מחפשת מאמרים אקדמאיים

מצב
הנושא נעול.

kfilon

New member
מחפשת מאמרים אקדמאיים

מחפשת מאמרים אקדמאיים
שלום, אני סטודנטית לחינוך שכותבת סמינריון על הקשר שבין הארכיטקטורה של מקום לבין התנהגות האנשים בה. העבודה שלי מתמקדת בנוער בשני מבנים שונים לחלוטין: האחד מרכז נוער מפואר והשני מבנה מוזנח בשכונת מצוקה אשמח לעזרה דחופה והפניות בנושא - אני זקוקה למאמרים אקדמאיים תודה [email protected]

גולי מ

New member
נסי NIMBY

מחפשת מאמרים אקדמאיים
שלום, אני סטודנטית לחינוך שכותבת סמינריון על הקשר שבין הארכיטקטורה של מקום לבין התנהגות האנשים בה. העבודה שלי מתמקדת בנוער בשני מבנים שונים לחלוטין: האחד מרכז נוער מפואר והשני מבנה מוזנח בשכונת מצוקה אשמח לעזרה דחופה והפניות בנושא - אני זקוקה למאמרים אקדמאיים תודה [email protected]
נסי NIMBY
שזה ראשי תיבות של Not In My Back Yard. בגדול, הכוונה לכל אותם שירותים קהילתיים שאף אחד לא רוצה אותם קרוב לבית, אבל כל אחד יודע שצריך אותם (מזבלה, בית כלא, מוסד גמילה וכו). בסופו של דבר הם נדחקים אל הפריפריה - בשכנות למגוריהן של האוכלוסיות החלשות (והנחשלות) יותר, שאין להן כח פוליטי ו/או כלכלי לדחות את רוע הגזרה.

גולי מ

New member
ועוד משהו,

מחפשת מאמרים אקדמאיים
ועוד משהו,
נסי מאמרים של Venturi - Learning from Las Vegas ו Jane Jacobs - The rize & fall of great american cities. כמו-כן הייתי כותבת איתה תת-פרק על פנג-שוואי. אני ממליצה לך לנסות גם בפורום/פקולטה לגיאוגרפיה. (נרקיס, לא שכחתי אותך)

Dfengshui

New member
הקשר שבין הארכיטקטורה של מקום לבין

מחפשת מאמרים אקדמאיים
הקשר שבין הארכיטקטורה של מקום לבין
מעניין מאוד! אגב, קוראים לזה "פנג שואי" וזה בדיוק מה שהתורה הזו יודעת לבחון. אמנם אין מאמרים "אקדמאים" בנושא, כי הוא נלמד במסגרות אחרות, אבל יש על כך מאמרים לרוב (גם באתר שלי). בהצלחה!

gerson1

New member
beaviourist arcitecture

מחפשת מאמרים אקדמאיים
beaviourist arcitecture
malcom wells. ארזה צצרצמן, היום בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון ופסיכולוגית/סוציולוגית בהכשרתה עוסקת בזה chritopher alexander(the pattern language and others) אריה פלד-לגבי מגורים(קיים ספר שלו בעברית)

gerson1

New member
תנסי בהקשר לאקאניאני-נשאתי הרצאה

beaviourist arcitecture
malcom wells. ארזה צצרצמן, היום בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון ופסיכולוגית/סוציולוגית בהכשרתה עוסקת בזה chritopher alexander(the pattern language and others) אריה פלד-לגבי מגורים(קיים ספר שלו בעברית)
תנסי בהקשר לאקאניאני-נשאתי הרצאה
בנושא המקום, המיקום וכד' וכמובן-כפי שג'ולי ציינה: רוברט ונטורי וכד'

Sinberguensa

New member
שאלה...

מחפשת מאמרים אקדמאיים
שאלה...
את לא אמורה להשוות את אותה אוכלוסיה והתנהגותה השונה (לפי הארכיטקטורה)? זה נראה כאילו את משווה אוכלוסיה שונה = תרבות שונה ? ? ? ?

Sinberguensa

New member
אולי זה יכול לעזור ברמה כלשהי...

מחפשת מאמרים אקדמאיים
http://www.angelfire.com/nb/ba1199/lesson028/emp21.htm בהצלחה..

gerson1

New member
בכל מקרה לא מסגרת המבנה

http://www.angelfire.com/nb/ba1199/lesson028/emp21.htm בהצלחה..
בכל מקרה לא מסגרת המבנה
בונה את הפעילות ואין קשר בין מצבו הפיסי של המבנה לבין האוכלוסיה. השקעות מפעל הפיס במבני קהילה מפוארים לא הביאה בהכרח לשינוי התנהגותי וכן ניכרים פעילויות ונדליזם בקאונטרי קלאבס ומתנסים מפוארים (ברעות מכבים למשל.). כלומר-הפעילות והגורם האנושי הן העיקר ולא הארמון בו פעילות זאת שוכנת. דווקא בשרות בתי הסוהר ישנה היום יותר מודעות לנושא טיפוח מבנה וסביבה ונעשו עבודות בנושא, בעיקר בכלא צלמון-

מצב
הנושא נעול.
למעלה