שאלון היכרות

stavrg

New member
הלוואי שמע!

ניסיתי להתקבל ומקומות השירות היחידים בהם הייתה עבודה עם לקויי שמיעה היו ללא מגורים/ עדיפות לבני המקום. עבדתי עם ילדים עם פיגור קשה בירושלים

אייני

New member
אההה. חבל:-\

בכל מקרה, אני מקווה שנהנית מהשירות הלאומי שלך
אני חושב שאולי גם בשמע יש קורס לשפת סימנים, אני לא בטוח. בכל מקרה, מה שאני יודע זה שיש ספר לשפת סימנים, מעיין מילון. לא זול במיוחד אבל, (נראה לי משהו בסביבות ה70-80 שקל. אין לי מושג ממש, נסי לחפש באינטרנט או בארגוני החרשים) וסתם סקרנות - למה העולם הזה דווקא מושך אותך? יש הרבה סוגים של נכויות. למה דווקא חרשים? האם את מכירה אישית מישהו חרש ובגלל זה? יש לך מישהו חרש במשפחה? (אני מקווה שאין לך בעיה עם השאלות האלה, רק סקרנות
)

stavrg

New member
אייני

כנראה שלא הבנת אותי... כבר סיימתי קורס של שפת הסימנים למתחילים באגודה בירושלים. יש לי את המילון. אני שאלתי לגבי הקורס המקצועי בבית ברל בכל אופן, לא, אין לי אף אחד חרש במשפחה או שאני מכירה באופן קרוב. זה קצת מצחיק, זה התחיל כשהייתי קטנה וראיתי ספר כיס לתרגום שפת הסימנים באנגלית (הייתי בניויורק) כשעשיתי את הקורס למתחילים המורה שלנו (חירשת) דיברה איתנו הרבה על עולם החירשים וגרמה לי להבין שהם אנשים כל כך מיוחדים ורגישים ורעיון העבודה איתם יותר ויותר מושך אותי.

אייני

New member
אוקיי, מצטער

לא שמתי לב שכתבת בהודעה הראשונה על זה... אופס?
וול, אני שמח שמישהי מתעניינת בעולם שלנו
ברוכה הבאה לפורום, ואני מקווה שכאן תזכי להכיר ממש כמה חרשים וכבדי שמיעה מקרוב

יונתון

New member
סתיו שלום.

שמי יונתון.אני היום התחלתי את קורס התרגום בבית ברל...(כיף לי...) אם את רוצה קצת יותר מידע על קורס התרגום בבית ברל היכנסי לאתר של מכללת בית ברל http://www.beitberl.ac.il/home/main.asp ושם תחפשי בלינק-לימודי תעודה ותראי לימודי תרגום.שם יש את כל המידע שאת רוצה לדעת. כבר אומר לך שדרוש ידע קודם בש"ס כלומר שליטה טובה ומספקת בשפה ושהמבחני קבלה לקורס הם רק בסוף השנה-ביולי או ספטמבר...כך שתיאלצי לחכות בסבלנות. בכל מקרה בהצלחה.

מ כ ש ו ל

New member
עונה...

זכר/נקבה (יש אפשרויות נוספות, אבל נשאיר לפורומים המתאימים...)?נקבה גיל?25 מקום מגורים?אשדוד האם אתם לקויי שמיעה?כן. אם כן, כבדי שמיעה או חירשים?חירשת. איך אתם מתקשרים - שפת סימנים, קריאת שפתיים, שמיעה,...?תמיד קריאת שפתיים. מתי הפכתם לקויי שמיעה/גילו שאתם כאלה?בגיל 9 חודשים. יש לכם מכשירים/שתל? אם כן, כמה?1 ואיך הגעתם לפורום?דרך חברה

M r s S m i t h

New member
אבדוק אם אכן הצלחתי להגיב...

שם?סוזי
זכר/נקבה (יש אפשרויות נוספות, אבל נשאיר לפורומים המתאימים...)?נקבה גיל?22 מקום מגורים?אשדוד האם אתם לקויי שמיעה?יאפ אם כן, כבדי שמיעה או חירשים?"ברומא תתנהג כרומאי": עם שומעים אני מתנהגת כמו כבדת שמיעה ועם חבר'ה החירשים מדברת שפת סימנים חופשי איך אתם מתקשרים - שפת סימנים, קריאת שפתיים, שמיעה,...?הכול... מתי הפכתם לקויי שמיעה/גילו שאתם כאלה?בגיל 7 חודשים בגלל דלקות חוזרות ונשנות שדיללו לי את השערות בשבלול... יש לכם מכשירים/שתל? אם כן, כמה?משתמשת בשני מכשירי שמיעה אך אחד התקלקל לי..אז בינתיים מסתובבת רק עם אחד.(שכחתי לקחת מכשיר לתיקון וכעת תקועה בלימודים באוניברסיטה הרחק מהבית.) ואיך הגעתם לפורום?בזכות עצמי

M r s S m i t h

New member
הללויהההההה../images/Emo13.gif

סוף סוף הצלחתי להגיב בשעה טובה! אגב,האם כשאתם לוחצים על הוספת סמיילים לתוכן מופיע לכם דף ראשי של התפוז במקום רשימת אמוטייקונים?...

עונה כי חייב :)

שם? דני (לפי הכינוי אפשר להבין לא?:) ) זכר/נקבה (יש אפשרויות נוספות, אבל נשאיר לפורומים המתאימים...)?זכר גיל?זקן:( 28 מקום מגורים? חולון האם אתם לקויי שמיעה? כאילו מה, אחרת למה אני טורח לקרוא:) אם כן, כבדי שמיעה או חירשים? חירש .. איך אתם מתקשרים - שפת סימנים, קריאת שפתיים, שמיעה,...?ש"ס,ק"ס, ואם ציינתי כבר שאני חירש, ברור מאליו שלא דרך השמיעה:) יש לציין התקשרות אוראלית כמובן:) (הערה לרביב: להבא להוסיף עוד אפשרויות כיד הדימיון הטובה עלייך..:)) מתי הפכתם לקויי שמיעה/גילו שאתם כאלה? אהה מלידה, יש לי 2 אחיות גדולות (חירשות) וכשנולדתי ישר עשו לי בדיקת שמיעה, והסתבר שגם אני בקהילת החירשים:) יש לכם מכשירים/שתל? אם כן, כמה?לא זה ולא זה, חבל"ז. ואיך הגעתם לפורום?דרך קומונת שקט ז"ל

המרחפת

New member
אז גם אני כאן לפעמים...

שם? עדי זכר/נקבה (יש אפשרויות נוספות, אבל נשאיר לפורומים המתאימים...)?
גיל? 22 מקום מגורים? במרכז האם אתם לקויי שמיעה? אם כן, כבדי שמיעה או חירשים? אני כבדת שמיעה איך אתם מתקשרים - שפת סימנים, קריאת שפתיים, שמיעה,...? שמיעה עם קריאת שפתיים מתי הפכתם לקויי שמיעה/גילו שאתם כאלה? בגיל שנה ושמונה חודשים חליתי בדלקת קרום המוח. מסתבר שישנם הרבה מאד לק"ש שזו הסיבה שלהם. יש לכם מכשירים/שתל? אם כן, כמה? יש לי שני מכשירים מעולים, אחד מהם שווה כמו כוסות רוח למת אך השני מספק את כל השירות ופיתחתי יחסי תלות אליו. ואיך הגעתם לפורום? סוזי...

למעלה