מה אוכלים לפני/אחרי אימון בשעה מאוחרת?

Blue Potion

New member
מה אוכלים לפני/אחרי אימון בשעה מאוחרת?

בתקופה האחרונה נוצר מצב שאני חייבת להתאמן בשעות מאוחרות, או לא להתאמן בכלל. אז ברור שלהתאמן

אני מתאמנת בשעה 20:30-21:30, וזה טיפה מפקשש לי את כל הארוחות.

לפני האימון -
ביום ללא אימון אני מתחילה להיות רעבה ואוכלת ארוחת ערב בדר"כ בשעה 19:30.
ביום של אימון - זמני הרעב שלי לא משתנים
אבל אני נמנעת לאכול 3 שעות לפני האימון כי אחרת הכל עולה לי...
העניין הוא ש-3 לפני האימון, אני פשוט לא רעבה. לרוב אני אוכלת משהו קטן (פרי) כדי למנוע את הרעב בהמשך הערב, אבל הוא מגיע ובגדול. וזה ממש מעפן להתאמן כשאתה רעב.

אחרי האימון -
כאמור אני מסיימת להתאמן בשעה 21:30 ולרוב אני במיטה כבר בשעה 22:30.
ככה שעד שאני מגיעה הביתה, ויש אוכל מוכן, השעה היא כבר 22:00...
קראתי איפושהו שמומלץ אחרי האימון לאכול מזון עשיר בחלבונים... בדר"כ אני אוכלת דג, כי זה לא מזון שמכביד לי יותר מידי על הבטן.
מה שכן תמיד נמנעתי מלאכול לפני השינה, כי זה לא מתעכל כמו שצריך. במצב הנוכחי - אני לא יכולה לא לאכול - וכל הלילה אני מרגישה בבטן פעילות, ולא מצליחה להרדם...

מה הייתם ממליצים לי לעשות? מה הייתם ממליצים לי לאכול לפני האימון ואחרי האימון?
דגש קטן: אני לא אוכלת גבינות ומוצרי חלב.

תודה מראש!

זה באמת נושא בעייתי

ואחת הסיבות שבגללה אני מעדיפה להתאמן בבוקר... אבל כשאין ברירה אין ברירה.
ואגב, לא זוכרת מצב שבו לא הייתי רעבה באימון ערב! מתרגלים, אני מניחה.
לגבי לפני - נסי לאכול משהו שהוא בין פרי לבין ארוחה, למשל - כריך, קורנפקס, ביצה קשה. כי פרי זה באמת לא מספיק ל-3 שעות. את יכולה לנסות גם פירות יבשים שיושבים יותר טוב בבטן. אם את באמת ממש רגישה למזון בבטן, שווה לנסות ג'לים שקונים בחנויות לספורטאים והם ממש לא מכבידים.
לגבי אחרי - אפשרות אחת היא לקחת אוכל איתך, אפילו לא ארוחה מלאה אלא כריך (עם טונה למשל ואז יש לך חלבונים). עד שתגיעי הביתה הרעב כבר יירגע ותוכלי להוסיף משהו קטן. אפשרות שנייה היא כן לאכול לפני השינה, אני מעולם לא הרגשתי בעיות עיכול מזה. לא כדאי ללכת לישון בלי אוכל. והאפשרות השלישית היא שוב אוכל טכני - שייק חלבון לאחר האימון. רובם מכילים חלבוני גבינה אבל יש גם כאלה שלא. או להכין שייק מבננה, טחינה וכו' ולקחת לך לאחרי האימון.
בהצלחה! וספרי לנו מה עובד לך.

אני חושבת
שלעשות פעילות זה נפלא! אבל אם את לא יכולה לישון כמו שצריך...
לדעתי, הייתי ממליצה לך לבדוק לאכול פחות ממה שאת רגילה
בהנחה שאת לא יכולה להקדים את הפעילות לזמן מוקדם יותר

למעלה