפשרות שניה היא ללכת לקורס דיבור בפני קהל. יש קורסים שמיועדים לפחד קהל ובעצם התרגול החוזר מול קבוצה ומתן כלים פרקטיים החרדה פוחתת והביטחון עולה.
אפשרות נוספת היא ללכת לקבוצות תרגוליות. קיימות קבוצות לעזרה עצמית לחרדה חברתית שמשלבות תרגילים והפעלות קבוציות ובעצם מאתגרים את החרדה.
או אולי לנסות קבוצות של פסיכודרמה ותיאטרון.
&nbsp
לפי מה שסיפרת את מתארת סימפטומים נורמליים בדיבור מול קהל. גם אנשים עם קצת יותר ביטחון יכולים להרגיש רעד ודפיקות לב, כי זה מצב מלחיץ וטבעי לגמרי להרגיש ככה.
זה לא אומר שאת לא יכולה לתפקד או להעביר הרצאה למרות הסימפטומים האלו. אנשים לא בהכרח רואים עליך את מה שאת מרגישה. הרעד שאת מרגישה בגוף ובקול הוא מאוד חזק אבל כלפי חוץ רואים אולי 10%. זה לא משהו שמפריע לאנשים. הרעיון הוא להמשיך לדבר יחד עם הסימפטומים האלו. בשלב מסויים הם ירגעו. אם תנסי להמשיך להתמקד במה שאת צריכה הגוף יבין שהוא לא נמצא בסכנה וירגיע את נורות האזהרה האלו.
זה תיאורטית הרעיון של התמודדות עם חרדה. זו הבנה שמגיעים אליה גם באמצעות בחינה של המחשבות שמפעילות את החרדה (למה אני פוחדת?) ובעיקר באמצעות התנסויות.

פחד קהל

היי nadia29. רבים וטובים הם החשים חרדה, כשהם עומדים מול קהל. תתפלאי, אבל אפילו אנשים שעיסוקם כרוך בעמידה מול קהל, לוקים, לעתים, בפחד קהל. ניתן ללמוד להתגבר על החרדה הזו ולהמיר אותה בהתרגשות בריאה. הוזכר כאן טיפול CBT למשל, שהוא טיפול יעיל. יחד עם זאת, ניתן לטפל בתופעת החרדה החברתית/ פחד קהל, גם באימון אישי, המתבסס על טיפול קוגניטיבי-רגשי, טכניקות שונות בדמיון מודרך ו- NLP יכולות לעזור מאד, וכן שימוש בטכניקות מתחום הלוגותראפיה. הבשורה הטובה היא, שניתן להתמודד עם החרדה הזו בהצלחה רבה.
בהצלחה!

למעלה