EXCEL 2000 שאלה חשובה למבינים--

SPEED26

New member
EXCEL 2000 שאלה חשובה למבינים--

ערב טוב. הבנתי שניתן לייבא לאקסל מקורות חיצוניים , מאתרי אינטרנט למיניהם. אני מתעסק בשוק ההון, ובאקסל יש גרפים של מניות. לכן העברתי מאתר ביזפורטל את מדד הנאסדק אשר מתעדכן שם אחת למס` דקות, והעברתי אותו לאקסל.בעקבות כך המדד מתעדכן כל דקה באקסל. כמו``כ בחרתי את אחד הגרפים של המניות(CANDLE STICK). עקב כך כל פעם שהמדד מתעדכן אז הגרף של המניות עולה\יורד. מה שברצוני לברר זה כיצד אני יכול לסדר את הגרף בצורה כזו, שאחת ל2 דק` למשל ייצא גרף נוסף , עם השער סגירה של ה2דק` הקודמות. כלומר שהגרף יתעדכן אינטרקטיבי עם עמודות נוספות שיופיעו אוטומטי אחת לדקה או שתיים(את בעיית הזמן פתרתי) תודה לכ מי שיכול לעזור

לא הבנתי את עניין עדכון העמודות

השאלה שלך לא מובנת, אנא שאל שנית תבהיר בדיוק את הבעייה (זמן - פתרת או לא?) מה זאת אומרת יצא גרף חדש? לגבי ייבוא לאקסל מאתרים חיצוניים, במידה והתחום חשוב לך רכוש והתקן את אופיס אקפסי, אקסל שופרה רבות ואפשר פשוט להעתיק ולהדביק נתונים מאתרי אינטרנט, והם יועדכנו ברגע השינוי, ולא כל דקה

SPEED26

New member
לאדם תודה על ההתיחסות...המשך

את בעיית הזמן פתרתי! אנסח שוב את הבעייה:לאחר שכבר הבאתי מאתר אחר נתונים לאקסל אשר מתעדכנים כל דקה, בחרתי את הגרף המנייתי שהתאים לי(CANDLE STICK). ברגע שהנתונים מתעדכנים באקסל אז יוצאת לי רק עמודה אחת בגרף אשר רק היא מתעדכנת. מה שאני שואל זה כיצד ניתן במרווחים של דקה שתצא לי עמודה נוספת עם העדכון האחרון. כלומר, במקום שתהיה רק עמודה אחת אשר מתעדכנת כל דקה , אז בסיום כל דקה תצא עמודה חדשה עם השער סגירה של העמודה הקודמת. נניח ששער סגירה של המדד הוא 400 בסיום הדקה אז כיצד אני מסדר את זה שהעמודה הבאה תתחיל בשער פתיחה 400 וכן הלאה כל דקה תודה רבה

תנסה

צור שתיים-שלוש עמודות, כמה שתרצה, רק תבין שלא תוכל לקבל גרפים עם מספר עמודות משתנה, כאן אתה גובל בתכנות מתקדם בוויזואל בייסיק, ולומר את האמת אף פעם לא יצרתי גרף עם מספר עמודות משתנה לגבי עדכון, תגדיר את העמודות שישתנו בפרקי זמן שונים למשל אם אתה צריך לעדכן כל שתי דקות אז הראשונה מתעדכנת כל 1.59 השניה כל 2 השלישית כל 3.59 הבנת? וככה יווצרו לך מספר עמודות עם נתונים שונים

SPEED26

New member
לאדם..רעיון מעניין-המשך

רעיון מעניין בהחלט אנסה אותו, אולם כיצד אני יכול באותו גרף -נגיד שיש בו 3 עמודות שכל אחת תתעדכן לפי פרק זמן שונה. ליצור גרף עם מס` עמודות וכו` לא מהווה בעיה , אולם לעדכן כל עמודה בנפרד איני יודע, כיוון שעד עכשיו אם הייתי בונה גרף עם 3 עמודות אז הן היו מתעדכנות כולם לאחר דקה בדיוק. אשמח אם תוכל לעזור!

אתה לא צריך לעדכן את הגרף

אתה לא אמור לעדכן את הגרף בפרקי זמן שונים אלא את העמודות עצמן (נתונים) כל הרעיון הוא שהגרף יתעדכן בזמן קצוב 2 דקות למשל וכל העמודות בזמנים שונים, מקווה שהבנת את הרעיון בכללי בגדול כל עמודה מתעדכנת כך שתיקח את הערך של העמודה הבאה בתור מין שינוי מעגלי פתוח (הקצוות לא מתעדכנים מעגלית) זה כבר עניין של תכנות ולא של אקסל

SPEED26

New member
לאדם....

אני אנסה להסביר שוב בעזרת דוגמא מספרית: מדד המעוף: פתיחה:400 גבוה:410 נמוך:405 נוכחי:402 אלו נתונים חיצוניים שהבאתי מאתר ביזפורטל לאקסל. את הנתונים בחרתי לעדכן כל דקה לצורך הענין. בשלב הבא בחרתי את סוג הגרף המנייתי שהתאים לי(CANDLE STICK). בשלב בהא הופיעה לי רק עמודה אחת בודדת , אשר אכן עודכנה לי כל דקה. מה שאני מנסה לפתור כבר חודש(ואני מבין שזה אפשרי) זה כיצד אני יכול להפעיל עמודות נוספות אשר ייצאו בסיום כל דקה , עם השער הסגירה של העמודה הקודמת , בתור שער פתיחה של העמודה החדשהץ ז``א אם בחלוף הדקה הראשונה השער הנוכחי הינו 402(נ``ל), אז כיצד בתחילת הדקה הבאה יופיע גרף חדש אשר בו יהיה שער הפתיחה 402, ושוב לאחר דקה אם השער הנוכחי עומד על 403(השתנה-עלה קצת) אז כיצד תופיע לי עמודה חדשה עם שער פתיחה של 403 וכן הלאה.. מקווה שעכשיו הייתי יותר ברור ושוב תודה על ההתיחסות

שוב, אותו הדבר בפירוט

אתה לא יכול (לעניות דעתי) לשנות את מספר העמודות כל פעם בגרף ראשית תחליט כמה עמודות אתה רוצה, נלך על 4 א. הגרף הראשון מראה את אותו הנתון 4 פעמים (לקחנו והעתקנו את אותו הנתון ההתחלתי לארבע עמודות בגיליון וכך קיבלנו נתון שחוזר על עצמו 4 פעמים) ב. את העמודה הראשונה (הכי אחרונה) אתה מעדכן פעם בשתי דקות ג. את העמודה השניה אתה מעדכן פעם בארבע דקות ד. את העמודה השלישית אתה מעדכן פעם בשש דקות ה. את העמודה הרביעית אתה מעדכן פעם בשמונה דקות והנה לך פתרון יותר פשוט ממה שנתתי לך לפני, לדעתי הפתרון הנ``ל הוא האיכותי והפשוט ביותר הבנת את הרעיון העיקרי? אם לא שלח לי אימייל, לא נראה לי שיהיה לי זמן עד מוצ``ש לבוא שוב

SPEED26

New member
לאדם..רק עוד פרט אחד

כיצד אני מעדכן את העמודות לפי טווחי זמן שונים. את העמודה הראשונה אין לי בעיה לעדכן אבל איך את השאר?מבקש הסבר טכני לגבי העדכון

איך אתה עושה את זה? עם שאילתה?

אם כך תעשה את אותה השאילתה ארבע פעמים כמספר העמודות שוב באופיס אקספי, אפשר לעשות את זה בקלות רבה יותר אם זה לא יוצא, ספר לי איך עשית את הרענון לעמודה הראשונה אולי אוכל לעזור

למעלה