שלום, יש לי שאלה פילוסופית קצת

fogelit83

New member
שלום, יש לי שאלה פילוסופית קצת

אני מנסה להבין, התנ"ך מתחיל בבריאה, רשום שאלוהים ברא את השמיים והארץ- כלומר מכאן מסיקים שלפני כן לא היה כלום- אבל כיום יודעים שהתנ"ך מתאר ארועים שהלו לפני כ 5000 שנה (נכון?) , אז איך מסבירים את עידן הקרח לדוג' שמוכח מדעית שהתרחש לפני כ 40,000,000 שנה, את הדינוזאורים וכל בע"ח שהיו קיימים עוד לפני תקופת התנ"ך. כלומר מבחינת אלוהים, אם הוא ברא את העולם לפני כמה אלפי שנים מה היה לפני מליוני שנים ? איך מסבירים את הסתירה הזו? מבלי לשלול הוכחות מדעיות לארועים ובע"ח שהיו חלק מהעולם שלנו (אני לא מדברת על החלל) ומבלי לערער בקיומו של אלוהים. אני רוצה להבהיר ששאלתי היא לא על מנת לעורר ויכוח ופולמוס וכדי לעצבן אלא באמת כי זה מעניין אותי תודה לעונים

דוד1977

New member
תשובה

לערכים ולאתר הידברות יש הרבה חומר מענין בנידון וגם לשופר ממש חומר הגיוני ומשובח.

גיל העולם

בס"ד ספירת העולם - 5767 - היא מבריאת האדם, שנברא ביום השישי ולא לפני כן. אפשר והימים הקודמים אורכם היה יותר מ - 24 שע' ואכמ"ל. בנוסף, כל תיאורכי כדוה"א לא קבילים, כגון הפחמן 14 שמניח הנחות לא מוכחות, ותיארוך ע"פ שכבות גיאולוגיות שלא לוקח בחשבון אירועים גלובליים שפקדו את כדוה"א לאורך קיומו. בנוסף, בספר בראשית מתוארת בריאה של דברים בצביונם ובקמותם, כמו שכתוב במדרש, האדם היה כבן 20 ובע"ח בני כמה שנים, אמנם כולם היו בני יום אחד ותו לא אלא רק שנבראו כבני 20 וכבני כמה שנים. מי שהיה צופה בהם היה חושב שהעולם נברא לפני עשרות שנים, ואותו הדבר לגבי התפשטות היקום ע"פ מתארכים את גיל היקום.

למעלה