שאלה לגבי מכשיר שמיעה?

tikva13

New member
שאלה לגבי מכשיר שמיעה?

קודם כל שלום לכולם! רציתי לשאול אם משהו מיכם מכיר או התנסה במכשיר שמיעה מחברת SIEMENS SIEMENS ACURIS Wireless Ear 2 Ear? הינה קישור ישיר מי שלא מכיר http://www.medor.co.il/?catid={B4ACB0E8-35A9-4577-BCF8-49DB9492BC06 זה נמכר ברשת של מדטכניקה www.medor.co.il אשמח על חוות דעת של המומחים או של האנשים שהתנסו בזה. האם הוא טוב כפי שמבטיחים בחברה? האם זה מצדיק את המחיר? (זה עולה 13 אלף שקל כל אחד, אם קונים את זה אז צריך לקנות 2) אשמח על כל העזרה שאוכל לקבל רציתי לציין שעד היום השתמשתי במכשירים אנלוגים תודה מראש!

tikva13

New member
תודה על תגובתך, אגב...

קוראים לי מיכאל יש לי איתם פגישה בימים הקרובים. הם נותנים לי את זה לניסיון בכל זאת רציתי את חוות דעת של האנשים, אף פעם לא התנסיתי אם מכעשירים דיגיטלים ולא ידוע לי שום דבר לגבי הבדלים בין אנלוגים ודיגיטלים המכשיר הזה הוא דור חדש של הדיגיטלים, בינתים יש את זה רק ל- SIEMENS. שני מכשירים עובדים בשיתוף אחד אם השני, כלומר אם מגבירים עוצמת קול באחד זה קורה גם במכשיר שני בו זמנית ודברים כאלה רציתי גם לשמוע ניסיונות של האנשים במעבר מאנלוגי לדיגיטלי

עד עכשיו השתמשתי רק באנלוגיים

ולא מזמן קיבלתי לניסיון דיגיטליים של סימנס. לא היה לי קל בהתחלה אבל נהניתי מאיכות השמיעה הנקייה שיש בדיגיטליים של סימנס. הדגם הספציפי הזה שהבאת זה בטכנולוגיית E2E (שפועלים בשתי האוזניים בשיתוף ) זה יותר מתאים למי שמרכיב 2 מכשירי שמיעה. אם אתה מרכיב רק מכשיר אחד אולי כדאי לך לוותר על זה ולעבור לדגם אחר. אני ניסיתי 2 דגמים והם CIELO INFINITY הראשון הוא דגם חדיש חדיש שהגיע עתה למכון השמיעה אליו אני הולכת (קולן באשדוד) והוא יקר עולה כ-10 אלף שקל. איכות שמיעה מעולה אבל הבעיה שהוא מסנן רעשי רקע שחבל על הזמן.. זה הפריע לי. יש כאלה שלא מפריע להם. השני זה דיגיטלי פשוט שקיים מספר שנים והוא קרוב בתכונותיו לאנלוגי. עולה הרבה יותר זול כ-5800 ש"ח. איכות שמיעה טובה מאוד והרבה פחות מסנן רעשי רקע. את זה אני מאוד העדפתי והקלינאית תקשורת אמרה לי שהרבה אנשים בעלי לקות שמיעה חמורה-עמוקה שהשתמשו כל חייהם במכשירים אנלוגיים נטו יותר לכיוון הדגם הזה כי הוא מזכיר קצת את האנלוגי. הראשון הוא משוכלל מאוד ויותר מתאים לכבדי שמיעה.

ronen wind

New member
שלום מיכאל

המעבר לדיגיטלי לא היה פשוט בשבילי ניסיתי איזה 3 סוגי מכשירי עד שמצאתי את מה שאני רוצה,אחד היתרונות של הדיגיטלי זה שהוא מפחית רעשי רקע וקצת קשה להתרגל לזה בהתחלה כיוון שבאנלוגי רגילים לשמוע את הרעש.

ליהיא2007

New member
אוף!

זה רק מזכיר לי שגם אני צריכה לקנות מכשיר שמיעה חדש! אוף!! שונאת את זה! כל שרשור כזה על מכשירי שמיעה רק מזכיר לי את מה שאני דוחה זמן רב, אולי 10 שנים אני הולכת עם אותו המכשיר
זה לא עניין של כסף כי אני מקבלת את כל ההחזרים.. אבל..
היות ויש היצע גדול.. ואני ממש אבל ממש לא בעניינים! לא מבינה בזה!

tikva13

New member
לליהיא2007

גם אני בדיוק כמוך יותר מ-10 שנים אני מסתובב עם אותו מכשיר שמיעה בקושי מצאתי עכשיו את הזמן לחפש משהו חדש אגב, תוכלי להגיד לי איך אפשר לקבל את כל ההחזרים? אני ממש בור בנושא הזה, אין שום החזר חוץ מקופת חולים מכבי יש גם דרכים אחרות? אודה לך אם תוכלי לעזור לי בזה? תודה מראש

ליהיא2007

New member
השתתפות במכשירי שמיעה

על סל תקשורת והשתתפות קופות חולים כאן אני רוצה לסייג - שזה היה נכון ל 4 שנים מאוגוסט 2002 עד אוגוסט 2006.. אני לא יודעת אם זה מעודכן גם להיום.. יכול להיות שהיום ההשתתפות של קופות חולים היא אחת ל 4 שנים, ועל סכום יותר גדול... (בניגוד לאחת לשנה ועל סכום נמוך יחסית)

צלף

New member
סדר נכון בפעולות בחירת מכשירי שמיעה

1) לכי לקלינאיות תיקשורת במכונים אודיולוגים בלתי תלויים בסוכנות זאת או אחרת למכשירי שמיעה - ותוכלי לקבל עיצות ומידע על איזה ממגון מכשירי שמיעה הדגיטלים מתאים לך... 2) את יכולה לשאול חברים שלך להתרשמות (כמו שנעשה כאן בשירשור כאן) אבל קחי את זה בעירבון מוגבל, לכל אחד יש את צורת השמיעה האישית שלו והרגישויות שלו, והאוידגרמה שיש לכל אחד לא מלמדת הכל, אני כבר ראיתי אחת עם אוידוגרמה דומה לי והיא לא הסתדרה עם מכשיר שמיעה הדגיטלי כמו שיש לי למרות שאני מסתדר איתו מצוין.. 3) מה שכן את יכולה לשאול חברים לגבי האמינות שיש לסוכניות מכשירי שמיעה, ישנם כאלו ששמעתי עליהן שמועות לא מסמפטות במיוחד, ככל שיהיה לך ידע בתחום פחות יסדרו אותך. 4) תעברי על רשימת תכונות שיש לכל מכשיר שמיעה בהתאם לסדר עדיפות שלך, יש כאלו שיספיק להם דמיון לאנלוגי, ויש כאלו שירצו גם יכולת שמיעה כיונית , ויש כאלו שהמחיר הוא החשוב, לפי התפריט את יכולה להחליט מאיזה מכשיר שמיעה וסוכנות להתחיל. 5) בזעת אפיך תשמעי במכשיר שמיעה שלך - כלומר אין ברירה את תצטרכי לנסות כל מכשיר שמיעה ולבדוק אם הוא מתאים לך - על כל מכשיר שמיעה את צריכה לקבל אפשרות לניסיון של עד חודש חינם - אם הסוכנות לא תהיה מוכנה לתת לך תקופה זאת ותרי על שירותי אותה סוכנות
6) לא הלך לא מתאים, החזירי בלי להתנצל, את המלכה ואת הלקוחה התמיד צודקת, ותעברי למכשיר/סוכנות הבא/ה.. 7) ממליץ חזק על תצורת B.T.E למכשירי שמיעה + מצבי T ו- MT - זה יאפשר לך שימוש נרחב באבזרי עזר... 8) ממליץ חזק לפחות לכבדי שמיעה מדרגת שמיעה עמוקה ומעלה על יכולת כיוון עוצמת קול ידנית בכל דרגות עוצמה (בלי תלות בשבב של המכשיר שמיעה) - אבל עיצה זאת גם תלויה בצורת השמיעה של כל אחד. 9) החזרים: את נכת צה"ל שמקבלת את הכל
לנו הרגילים יש רק את ה- 625 ש"ח של משרד בריאות פלוס החזרים של ביטוחים משלימים של קופות חולים - הגבוה יותר זה מכבי אבל זה משהו כמו 3900 ש"ח למכשיר שמיעה (ציטוט מהזכרון). (ארגון בקול מנסה לסדר שיקבלו החזר ממשרד הבריאות עבור מכשיר שמיעה אחת לארבע שנים בסכום של 2500 ש"ח למכשיר שמיעה - מקוה שזה יסתדר בקרוב...)

ליהיא2007

New member
מעויינת לדעת לגבי תצורת B.T.E

תוכל לפרט לגביה? לצערי הישורת הזו מייגעת, התהליך שלך כל כך נכון .... ומאורגן... כמה נכון סעיף 5 המייזע והמייגע
.. ומכאן המחסום שלי לעבור את התהליך הזה שוב... ולשאלתך - לא אני לא נכת צהל...:) הלוואי, יש להם תנאים מצויינים!

tikva13

New member
בימים הקרובים....

בימים הקרובים יש לי פגישה במדטכניקה ובאודיו מדיק להתאמת מכשיר שמיעה במדטכניקה אני לוקח את המכשיר שצינתי למעלה לניסיון ובאודיו מדיק עוד לא יודע מה יהיה אם אתם מעונינים בהמשך אני אעדכן אותכם מה הייה שם

tikva13

New member
בימים הקרובים...

בימים הקרובים יש לי פגישה במדטכניקה ובאודיו-מדיק להתאמת מכשיר שמיעה במדטכניקה אני לוקח את המכשיר שצינתי למעלה לניסיון ובאודיו-מדיק עוד לא יודע מה יהיה אם אתם מעונינים בהמשך אני אעדכן אותכם מה הייה שם אגב, מישהו מכיר את החברות אלה? מה דעתכם עליהם?

צלף

New member
B.T.E

הסברים על תצורות מכשיר שמיעה יש באתרי הסוכניות השונות למשל הלינק הזה http://www.audio-medic.co.il/frcontent/fr_device_type.html אני מוצא את התצורה הזאת נוחה במיוחד לשימוש יום יומי - הגלגל של העוצמת הקול נגיש בקלות לאצבעות וקל להעביר מצבים באצבע, הרוב המכריע של המכשירים בתצורה זאת בא עם מצב T (צריך תמיד לבדוק שזה ישנו), וגם אפשר להצמיד למכשירי שמיעה מסוג הזה אבזרי עזר - כמו ה- ELI של הדיבורית BLUTOOTH או המקלט של ה- FM החדשים שהם בגודל קטן מאוד וקל להצמיד אותם למכשיר שמיעה בלי שינוי משמעותי בגודל שלו...

ליהיא2007

New member
B.T.A זה מכשיר מאחורי האוזן

לא רלוונטי לי בעליל .. פשוט לא ידעתי מה זה, חשבתי שאתה מדבר על פונקציה ולא על הסוג הראשוני של המכשיר. כשזה נוגע לאינפו' של מכשירי שמיעה אני נוטה לא לקרוא את השרשורים... מתחמקת מזה כמה שיותר... (כרגע יש לי בתוך האוזן(ITA) ואני נוטה לעבר לתעלת האוזן (CIC או ITC), אם האודיולוג וקלינאית התקשורת שלי יאפשרו לי את זה)

למעלה