שאלות

yair24

Member
שאלות

קראתי את ההוראות באתר של מס הכנסה http://www.mof.gov.il/customs/osek_mam.htm#1 עכשיו אני מסתכל על הקטע הזה באתר: ש: מהו מס תשומות, ומהם הכללים הקשורים בניכוי מס זה? =================================================== ת: מס תשומות ניתן לניכוי אך ורק על רכישות לצורכי העסק, ובלבד שברשותך חשבוניות מס שהוצאו על שמך כדין, או רשימוני-יבוא על שמך. אם נרשמת למע"מ לאחר שהתחלת בפעילות עסקית, מס התשומות ששילמת לפני הרישום,לא יהיה ניתן לניכוי. אם חשבונית המס על התשומות הוצאה לפני רישומך במע"מ, תוכל לנכות את המס אם תוכיח, שהתשומות נרכשו בשלבי הקמת העסק ולצורך ההקמה בלבד. כמה שאלות: 1. מה זה תשומה מאיפה הגיע השם הזה? איך מחשבים אותו? 2. האם זה מע"מ בעצם? האם לזה מתכוונים שכל פעם אומרים שחברה כשהיא קונה משהו אז היא לא משלמת מע"מ? עכשיו יש עוד קטע במאמר: ש: האם באמת אקבל מכם כסף כשיש לי עודף מס תשומות? מהם הכללים בעניין הדו"חות להחזר? ================================================ ת: אם יש לך עודף של מס תשומות על מס עסקאות, מגיע לך החזר מע"מ. קיים "סכום קבוע" לגובה ההחזר המשתנה פעמיים בשנה: ב-1 בינואר וב-1 ביולי בהתאם למדד. |בחודש ינואר 2003 - הסכום הקובע הוא: 15,015 ש"ח. 1. מה זה אומר עודף מס תשומות על מס עיסקאות: אם הבנתי נכון אז מס תשומה זה על דברים שאני קונה לעסק. מה זה מס עיסקאות? זה מס שאני משלם על דברים שמכרתי מהעסק? אז בעצם אני מקבל החזרים רק אם המס ששילמתי כמס תשומות יותר גבוה מהמס ששילמתי כמס עיסקאות?

תשומות

אינני בלשן, אך מעמ על הוצאות מכונה " תשומות", שיעורו 17% בדיוק כמו על עיסקאות בהתאם לעיקרון ה"ערך המוסף", כמובן שהכל צריך להיות מבוסס על מסמכים נאותים. ועתה אשמח לענות לשאלותיך אם יהיו יותר ברורות

yair24

Member
תודה על התשובה,

אין לי עוד שאלות.

yair24

Member
בעצם יש עוד שאלה

שוב שלום, יש לי עוד שאלה אבל לפני כן אני אתן קצת רקע: אם אני עוסק מורשה וקונה מכונה מסוימת לעסק שלי, מחיר המכונה הוא 6000 ש"ח. עכשיו עבר חודש ואני מדווח מכירה של מוצרים ב200 ש"ח. אז אפשר להגיד ש17% של 6000 שזה 1020 ש"ח, זה התשומה שלי ו17% של 200 שזה יוצא 34 ש"ח - זה המס ששילמתי על עיסקאות מהעסק שלי, ועכשיו אני זכאי למעשה להחזר של 1020 פחות 34? כלומר 1166 ש"ח? האם הכסף הזה יוחזר לי? ובאיזה צורה הוא מוחזר האם זה ממש כסף שנכנס לחשבון הבנק שלי? או שזה כל מיני קיזוזים על חשבון מס הכנסה ומע"מ ודברים כאלה? אני מבקש להתייחס לשאלה כאילו המכונה נקנתה בארץ. למעשה המכונה אמורה להירכש מחו"ל (ארה"ב אם זה משנה) מישהו אמר לי שצריך לברר אם בכלל זכאים להחזרי מע"מ על מוצרים שנקנו מחו"ל באופן כללי (הטענה היא שלא בטוח שמקבלים החזרים על מוצרים שנקנו בחו"ל האם זה נכון ואם כן אז למה?) אז לסיכום השאלות הם: 1. האם החישוב של ההחזר למעלה הוא נכון? (מתוך הנחה כמובן שיש לי מסמכים נאותים שהם למעשה חשבוניות מס) 2. האם אין החזרים על מכונה שנקנתה מחו"ל? תודה רבה. יאיר

nirdagan

New member
זה מאוד פשוט

אתה גובה מס ערך מוסף כאשר אתה מוכר, ומעביר את המס למע"מ. כאשר אתה קונה עבור העסק אתה משלם מס ערך מוסף ומקבל אותו חזרה. למשל אם קנית מכונה שעולה 1000 שקל ועוד מע"מ שילמת למוכר המכונה 1170 שקל אבל תקבל בחזרה 170. אם מכרת סחורה במחיר 117 שקל כולל מ"עמ תעביר 17 שקל לממשלה. בעסק חדש בדרך כלל בהתחלה אתה מקבל כסף מהממשלה כי אתה משלם הרבה מע"מ על ציוד. לגבי ציוד מיובא מחו"ל, עליך לשלם מע"מ בארץ כאשר אתה מייבא אותו, ואתה זכאי לקבלו בחזרה כמו כל ציוד שקנית.

למעלה