כמה שאלות

כמה שאלות

אהלן, ממש לפני יומיים סיימתי לקרוא את טרילוגית חומריו האפלים, שלפי דעתי היא יצירת מופת (למרות שהסוף לא לגמרי מצא חן בעיני אבל זה לא משנה). רצית לשאול: ---- (השאלות הבאות מכילות ספויילרים) ---- 1. מה הרעיון בעצם? כלומר, תפקיד הנחש (מארי) היה כל הקטע עם המרציפן? ואיך כל ההתחברות של ויל וליירה גרם לדברים לחזור לעצמם? זה ממש לא מובן לי מה בעצם הייתה ההתרחשות. אולי הבנתי וזה סתם נראה לי לא משהו. למה זה דווקא ליירה וויל? 2. היורש של הסמכות הוא המטטרון או שיש יורש אחר? כלומר, אם שניהם מתו אז אין מי שימשיך להנהיג את הסמכות נכון? --- (סוף ספויילרים :) ) --- ועוד כמה שאלות: 1. אני קורא עכשיו את הספר "סאלי לוקהארט מסתרי אבן האודם" והבנתי שזה הראשון בסדרה, רציתי לדעת האם יש תרגומים לשאר הספרים בסדרה? 2. איזה עוד ספרים יש לפולמן שמתורגמים? 3. מתורגמים או לא, יש למשהו המלצה על איזה מהספרים שלו שווה לקרוא? (ספרי פנטזיה בסגנון חומריו האפלים) תודה.

dahoe

New member
ברוך הבא! ../images/Emo24.gif

תשובות לשאלות הספויילרים: 1. תפקיד הנחש היה אכן הקטע אם המרציפן והכל. אני ממליץ לך להציץ ב"שאלות ללימוד ולדיון" באתר, שם מופיעה התשובה בפירוט. השאלה על ויל וליירה נשאלה בלי סוף, ואין לה תשובה חד-משמעית. השאר בפורום ישמחו למסור לך את התאוריות שלהם. 2. אין ממש מישהו שימשיך את הסמכות, אבל מי יודע? אולי יקום מלאך עריץ אחר יום אחד? תשובות לשאר: 1. אין עדיין תרגומים לשאר הספרים, אז מומלץ לקנות את הראשון כדי שהמו"לים יבינו שמדובר בהצלחה וימהרו לתרגם את השני. 2. לפולמן יש את "הדחליל ומשרתו", שהוא ספר נוער נחמד מאוד שעוד לא קראתי, אבל הנה ביקורת: http://hdm.co.il/page.php?id=181 3. יש את הספרונים של חומריו: "Lyra's Oxford" ו - "Once Upon a Time in the North". אני לא יודע אם יש לו עוד משהו בסגנון "חומריו". ברוך הבא, בכל מקרה, ותקפיד להסתובב הרבה באתר ולתרום לאנציקלופדיה הנאה שלנו:

המממ

תודה על התשובות.. אבל, אין לך מושג איזה עוד ספרים יש לו שהם פנטזיה טובה וכאלה? כי ממה שקראתי בספר עד כה, סאלי לוקהארט יותר מתח מאשר פנטזיה..

limilu

New member
סאלי לוקהארט הוא באמת יותר מתח

[למרות שהייתי מגדירה את זה יותר כבלשי.] אני לא זוכרת כבר אפילו אם היה בו אלמנט של פנטזיה.

למעלה