קורונה ותחושת עצבות ודיכאון

רגשות הם תגובה אינטגרטיבית של המוח/נפש למצבים קיימים במציאות או בדמיוננו. עצב הקשור לקורונה הוא לא שונה מבחינת המהות. רגשות נוצרים על בסיס של הערכת מצב מסוים. אם התגובה שלך למצב הקורונה הוא עצב, שאל את עצמך אילו מחשבות או תמונות מועלות בראשך בזמן שאתה מרגיש עצוב? איזה מצבים מגבירים את הרגש? אחרי שתהיה ממוקד במצבים ובמחשבות או תמונות שמועלות ו"גורמות" לעצב, אתה יכול לחפור עוד יותר עמוק ולשאול את עצמך האם הופעלו תבניות חשיבה (סכמות) קודמות ומה בכלל התחושה הכללית שלך לגבי החיים, אופטימי? פסימי?

רק הניתוח הממוקד הזה ייתן לך תשובה לעצב שלך בימי הקורונה.

ברור שהמצב הקיים סביבנו כרגע בעקבות המגיפה עלול ליצור גם רגשות ותגובות של לחץ וחרדה הקשורים למכלול הדברים שקורים סביבנו. מעבר לאמור לעיל, אולי תוכל להיעזר בהמלצות אלו של הארגון העולמי לטיפול קוגניטיבי התנהגותי

תוכל לקבל עוד מידע והמלצות טובות באתר של מרפאת היבטים, בערוץ הסרטונים ביוטיוב של המרפאה ובאתרים נוספים העוסקים בטיפול קוגניטיבי התנהגותי

dannygi10

Active member
יש כאלה שקשה להם להיות רק בבית,מציע להם לשוטט בטלביזיה,זה חלום,אפשר להתחבר ליוטיוב ולראות על המסך כל מה שמעניין

הצעה נהדרת. על אותו המשקל אפשר להפליג בדמיון או בחלימה בהקיץ דרך מוזיקה בלבד, שתאפשר לעצום עיניים ולהפליג בדימיוננו.
לא לשכוח שגם בבית אפשר לעשות פעילות גופנית לא רעה. יש המון שיעורים חינמים ביוטיוב במגוון שיטות פעילות גופנית.
גם אפשר להוריד את הבגדים מהאופניים שעד עכשיו שמשו כקולב ולהתחיל לפדל בהם
בקיצור.... גם בבית לא חסר מה לעשות!!!! ולא לשכוח לדבר עם אנשים אחרים !!!!!!

ai27

Well-known member
ברור שהמצב הקיים סביבנו כרגע בעקבות המגיפה עלול ליצור גם רגשות ותגובות של לחץ וחרדה הקשורים למכלול הדברים שקורים סביבנו. מעבר לאמור לעיל, אולי תוכל להיעזר בהמלצות אלו של הארגון העולמי לטיפול קוגניטיבי התנהגותי

תוכל לקבל עוד מידע והמלצות טובות באתר של מרפאת היבטים, בערוץ הסרטונים ביוטיוב של המרפאה ובאתרים נוספים העוסקים בטיפול קוגניטיבי התנהגותי
זה לא לחץ וחרדה, כמו ייאוש וחוסר אמון.
ייאוש, מחוסר היכולת ההמונית לשמור על הנחיות בסיסיות,
ואיך אמורים לתת אמון באנשים שמצפצפים על כולם,
ונדבקים אליך כמו קרציות, בלי מסיכה
או שומעים שצריך להיכנס לבידוד וממשיכים להסתובב

הלחץ עכשיו מובן, אבל הוא עוד יעבור.
האנשים ישארו.

dory30

Well-known member
שלום, אשמח לדעת מה לעשות עם
מצב רוח עצוב.. בגלל המצב ..הקורונה
אני לא יועץ מקצועי, אבל גם לי יש פה ושם "מחשבות שליליות" בגלל הסגר. מומלץ שתתמודדי על ידי משהו שעושה לך טוב. מה לי עושה טוב (חוץ ממכון כושר, שאני לא יכול להתאמן בו כרגע)? הליכות במסגרת המותר בחוץ, צפייה בסרטים ובסדרות, משחק טטריס במחשב (כן, אני מהאולד סקול), כתיבה, קריאה וכדומה. תחשבי עם עצמך מה יכול לעזור לך ותאמצי את זה בחום עד שהתקופה הזאת תיגמר. צפוי שזה יהיה בעוד 3 שבועות, אם יהיה לנו מזל. אני גם מקווה שאת יכולה לעבוד מהבית. בכל מקרה, לא מכיר אותך אבל שולח לך חיבוק ומאמין שאם נהיה חזקים, שום דבר שבעולם, כולל מגיפה רעה וממשלה רעה לא פחות, נוכל לנצח. שנה טובה, גמר חתימה טובה והעיקר להרגיש טוב.

למעלה