שאלה בנושא המאמר שלך

tsvika2003

New member
שאלה בנושא המאמר שלך

אני מתייחס למאמר הומוציסטאין וחסימת כלי דם בעין / פרופ ענת לבנשטיין 02/09/02 טרם עשיתי בדיקת הומוציסטאין, למרות שהומלץ לי לעשות כן בשל קרישיות יתר אפשרית בדם בשל תופעה גנטית הקשורה לפקטור 5. בחודש האחרון אני סובל, בכל יום, מספר פעמים ביום מתנודות בלתי רצוניות מתחת לעין שמציקות לי בכל פעם למשך דקה או שתיים לפחות לעתיים אני קם עם זה בבוקר ולעיתים בעת מאמץ, שיעול, התעטשות או לפתע ללא שום אזהרה מוקדמת זה תוקף אותי. איני יודע אם יש קשר בין התופעות ואם הקפיצות מתחת לעין בעפעף התחתון קשורות לבעייה פנימית. במחלקת העיניים בה נבדקתי נאמר לי שאין מה לעשות עם בעייה זו והיא חולפת אך מדובר על משהו מאוד מציק ומטריד שלא ליווה אותי מעולם ונמצארק בעין ימין. מטריד גם בתחושה וגם ויזואלית מול אנשים אחרים. ברצוני לשאול: היש בכל זאת בדיקות או טיפול אפשרי לבעייה זאת - פרט להורדת מתח ורוגע שבוודאי יסייעו לי..? ברצוני לציין שאני מכיב עדשות מגע וחשבתי שאולי לתופעה יש קשר לכך אך היא תוקפת אותי גם כאני עם משקפיים. חשבתי גם שאולי אני במספר לא נכון של עדשות ואולי זה ביטוי של מאמץ אבל אני מבין שזה אינו נכון. לגבי הומוציסטאין ובדיקה זו, היכן כדאי לעשותה? האם היא מבוצעת גם באיכילוב. ברצוני לסייע שאני סובל בשנה שנתיים האחרונות גם מתופעה של אלרגיות שגורמות לי התנפחויות שונות בפנים (אנגיומה? איני זוכר את השם המדויק..) איני יודע אם לנ"ל יש קשר או שהכל זה תופעות שונות. בבכל מקרה אודה לתשובתך ותודה על פורום חשוב זה

הומוציסטיאין

שלום רב, 1. אפשר לבצע את הבדיקה בכל מקום. גם בקופ"ח, גם באיכילוב, אם מביאים ט. 17 מתאים. 2. אין קשר לתנודת העין. נגדה אין מה לעשות. 3. אין גם קשר בין התנודה ועדשות מגע. 4. אין לאנגיו-אדמה קשר לכל הנ"ל. בברכה פרופ´ ענת לבנשטיין

למעלה