מסיכה- שאלה

bigwave2000

New member
מסיכה- שאלה

התחלתי לצלול עכשיו וקניתי ציוד צלילה קניתי מסיכה של בושט אבל הקטע זה שהיא לוחצת קצת על החלק שמתחת לאף (ומעל הפה) ואשכרה "מעוותת" את האיזור הזה, מה שלא הכי נח. האם ככה זה צריך להיות?

t P R

New member
מה אתה חושב ../images/Emo13.gif

בדוק שאתה מניח את המסיכה כמו שצריך... אם לא החלף מסיכה, כי אחרי כמה זמן במים, זה יעשה לך רק כאבים... כמו כן, לא למתוח את הרצועה יותר מדי! המסיכה צריכה לשבת בנוחות ולא בלחץ. פעם הבאה, לבדוק טוב טוב ביחד עם המוכר לפני, את התאמת המסיכה, ולא לבדוק רק אטימה!

bigwave2000

New member
תשובה

אני חושב שאני מניח את המסיכה כמו שצריך על הפנים. תראה אני מותח את הרצועה כדי שהמשקפת תשב טוב על הפנים אבל לא משנה כמה אני יהדק ברגע שאני מוסיף שנורקל מהצד נכנס קצת מים למסיכה מאיזור האף איך בודקים התאמה? האם יש משקפות שהגומי התחתון שלהם הוא פחות רחב?

ELKISOON

New member
נראה לי כפי..

שחברנו פה אמר כניראה שאתה מותח יותר מידי את הרצועה זו הסיבה שניכנס לך מים הרצועה צריכה ליהות כמעט ולא מתוחה כלל , תנסה לשחרר יותר את הרצועה אפילו תעשה את זה בבית ותיראה תשים גם שנורקל אבל חשוב שהרצועה תיהיה ממש נוחה ושהמשקפת לא לוחצת . לפי מה שאתה אומר אני חושב שהכל תלוי ברצועה.

bigwave2000

New member
עוד שאלה ברשותכם

האם חליפת גלישה דבוקה תתאים גם לצלילה?

בשרטי

New member
תלוי מה העובי שלה,בעיקרון בקיץ זה אחלה,הבעיה

היא שבחליפת גלישה אין מגינים בברגיים ביבן-ובמפרקים,מה שיכול לגרום לקריעתה באיזורי דיג מסויימים.

חליפת גלישה תתאים בערבון מוגבל

אני צללתי שנה עם חליפת גלישה עד שרכשתי חליפת צלילה 1.ההתאמה של חליפת הגלישה לעונת השנה תלויה בעובי החליפה 2.לחליפות גלישה דווקא יש מגינים בבירכיים ותמיד 3.היא בכל מקרה תהיה פחות נוחה מחליפה ייעודית, כמו כן אין לה פאץ' דריכה בחזה 4.אין להשוות חליפות אופן סל בצלילה חופשית לחליפות גלישה, יחד עם זאת חליפת גלישה זו אחלה התחלה עם מה שיש בשביל הטעימה ובשביל שאדם יראה אם העסק מתאים לו לפני שיכנס להוצאות

brotal

New member
תקשיב, זה לא כמו משקפת ספידו בבריכה...

יש טכניקה ללבוש מסיכת צלילה. אתה מרכיב אותה על הפנים בלי הרצועה, נושם קצת מהאף, היא נצמדת לך טוב טוב לפנים, ורק אז אתה מלביש את הרצועה על הראש בצורה כזו שהיא תצמיד לך את המסיכה לראש מספיק חזק רק כדי שלא ייכנס אליה אויר מהוואקום שיצרת. תשתדל כמה שיותר לא לפלוט אויר מהאף כי יש לפעמים בילבולים כאלה אצל מתחילים. לי היה למשל..

למעלה