שלום לכולם :)

שלום לכולם :)

אני חדשה בפורום, בעצם הבנתי שגם הפורום חדש. יש היום כל מיני סוגי לימודי קבלה, חלקם נכונים וחלקם לא. לפי מה/מי אתם לומדים?

שאלתי

לפי מי אתם הולכים/ לומדים? ואת/ה אומר/ת שאנחנו הכי טובים.. מי זה אנחנו?

בני33

New member
לפי הנקודה שבלב,,,האמיתית,,,לא ההיא שמדברים

עליה ימים שלמים ולא מבינים מאומה,,,ממה בעצם רוצה לומר.

מוזר ביותר

כתוב בהודעה שלי שמצורף קובץ. אז גם לא העלתי שום תמונה וגם אני לא רואה מה יש שם. כתוב מצורף קובץ אך לא ניתן להציגו.

תודה. ברוכים הנמצאים.

אני לא לומדת קבלה. הייתי תקופה (ומקווה בעז"ה לחזור בהקדם) בשיעורים של הרב אריק נוה שהוא תלמיד של הרב שיינברגר. הוא מלמד על פי אשלג. הוא שייך לישוב אור הגנוז (הוא כבר לא גר שם לעת עתה) שזה ישוב של אנשים שהולכים לפי הרב אשלג בעל הסולם. טוב שיש פורום כזה.

ברוכים המברכים

נו, למדת באחד מהמקומות היותר טובים ללימוד קבלת הרב אשלג "בעל הסולם" למתחילים, ושבעזת השם תמשיכי בדרך הזו בקרוב ביחד עם שאר חלקי התורה והמצוות, כי אין ספק שזו אחת הדרכים הטובות ביותר היום להבין את פנמיות התורה והחסידות. והנה דברי הרב אליעזר ברלנד שליט"א- מחשובי רבני ברסלב, בהסכמות על פרוש הרב"ש אשלג לכתבי אביו "בעל הסולם" (י' בטבת תשנ"ז): "...נפעמתי מהתרגשות למראה ההדפסה החדשה של תלמוד עשר הספירות עם פרוש בנו בכורו של בעל הסולם... ומצוה רבה על כל בן ישראל להגות וללמוד בספר זה, כי היום כמעט שאין שום דרך להבין את הזוהר ועץ החיים ושאר ספרי הקבלה, רק ע"י ספריו של בעל הסולם, שפרושיו הם הלכה למעשה שמדריכים את האדם שכל דרכיו ומעשיו בכל יום ובכל רגע יהיו עפ"י דרך הזוהר ועץ החיים, אשר זכה בעל הסולם להוריד דברים נסתרים ונעלמים משכל אנוש, לחיי הפשט של יום יום, לכל איש ישראל באשר הוא שם, שיזכה כל איש ישראל מעתה שיוכל לישם את כל מעשיו עפ"י דרכי גילויי הזוהר והעץ חיים. וכל זה זכה בעל הסולם בדור הזה להתגלות אלוקית מיוחדת איך להוריד את סודות הזוהר והעץ חיים לכל יהודי ויהודי ובכל רגע ורגע ובכל מקום ומקום. ולכן מצוה רבה על כל בן ישראל להוזיל זהב מכיסו כדי לזכות את הרבים בספרים אלו עד שלא יהיה בית יהודי שלא יהיה בו כל ספרי בעל הסולם עם כל פירושיהם."

אמן.

בשמחת תורה הייתי בישוב אור הגנוז. זה היה כל כך יפה לראות אשכנזים וספרדים יחד. שברוב בתי הכנסת זה ממש לא כך. אתה מכיר את הרב אריק נוה ואשתו הרבנית חנה נוה?

כתוב שם דוד אגמון

מיהו? ואיך זה קשור לרב אריק? אני אישית גם מאוד אוהבת את הרב ארז משה דורון שזה הרב הראשון שרציתי לשמוע מיוזמתי ואחרי זה הרב אריק שאמרו לי לבוא לנסות שיעור. למדתי בסמינר ושהיו מביאים רבנים לא התחברתי כמעט לאף אחד.

אופס, התבלבלתי בין שניהם

בכל מקרה גם דוד אגמון הוא אחד מהרבנים היקרים של מרכז מודעות בראשות הרב שינברגר.

כתוב שם דוד אגמון

מיהו? ואיך זה קשור לרב אריק? אני אישית גם מאוד אוהבת את הרב ארז משה דורון שזה הרב הראשון שרציתי לשמוע מיוזמתי ואחרי זה הרב אריק שאמרו לי לבוא לנסות שיעור. למדתי בסמינר ושהיו מביאים רבנים לא התחברתי כמעט לאף אחד.

למעלה