שלום לכולם

liranlotker

New member
שלום לכולם

שמי לירן, ישראלי המתגורר זה כשנתיים בשטוקהולם בירת שבדיה עם ארוסתי השבדית ודובר שבדית שוטפת. גיליתי את הפורום שלכם די בטעות, אבל אשמח להפוך לחלק ממנו ולענות על שאלות ו/או קושיות על המקום, החיים, התרבות, החדשות ובכלל. ספ"ש מוצלח לכולם

liranlotker

New member
וטיפ קטן לחובבי האירוויזיון..

נציגה הנבחר של שבדיה לאירוויזיון הקרוב הוא בחור בשם Martin Stenmarck עם שיר בשם Las Vegas שהולך, IMHO, שהוא בעל סיכוי לא רע בכלל (ואף למעלה מזה) לזכות בתחרות. אז לכל מי שמסתקרן, את השיר מהקדם אירוויזיון אפשר לראות באתר הטלוויזיה השבדית www.svt.se, ואת השיר עצמו אפשר כבר למצוא בכל רשתות שיתוף הקבצים באשר הן. Ha det bra

נטלייי

New member
קודם כל ברוך הבא ../images/Emo24.gif

דבר שני, משום מה נראה לי שלרוב חברי הפורום יש את השיר באותו יום שהוא של הסמי שלו במלודי, שכמובן רובנו עקבנו אחרי כל המלודי

Eurogirl

New member
זה השיר הזוועתי ביותר בעולם! ../images/Emo31.gif

היו להם כל כך הרבה שירים יפים אחרים במלודיפסטיבאלן... למה הזוועתון הזה זכה? אפילו שרלי קלאמפ הייתה עדיפה! אתה ראית את המלודי? בלייב אולי?

python 4

New member
ברוך הבא לירן../images/Emo70.gif../images/Emo24.gif

זה משמח מאוד שיש פה בפורום מישהו אמיתי משבדיה.. כמו שנאמר, רובינו פה חובבים נלהבים של המלודיפסטיבל, ורובינו סולדים נלהבים ממרטין והלאס וגאס שלו, שאם יש אלוהים בשמיים הוא הולך להיכשל ובענק. כמו שאתה וודאי יודע הניצחון נגזל מנאנה גרונוול המלכה - שקיבלה כ- 373,000 קולות לעומת כ- 208,000 קולות בלבד שקיבל מרטין. לא יודע, לי זה נראה כמו ניצחון סוחף. אבל כמובן שהנצחון, בצדק, היה מגיע לאחת והיחידה - שרלי קלאמפ
ספר לנו קצת חוויות מלודי! איזה שיר אתה הכי אוהב?

liranlotker

New member
אני דווקא אהבתי את השיר שלו

והייתי היחיד שאמר כי הוא הולך לנצח במלודיפסטיבלן (וצדקתי).. אז, נחייה ונראה.

Flendy

New member
אני אשמח לדעת:

מה עושים בלילה בסטוקהולם? שביקרתי ב2002 בעיר המופלאה הזו (פלא ארכיטקטוני נדיר), נוכחתי לדעת שני דברים: 1.כמות המהגרים פשוט מפחידה 2.אין חיי לילה איך אתה מעביר יום בסטוקהולם?

liranlotker

New member
אז ככה

1) לא יודע מה זו כמות "מפחידה" - בשבדיה כ-20% מהאוכלוסיה הם מהגרים, מתוכם פחות מ-10% יוצאי מדינות ערב. בישראל, לעומת זאת, יש יותר מ-20% אזרחים המוגדרים כ"ערבים", אז איפה יש יותר? 2) יש חיי לילה, פשוט צריך לדעת איפה לחפש (אבל כן, אין ספק שאם אתה משווה לתל אביב לדוגמא, שטוקהולם היא עיר מתה אחרי השעה 9 בערב)

היי לירן בתחילת השנה דיברתי איתך

באי מיילים אני גם חדש פה. אור בן 17 ממבשרת רוצה מתישהו לגור בשוודיה או מקום אחד בחצי האי הסקנדינבי ..

למעלה