שלום

Mנטה

New member
בתור אחד שהולך כל הזמן וזה לא מספיק

לו כדי לרזות, אולי כדאי לך להתחיל לרוץ........

אם אין לך מה להגיד

אז למה להעליב
?

irongod

New member
לרזות...

הי אני לא ממש חושב שיש דרך אחת נכונה בשביל לרזות. הרבה מאוד תלוי בגנים שנולדת איתם ןלכל בן אדם צריך להתאים משהו שמתאים לו. אם יש לך את האמצעים אז אני מניח שמומלץ לפנות לדיאטקנית על מנת ש"תתפור" לך תפריט מתאים זאת בנוסף לעבודה במועדון כושר. בכל מועדון ספורט שמכבד אתעצמו תוכל למצוא מישהו שיעבור איתך על תוכנית אימונים שתתאים לך. לטעמי גם אם משקיעים בזה כסף אז מרגישים לא נעים להפסיק... אם יש לך מספיק כוח רצון תמיד אתה יכול מלהתחיל בריצה לזמן קצר בחוץ וכל יום להעלות טיפה את המרחק ואת זמן הריצה - ריצה של 30-40 דקות היא אימון לא רע בכלל... (כשאני התחלתי אם ריצה לא הצלחתי לגמור אפילו 500 מטר) ולהוסיף לזה גם עבודה על השרירים בבית. גם הייתי מנסה להוריד את כמות השומנים שאתה צורך. גוף מאומן צורך יותר קלוריות ולכן גם אם לא תתאמן יום אחד עדיין צריכת הקלוריות של הגוף תהיה גבוהה ותוכל עדיין לאכול נורמלי. אני מניח שטל תוכל לייעץ לך טיפה יותר מבחינת איזה תרגילים כדאי לעשות ומה כדאי לאכול בכל מקרה עדיף לעשות את זה באופן הדרגתי ככה שהאימון והתזונה ישתלבו באורח חיים שלך ולא יכפו עליו כי אז יהיה ניתן להתמיד בזה יותר... בהצלחה

snufkin

New member
מסכימה

אין דרך אחת שמתאימה לכולם. ישנם אנשים שיעדיפו לעבור את התהליך לבד ואחרים זקוקים לקבוצה (שומרי משקל למשל). "משולש הזהב" כאן מורכב מתזונה נכונה, פעילות אירובית וחיזוק שרירים, וכל אחד בונה לו את הקדקודים של המשולש לפי הבנתו וטעמו (ועד כאן המטאפורה הגיאומטרית..) בדוק את התזונה שלך - האם היא מתאימה לכמות הקלוריות שאתה מוציא? תזונאי/ת זה רעיון מצויין אם זה בתקציב שלך, וגם אם לא - לא נורא! משמעת עצמית יכולה להיות התחלה מצויינת. אני ממליצה לך להתחיל בקטן: הבעיה של אנשים לרוב שמרוב התלהבות, אחרי שבועיים של הליכה כל יום למכון כושר, הם מאבדים את החשק באופן מוחלט ולא מגיעים יותר. נסה להכניס את הפעילות הגופנית לסדר היום שלך, ונסה למצוא משהו שתאהב לעשות (אני למשל ש ו נ א ת לרוץ..) - שחיה, אופניים, הליכה, סקווש, אירובי..הפעילות האירובית גם תשפר את סיבולת הלב-ריאה שלך וגם תעזור לשרוף שומנים. מי יודע, אולי בסוף עוד... תיהנה מזה?

דנה ב

New member
לגבי יעוץ תזונתי...

ככל הידוע לי, קופות החולים מעניקות למבוטחיהן שירותי דיאטנית - שווה לך לברר את העניין. בהצלחה, דנה

לדעתי

כדאי לך להתחיל בהליכות מידי יום בהתחלה חצי שעה ולאט לאט תעלה... וכמובן תזונה מתאימה.

למעלה