שלום !

שלום !

יש לי שתי שאלות, ואשמח לקבל עליהן תשובה. 1. אני בת 19, ולאחרונה נאלצתי להתמודד עם שנתיים של וסטיבוליטיס ווגיניסמוס. הכאב והלחץ עברו, ומבחינה פיזית הכל בסדר היום. מה שהלך לאיבוד זה הרצון שלי במין וההנאה ממנו. אני מתארת לעצמי שאפשר לטפל בזה בטיפול נרטיבי, אבל מה שעוד יותר מעניין אותי לדעת זה - איך מטפלים בזה ? האם דרך שיחות ? דמיון מודרך ? אפשר לקבל תשובה שמפרטת טיפול נרטיבי-מיני על קצה המזלג ? 2. מאז ומעולם יש לי חרדה מתמדת מאונס, והזדהות עמוקה עם נפגעות תקיפה מינית, עד כדי כך שלפעמים אני מרגישה שעברתי אונס בעצמי, למרות שלא נאנסתי מעולם. מאיפה זה בא ?

שלום אחות שלו,

תראי, טיפול מיני כולל בתוכו המון דברים, וכמובן הוא תלוי בבעיה. לבעיות בתחום המיני יכולות להיות סיבות שונות ומגוונות, והטיפול מכוון הן לסמפטומים עצמם והן לסיבות שגורמות להם. אם אנסה להתייחס לשאלה הספציפית שלך, יש לבדוק יחד אתך את הסיבות לחוסר החשק המיני וההנאה המינית. ניתן לשער שהוסטיבוליטיס והווגיניזמוס היוו כאן גורם משמעותי ואולי נוספו בגללן ואחריהן גם סיבות נוספות. ברור כזה ניתן לעשות רק בטיפול.במקרים רבים עומדת מאחורי התופעות האלה חרדה, ואם כן- ניתן לטפל בה. הייחודיות של הגישה הנרטיבית בטיפול בחרדות, נעוץ בעיקרון החשוב של ההפרדה בין החרדה לבין אישיותו של המטופל בתהליך הטיפולי. מניסיוני המקצועי אני יכולה לומר כי העיקרון הזה מקל מאד על המטופל להתבונן בחרדה כאילו מבחוץ, עם פחות רגשות קשים ש"משהו לא בסדר אתי". אם אתייחס לשאלתך השנייה, אוכל לומר לך שגם היא מחזקת את השערתי שאת סובלת לא מעט מחרדות, המפריעות לך בתפקוד המיני. חרדה הקשורה לאלימות מינית, יכולה להיות קשורה מאד לווגיניסמוס. אין לי יכולת לדעת איך ומדוע נוצרה אצלך החרדה הזו אולם את בהחלט יכולה לפתח חרדה כזו גם אם לא נאנסת בפועל. אם תהיי בטיפול מיני, תעשי מן הסתם ברור מעמיק לגבי היחס שלך למין , החל מגיל מאד צעיר ועד היום, והחוויות שיכלו להשפיע על יחסך זה. מקווה שעזרתי מעט,

עזרת לי, תודה רבה לך !

אצור קשר איתך בהקדם

למעלה