ריפוי ספונטני - שיתוף והבנה.

ריפוי ספונטני - שיתוף והבנה.

דיברנו לפני כמה ימים על ריפוי ספונטני.
מה היא ספונטניות?
הגדרה:
עצמוני (ספונטני) ( spontaneous ) "מתרחש ללא סיבה ניכרת, או ללא עזרה מבחוץ.
המונח מתייחס ברפואה לתופעות מסוימות, כגון שבר שקורה ללא פגיעה חיצונית,
או החלמה ממחלה ללא כל עזרה טיפולית".

ועוד - ספונטני - הנובע מהתעוררות פנימית ללא דחף חיצוני.

אנשים מייחסים למילה ספונטני גם את הפירוש - שנעשה ללא תכנון, ללא מחשבה מוקדמת וכו'.

אם כן - ריפוי ספונטני, הוא ריפוי שמתרחש ללא סיבה ניכרת (מודעת) מתוך הפנימיות של האדם.

ולשיתוף האישי:
לפני כחודש השתתפתי במעגל ריפוי שמאני.
לא הייתה לי כל כוונת ריפוי עצמי מסויימת.
במעגל שרים, מדברים ואף מטפלים זה בזה.
עד לאותו ערב, הייתה לי בעיה פיזית, שנבעה מעניין נפשי קטן וליוותה אותי מאז שאני ילד.
לא התרגולים שלי, לא ההבנות שלי ולא התייחסות אחרים, כל אלו לא עזרו לי לאורך השנים בפתירת הבעיה.
היא הייתה במחשבתי לאורך השנים האחרונות, אבל קיבלתי אותה ורק הייתי מודע לה.
באותו מעגל, עברתי כמה דברים, מחשבתיים,רגשיים, נפשיים והרגשתי אחריו שחרור כללי כלפי החיים.

לאחר שבוע, שמתי לב שהבעיה שליוותה אותי מאז שאני ילד, הפסיקה. היא לא מופיעה יותר ולא מקבלת ביטוי פיזי.
גם כשאני חושב עליה, אני מוצא את עצמי רואה ומרגיש שהיא לא קיימת. כלומר....שאני שלא מדחיק אותה.

פתאום, משום מקום ניכר ומודע, הבעיה חלפה לה.

אני רואה בסוג החלמה שכזה, כמשהו שנובע ממצב תודעתי, פתוח, מכיל ומשחרר.
כשנמצאים במצב כזה, ומגיע מעצמו הריפוי הפנימי המסויים, הוא גורר אחריו ריפוי פיזי.
גם אם אין כוונה לריפוי מסויים וגם אם הגורמים הפנימי והפיזי אינם מובנים, עדיין יש ריפוי.....ספונטני.

האם הוא שלם?

הזמן יאמר.

המשך ערב נעים לכולם.

וגם, מוות מבעירה אנושית ספונטנית

סיבת המוות: בעירה אנושית ספונטנית
מתוך : ספטמבר 2011, חדשות nana10.
גופתו של פנסיונר מאירלנד נמצאה בביתו, כשהיא חרוכה ומסביב אין כל סימן לגורם לשריפה מלבד הגופה עצמה.
אחרי שהחוקרים פסלו כל הסבר אחר, לא נותר להם אלא להגיע למסקנה היחידה שנשארה - האיש עצמו פשוט התלקח באופן ספונטני.
מדובר באחד מתוך כ-200 מקרים משוערים של מוות מסוג זה במאות האחרונות

חוקרי הזיהוי הפלילי והפתולוג המשטרתי לא הצליחו למצוא כל הסבר הגיוני למותו של מייקל פאהרטי בן ה-76, אשר גופתו נמצאה חרוכה בביתו שמערב אירלנד.
לכן, אחרי חקירה ממשוכת, הם נאלצו להסתפק בסיבת מוות לא הגיונית - בעירה אנושית ספונטנית.

האיש עלה בלהבות וביתו נותר ללא פגע.
מדובר בפעם הראשונה מזה 25 שנים שנקבעה סיבת המוות המשונה הזו בבריטניה. החוקרים נדהמו מהתוצאות, וציינו כי מעולם לא ראו נסיבות שכאלה בחקירת מוות.

קצין בכיר בשירותי הכיבוי המקומיים סיפר כי אנשיו הגיעו למסקנה כי לא ייתכן שהגורם להתלקחותו של הפנסיונר האירי היה אש שהגיעה מהאח בביתו.
כמו כן, לא נמצא זכר לכל חומר דליק בזירה, או סימן לכך שמישהו נכנס או יצא מהבית.

אחד החוקרים שהגיעו לבית לאחר שהאש כובתה, תיאר את הזירה ואמר כי פאהרטי נמצא שרוע על גבו בסלון, קרוב לאח.
לדבריו, הנזק היחיד מהלהבות נגרם לאיש, לרצפה תחתיו ולתקרה מעליו, ובכל שאר הבית נמצאו נזקי עשן בלבד.

הפתולוג הראשי אמר בתגובה: "השריפה הזו נחקרה באופן יסודי, ואני נותר עם המסקנה שהמקרה מתאים לקטגוריה של 'בעירה אנושית ספונטנית', שאין לה כל הסבר ראוי".

כ-200 מקרים בלבד של מוות מסתורי זה דווחו בעולם כולו, ב-300 השנים האחרונות.
רבים ניסו למצוא הסברים אפשריים לתופעה, חלקים עוסקים בתופעות טבעיות לא ידועות או הסברים סבירים שלא נמצאו ראיות לגבותם.
אך חלק גם עוסקות בתופעות על טבעיות.

ינוקא1

New member
קסטנדה טוען

כי בשלב מסוים כאשר נכנסים ל"מודעות טהורה" עולים באש פנימית . . .

בספר הזה http://toltec.co.il/armando.html יש אפילו דיווח שפעם אחת קסטנדה בא לפגישה צולע והוא טען שהסיבה היא שהבוהן ברגלו השמאלית התחילה לבעור , והוא עמל לכבות אותה.

(אשרי המאמין
)

בסוף הוא סתם מת ממחלה , אך ביקש שישרפו את גופתו ויפזרו בים.

ינוקא1

New member
אין צורך "להבין" בריפוי יותר מידי . . .

פעמים רבות ההבנה רק מפריעה.

כן צריך לבטוח ולהאמין שכל מה שאנחנו עוברים נכון , ואז הדברים מתחילים להיות "ספונטניים" . . .

מעניין

זה בדיוק מה שקרה לי ביום כיפור. לא התעמקתי באיך לקרוא לזה, אך הייתי מודעת לזה ובשחרור שזה נתן לי. כאילו משהו השתחרר ועכשיו אני בפאזה אחרת.

תודה על השיתוף, עכשיו יש לזה שם.

ואני גם מסכימה עם ינוקא, לפעמים ההבנה והחקירה באמת רק מפריעות וצריך לתת לדברים לזרום ולקרות מעצמם - ואז הם קורים. כך לפחות בחיי שלי, הבנת יתר מאטה את התהליך.

Lagrangian

New member
ואני סיימתי את יום כיפור

עם פריחה כועסת על הפנים. נראה לי שאני לא אצום יותר.

ינוקא1

New member

לאחר התרגול הרוחני האחרון שלי הייתי מאושפז שבוע , אז אני יכול להבין . . .

אבל בכל אופן הגוף מוציא פעמים רבות רעלים דרך העור , ובפרט במצבי צום , אז אולי הפריחה זה לא עוון גדול כל כך.

(מה שכן , צום בריא הוא צום ששותים בו מיים ).

למעלה