שלוםםםםם :)

yardeni21

New member
שלוםםםםם :)

עקב החרדה החברתית הנחמדת שלי יש 2 דברים עיקריים שממש מפריעים לי בזמן האחרון! הנוכחות של הבוס שלי גם אם הוא עומד לידי סתם ככה, אני מיד נלחצת ומתחילה לרעוד.שלא לדבר על לדבר איתו, או לעבוד איתו וכו'.. (אני מזכירה במשרד והעבודה איתו שוטפת..אני כל יום רואה אותו.כל יום אומרת לו מה ההודעות שהיו לו, משיגה לו אנשים, שולחת פקסים וכו'...) שלא נדבר על להגיש לו קפה!!!! אני באמת נמנעת מהסיטואציות האלה בפעם האחרונה שהוא ביקש ממני לסרוק לו משהו התחלתי לרעוד כמו לא יודעת מה ואז הפסיכיאטר הציע לי כדור דרלין- ש"בולם" את הרעידות. זה באמת כדור קסם (למי שהחרדה שלו יותר מוגבלת לפחד קהל וכאלה..הכדור הזה מחולל ניסים..) בקיצור,. אני ל איכולה להגמל מהכדור הזה. אני לא לוקחת כדורי הרגעה וכאלה, אבל יש משהו בכדור הזה שמאוד מרגיע אותי. עצם הידיעה שלא באמת יראו שאני רועדת. מרגיע. אני לא יודעת איך להגמל. אני לוקחת במינון מאוד מאוד נמוך, והסיכויים שהוא עדין משפיע הם בכלל אפסיים..אבל עדין קשה לי.. מה לעשות ?/: איך להפסיק לפחד מהבוס? הוא בנאדם כל כך טוב.. וכל כך נחמד! שבהגיון אין לי שום סיבה לפחד ממנו אבל תמיד היה לי פחד מסמכויות כאילו בתת מודע אני חושבת שהם טובים ממני. ומנסה לרצות אותם. ואז זה מפעיל עלי לחץ..והנה מעגל הקסמים המאוד חביב שלי. אני לא יודעת איך לצאת מזה... אני הולכת לפסיכולוג המטפל בשיטה הקוגנטיבית התנהגותית..הוא מאודעוזר לי. הוא הציע לי לנסות להתקרב אליו כמה שיותר.. אבל אני פאקינג עובדת שם כבר 7 חודשים! ואני לא רואה שיפור:( ועוד דבר שאולי ישמע די מצחיק- אין לי בעיה להזמין ממלצר או משהו, לפעמים אני מרגישה קצת אי נוחות שעוברת ... אבל אם נגיד אני מזמינה בקופה וצריכה לקחת את האוכל עם המגש אני בטוחה שכולם נועצים בי מבטים ואם נגיד זאת כוס גדולה או משהו אני בטוחה שהיא תשפך כי אני רועדת ואז אני עוד יותר רועדת... איך להפטר מהדבר הזה?

Lichy87

New member
שלום

נשמע שאת נמצאת בטיפול הנכון. שילוב של טיפול תרופתי וטיפול התנהגותי-קוגניטיבי נחשב ליעיל ביותר עבור חרדה חברתית. אז את נמצאת במקום טוב. תשתדלי להשקיע כמה שיותר בטיפול הפסיכולוגי שלך. יותר תתמודדי עם מצבים מלחיצים למרות המחשבות, שבטח כבר למדת בטיפול שלך כמה שהן לא הגיוניות. גם תזכרי שהמחשבות האלה מפעילות את התגובות הפיזיות שאת סובלת מהן, והפחד שישימו לב לתגובות האלו עוד יותר מגביר את הלחץ ותורם למעגל הקסמים שהזכרת. אני לא יכולה לייעץ לך שום דבר אחר חוץ מלהשקיע בטיפול שלך את המקסימום, כשהכוונה היא לא רק בחדר הטיפול אלא בשגרה היומיומית שלך. אם את מרגישה תקועה, כדאי לדבר עם הפסיכולוג, להבין מה לא כל כך עובד.

yardeni21

New member
הבעיה..

שאני לא לוקחת כדורים נגד חרדה. רק את הכדור דרלין שהוא בולם את הרעידות. אבל החרדה עדין קיימת . היום נגיד אזרתי אומץ והזמנתי מרשת מזון מהיר כשהיו שם המון אנשים. וזה מקום שעבדתי בו פעם והיה שם מישהו שזיהה אותי.. והיה מצב שעמדו 4 אנשים מולי ודיברו איתי והרגשתי שאני משתתקת!!! לא יכולה להויצא מילה מהפה! אחרי זה נרגעתי קצת ו"תיקנתי" את המצב. הצלחתי לצחוק איתם וכו'.. ידיד שלי שהיה לידי ומודע למצב שלי אמר שמהצד זה היה נראה שאני סתם רצינית.. אבל פשוט לא יכולתי להביא את עצמי למצב של דיבור.. וכמובן שעכשיו אני בתחושה ממש רעה לגבי עצמי. ניסיתי להתמודד כמו שאני, בלי כדורים, אבל החרדה פתאום צצה משום מקום...

משוחרר19

New member
נשמע כל כך מוכר

אני לקחתי כדורים וזה לא עזר לי, פסיכולוגים גם לא עזרו לי, ומה שאמרת פה נשמע כל כך מוכר. כשאני יוצא החוצה ובמיוחד שאני סביב הרבה אנשים, אני מתחיל להרגיש ממש לא נעים עם עצמי, הרגשה שכולם מסתכלים ובוחנים אותך. וגם אצלי לפעמים הכל יכול להיות בסדר, ואז פתאום משום מקום החרדה תוקפת. ואם כדורים עוזרים לך, למה את לא לוקחת? הלוואי שלי זה היה עוזר...

yardeni21

New member
קשה לי להאמין שכדורים לא עוזרים במצב הזה

האם אתה מאמין בהצלחה של הטיפול ?? האם אתה מנסה לעבוד על החשיבה שלך תוך כדי?

Lichy87

New member
היי

הכדור עוזר נגד התגובות הפיזיות של החרדה, שזה טוב. והטיפול הפסיכולוגי עוזר לטפל בחרדה עצמה. הסיטואציה שתיארת מצוינת. ברגע שנכנסת למצב לא מתוכנן של שיחה עם אנשים, מיד הגיעה החרדה ושיתקה אותך. אבל, את לא ברחת ולא שתקת! את נשארת שם, הצלחת להתגבר על השיתוק הזה והצלחת אפילו לצחוק איתם. זה מאוד משמעותי! זו התמודדות מושלמת עם החרדה. עצם זה שלקחת את השליטה על עצמך ולא נתת לחרדה לשלוט בך, זו הצלחה! בנוסף לזה היה לך עד אובייקטיבי לכל המקרה, שזה הידיד שלך. שאמר איך נראית כלפי חוץ. לא נראית מוזרה, או משותקת, רק נראית "סתם רצינית". בכלל מצוין. אז למה את מרגישה רע לגבי המקרה הזה? יש לך כאן הוכחה שאת מתקדמת. את צריכה לראות כאן הצלחה שתחזק אותך להמשך. ההצלחה לא נמדדת באם הרגשת חרדה או לא. ההצלחה נמדדת באם התמודדת עם הסיטואציה עד הסוף או נמנעת ממנה. מי שולט? את או החרדה? את צריכה לדעת לזהות הצלחות, זה גם משהו משמעותי במהלך טיפול. להסתכל על הדברים שכן הצלחת לעשות למרות הקושי.

DENI211

New member
זה נכון אבל..

אני כאילו מסתכלת על עצמי בהשוואה ללפני שנה- שנתיים, ומגלה שככל שעובר הזמן האירועים המלחיצים רק גוברים .. ובמקום להשתפר אני מרגישה שמצבי רק מדרדר .. תודה על התמיכה והעידוד..

למעלה