למישהו יצא לנסות את ה-MicroPower?

יובליק

New member
למישהו יצא לנסות את ה-MicroPower?

לפי ניסיוני ורמת הידע שלי בתחום ולפי מה שהבנתי מדובר בפריצת דרך של ממש בדרך בה אנו (כבדי השמיעה) נשמע. המכשיר לא מתבסס על הולכת שמיעה דרך אוויר (כמו ב-95 אחוז ממכשירי השמיעה), המכשיר כולל מיקרופון שנמצא בגוף המכשיר והרמקול ממוקם בעצם באוזנייה. זה פותר כמה בעיות: 1. המכשיר קטן יותר ממכשירי ה-BTE הרגילים (משקלו 2 גרם). 2. אין צפצופים שנגרמים מקירבתו של המיקרופון לרמקול . 3. פתרון בעייה 2 מוביל ליצירת מכשיר חזק יותר (ללא חשש מפידבקים) שיתאים גם לכבדי שמיעה חמורים ועמוקים יותר. 4. שיפור באיכות השמיעה, הסאונד מועבר ישירות לרמקול הממוקם באוזנייה דרך סיבים אופטיים שקופים (דרך צינורית דקה יותר מהצינורית המוכרת ברוב המכשירים), האוזנייה קרובה מאוד לעור התוף בהשוואה למכשירים רגילים המעבירים את הסאונד דרך אוויר בצינורית ובשל כך נגרם איבוד כלשהוא ברמת הפירוט של השמיעה. עד עכשיו נתונים מאוד מרשימים ומשכנעים, למישהו יצא לנסות?

יובליק

New member
לפי מה שהבנתי לא, לא לכל סוג ליקוי

אבל יש לי ליקוי של כ-80 אחוז והקלינאי (אחרי שבדק את המפרט של המכשיר) חושב שאולי זה יתאים לי מבחינת עוצמה, אני מחכה לנסות. ואגב המחיר של המפלצת צפוי להיות כמו כל מכשיר דיגיטלי חדש מהמילה האחורנה, אני משער שמדובר פה על סדר גודל של בין 10 ל-12 אלף לפני הנחות. אתה רוצה כתבות? וובכן זה מכשיר שיצא ממש לאחרונה יחסית (לפני כמה חודשים), לא מצאתי כתבות עליו וזאת עוד סיבה ששאלתי אם למישהו יצא לנסות.

יובליק

New member
לא דווקא, זה מיקרו פאואר

הקלינאי בדק ולדעתו המכשיר הזה יכול להתאים לי מבחינת עוצמה (לי כאמור יש ירידה של כ-80 אחוז), כמובן שצריך לבדוק אם הוא נשמע לי טוב. שבוע הבא אני מנסה אותו
ובכל מקרה אני אעדכן בהמשך יותר לגבי יכולות המכשיר.

מצפה בקוצר רוח

לשמוע איך הוא! חזור שבוע הבא וספר לנו! לי יש ירידה של 90 מעניין אם גם לי יהיה טוב... המכשיר שלי מעולה אבל הוא דיי גדול ומתנדנד על האוזן, והמכשיר הבאת לנו כאן נראה יותר קטן ונוח. טוב נחיה ונראה!

צלף

New member
משהו לא ברור בהסבר על הציפצופים../images/Emo79.gif

הציפצופים לא נגרמים בגלל קרבת הרמקול למיקרופון - הם נגרמים בגלל דליפה של הקול מהואזנייה בגלל אטימה לא מוחלטת - במקרה כזה המיקרופון שומע גם את הקול הדולף מהאוזניה ומגביר אותו - ואנחנו שומעים (או ליתר דיוק השומעים שומעים) את הצפצוף בתדר בו למכשיר שמיעה יש את ההגברה הכי גדולה. לתופעה הזאת קוראים משוב או היזון חוזר או feedback. אז עם הרמקול בתוך האוזניה זה חוסך רק את יצירת הציפצופים במקרים שבצינורית יש חור, אבל אם מקפידים להחליף צינורית כל חצי שנה או שלושה חודשים אין סיבה שזה יקרה... אז צריך משהו שיראה אם שאר היתרונות שמנויים כאן הם שיפור משמעותי בשמיעה...

יובליק

New member
לא ברור אולי בגלל שיש 2 סוגים

2 סוגים של צפצופים
. הסוג הראשון כמו שאמרת זה הצפצוף שנגרם מאטימה לא מוחלטת שזה בדיוק כמו להוציא את המכשיר מהאוזן (נכון ששומעים רעש כשמוציאים את המכשיר מהאוזן?). הסוג השני נגרם מקירבתו של המיקרופון לרמקול, נסה לקחת מיקרופון של מחשב (כשהוא פועל) וקרב אותו לרמקולים - שומע שריקה או המהום? זה מה שנקרא באמת הפידבק או ההיזון החוזר או משוב אקוסטי . מכשירי שמיעה מכילים מיקרופון ורמקול שקרובים מאוד אחד לשני וזאת אחת הסיבות העיקריות שמכשירי CIC או אולי אפילו ITE לא מסוגלים לספק עוצמה גבוהה ומתאימים רק לאלה שיש להם ירידות קלות עד בינוניות, בעצם הם כן מסוגלים אבל בכוונה לא מייצרים אותם כך כי ידוע כבר מראש שיהיה בעייה עם צפצופים, במשך השנים נעשו נסיונות להתגבר באמצעות מעגלים חשמליים על הפידבק ולהחלישו אך הבעייה עד היום לא נפתרה לחלוטין ועדיין כבדי שמיעה חמורים עד עמוקים נאלצים להסתפק ב-BTE. המיקרו פאואר מפריד מאוד יחסית את המרחק שבין הרמקול למיקרופון והנה עובדות: 1. גוף המכשיר קטן יותר כתוצאה מהיעדרו של הרמקול. 2. עוצמתו של המכשיר מאוד חזקה יחסית (למרות שהוא קטן) ועל פי בדיקות של הקלינאי מתאים לירידות חמורות (לפחות עד 80 או 85), כתוצאה מ"ביטולו" של אפקט הפידבק המכשיר פותח אפשרות להגברה חזקה יותר . היתרון הנוסף שיש פה זה הולכת הצליל, במכשירים רגילים הסאונד עובר דרך צינורית כל הדרך מהמכשיר עד לאוזן, במיקרו פאואר הצליל משודר מהאוזנייה ישירות לעור התוף ללא "התעכבות" בדרך, מאוד הגיוני להניח שבמקרה כזה איכות הצליל תשתפר, זה לפחות מה שהם אומרים והם גם יחכו למה שאני אומר לאחר שאני אנסה אותו
.

למעלה