רעש חריקה מאזור גלגל ימין אחורי כשהרכב קופץ

danieli90

Member
שלום

טיוטה אוריס 2013

מזה זמן שאני שומע (לא באופן קבוע) רעש של חריקה מאזור גלגל ימין אחורי, שומע בעיקר בזמן שהרכב קופץ, זה יכול להיות כשהכביש לא חלק, פסי האטה, בלימה לפעמים וכדו.

שמתי לב שכשאני מנדנד את הרכב באופן יזום בחלק ימיני אחורי בדר"כ אני שומע את החריקה הזו, כמדומני שזה מופיע בשלב העליה.

הייתי השבוע בחנות צמיגים לצורך בדיקת אויר בגלגלים, השמעתי לבעל המקום את הרעש (כשאני מנדנד את הרכב), הוא אמר שזה עניין של שימון הקפיץ ואמר לי לקפוץ לאחד השכנים שלו שישמן את זה, הוא לא היה, עברתי באיזה מוסך באזור, והוא ניסה לשמוע את הרעש, אבל משום מה באותה עת לא נדנוד השמיע רעש, והוא גם עשה נסיעה על הרכב והכל היה שקט.

התופעה נמשכת, האם התיאור מתאים לבעיה במערכת הבולמים קפיצים? והאם אכן יכול להיות שזה קשור לשימון של הקפיץ? מדוע הרעש לא קבוע?

והאם זה יכול להיות קשור בכלל למערכת הבלמים?

תודה

שלום

טיוטה אוריס 2013

מזה זמן שאני שומע (לא באופן קבוע) רעש של חריקה מאזור גלגל ימין אחורי, שומע בעיקר בזמן שהרכב קופץ, זה יכול להיות כשהכביש לא חלק, פסי האטה, בלימה לפעמים וכדו.

שמתי לב שכשאני מנדנד את הרכב באופן יזום בחלק ימיני אחורי בדר"כ אני שומע את החריקה הזו, כמדומני שזה מופיע בשלב העליה.

הייתי השבוע בחנות צמיגים לצורך בדיקת אויר בגלגלים, השמעתי לבעל המקום את הרעש (כשאני מנדנד את הרכב), הוא אמר שזה עניין של שימון הקפיץ ואמר לי לקפוץ לאחד השכנים שלו שישמן את זה, הוא לא היה, עברתי באיזה מוסך באזור, והוא ניסה לשמוע את הרעש, אבל משום מה באותה עת לא נדנוד השמיע רעש, והוא גם עשה נסיעה על הרכב והכל היה שקט.

התופעה נמשכת, האם התיאור מתאים לבעיה במערכת הבולמים קפיצים? והאם אכן יכול להיות שזה קשור לשימון של הקפיץ? מדוע הרעש לא קבוע?

והאם זה יכול להיות קשור בכלל למערכת הבלמים?

תודה
לא רואה איך בדיוק קפיץ יכול לגרום לרעשי חריקה. זו תופעה שיכולה להופיע בקפיצי עלה, כמו שיש בטנדרים מאחור - אבל במכוניות נוסעים לא משתמשים בקפיצי עלה כבר די הרבה זמן (חוץ מכמה מקרים יוצאי דופן - קורבט, וולוו בכמה דגמים - וגם אז זה בתצורה שונה מבטנדרים, ולא שמעתי על בעיות רעש). יותר סביר שהסיבה היא מיסב כלשהו במתלה - יכול להיות שלזה הוא התכוון ב"קפיץ". גירוז של מיסב עשוי לעזור, אבל בדרך כלל במכוניות נוסעים יש מיסבים סגורים, שאי אפשר לגרז, כך שכנראה תצטרך להחליף מיסב.

em28

Well-known member
לפי התיאור נשמע שזה בולם זעזועים מזועזע, או מיסב של הגלגל.

לפי התיאור נשמע שזה בולם זעזועים מזועזע, או מיסב של הגלגל.
מיסב גלגל מייצר רעש רציף בזמן נסיעה, לא רק בזמן תנועת מתלה.
בוקסות/תותבי מתלה או בולם מייצרים רעש של חבטה, לא חריקה.
במתלים מסוג קורת פיתול או זרוע נגררת יש בדרך כלל מיסב בחיבור בין הזרוע לשלדה, שכשהוא נשחק מתחיל לחרוק. אם אני זוכר נכון, זה סוג המתלה שיש אצלו.
יכול להיות גם רעש חיכוך מהבולם עצמו, אבל זה נדיר מאוד. לא זוכר שנתקלתי בזה במכוניות אלא רק במזלגות של אופנוע, שם שטח החיכוך הוא ההיקף של כל המזלג, בשטח גדול בהרבה מאזור החיכוך בבולם רכב - וגם חשוף יותר.

sharef19

New member
שלום דניאל ,
אני יודע שזה היה מזמן אבל עכשיו אני תקוע עם אותה הבעיה ברכב טיוטה קורולה 2019 וזה בדיוק אותו הדבר שתיארת למעלה ואותו הרעש של החיכוך/חריקה ,האם בזמנו עלית על הבעיה או לא בבקשה תעזור לי ..

למעלה