לא הבנתי - קומונה, פורום, מה ההבדל?

suztapuz

New member
לא הבנתי - קומונה, פורום, מה ההבדל?

אז קודם היתה קומונה שקוראים לה שקט והיא עדיין קיימת. עכשיו יש פורום לקויי שמיעה שהצטרפו אליו אנשים חדשים (איפה הם היו קודם? מה מנע מהם לכתוב בקומונה?). מה בכלל ההבדל בין פורום לקומונה? אשמח לקבל איזה נימוקון..

אייני

New member
בעיקרון

קומונה זה יותר קטן ומיועד לקהילה מצומצמת יחסית (בד"כ של חברים). פורום זה "לקהל הרחב" - לכמה שיותר אנשים וכד'. רוב החדשים, אם שמת לב, הם פשוט בני נוער - שרובם לא היו כלכך בזמן של הפורום של "נוער לקוי שמיעה" המקורי, ולכן לא ראו לאן הוא נעלם. אבל, הם עדיין היו בתפוז - כך שברגע שהופיעה ההודעה על פורום חדש ללקויי שמיעה בכל הפורומים, הם הגיעו, בעיקר כדי "לראות מה זה". הבעיה היא שרובם רק נשארו כדי לכתוב הודעה אחת (בשרשור ההיכרות והמזל טוב לקומונה ההוא) והלכו להם... או שהם פשוט קוראים סמויים בפורום הזה. בושו והיכלמו! תתחילו לכתוב!!
אולי צריך איזה סקר או משחק להמריץ קצת את האנשים פה?

אייני!

חחח איך ידעת...קוראים סמויים תמיד יש! אין לי מה לכתוב... אם יהיה משו שארגיש צורך להגיב אליו אגיב...אבל זה נחמד לקרוא הודעות של אחרים על גילויים של חבר'ה מיהוד,שיגעונות של יניב (אל תיעלב או משו),ושאלות ותשובות שאנשים הספיקו לענות לפני או שלי אין מספיק ידע

אייני

New member
זוכרת את הפתגם

"סייג לחוכמה שתיקה"? אז תשכחי אותו מהר
את לא חייבת רק להגיב להודעות של אחרים (ואגב - גם אם כבר הגיבו, גם את יכולה להגיב, תאמיני לי, אף אחד לא יהרוג אותך אם תכתבי את דעתך
), את יכולה גם לפתוח משחקים חדשים, סקרים, וכל מיני, וגם סתם לכתוב שטויות

אייני

New member
הא?

וואלה, לא היה לך שמץ של מושג לגבי העצות שלי, שהן נשמעו לך כלכך גאוניות?
אפשרות נוספת היא שהשהות הרבה בקנדה גרמה לך להיכשל לחלוטין בהבנת "נימות כתיבה" קיימות
. מה גם שזה משונה שהצלחת להיכשל בזה, אחרי כל הסמיילים האלה(
) ששמתי. (המשמעות שלהם היא הומוריסטית, כמובן, למקרה ששכחת
). נו, כשרונית
אגב, את יודעת, אני דיי מתפלא עלייך, בתור חברה שלה היה רק ראוי שתגיבי להודעה שלה בהודעה דומה לשלי, ובעידוד לכתוב בפורום, ולא לזלזל במי שמנסה לגרום לאחרים לכתוב בה... לא פלא שאין כמעט אנשים חדשים שכותבים, והרוב אלו פשוט מהקומונה המקורית. בכל מקרה, אדם שבאמת מצליח לבלבל בין נסיון ללהיות נחמד ולשתף אחרים במשהו לבין שחצנות, הוא באמת מקרה קשה

צלף

New member
פורום זה עסק - קומנה זה חלטורה

קומנה זה משהו שכל אחד יכול לפתוח עבור נושא או קבוצת חברים מסוימת, המנהל לא חייב דבר לאף אחד, ירצה ינהל ירצה יסגור או לא יכתוב כלום... פורום זה כבר מחויבות, למנהל יש מחויבות לעורר את הפורום - לעשות אותו מעניין על מנת שהרבה יקראו ואף יכתבו בפורום, גם להנהלת תפוז יש אינטרס כלכלי שהפורום בנושא X או Y יהיה מעניין, כי פורום פעיל ואטרקטיבי אפשר לנצלו למכירת פירסומות באתר למשל פה היה מתבקש לפרסם אבזרי עזר למכשירי שמיעה... ולכן הנהלת הפורום תפרסם אירוחים ואירועים בפורום בכל הרשת בעוד שבקומנה זה עסק פרטי של מנהל קומנה... ופורום הוא אחד ויחידי - לא כל כך אפשרי להקים שני פורמים ללקויי שמיעה למשל...

למעלה