קצרים ליום חמישי

susieada

New member
קצרים ליום חמישי

בוקר טוב. יום "רגיל." עלינו לעשות אותו "חג."
יום נפלא לכולנו!

איזה אופניים לקנות

השאלה לא לחלוטין מתאימה לפורום כי זה לא בדיוק לספורט, אז אולי יש לכן רעיון איפה עוד אני יכולה להתייעץ?
אני רוצה לקנות אופניים משומשים.
אני רוכבת פעמיים בשבוע לעבודה בעיקר על מדרכות וקצת כביש, זה רק איזה 4.5 ק"מ אבל עליות לא נעימות בכלל. כרגע אני נוסעת באופני עיר ישנים מאד וכבדים, עם 5 הילוכים וצמיגים צרים יחסית, ואני חושבת שהגיע הזמן להחליף אותם. אבל כשאני מסתכלת על מודעות אני לא כל כך יודעת מה כדאי לחפש ואיך לדעת שאני קונה משהו סביר ומעלה שיהיה לי נוח.
כדאי לחפש שוב אופני עיר עם הילוכים או משהו אחר? עוד הצעות והמלצות לחיפוש?
&nbsp

perach22

New member
אופניים משומשים

מציעה לך להיכנס לפייסבוק לקבוצת אופניים יד שניה או למוזיאון האופניים בשניהם תמצאי הרבה אופניים למכירה יד שניה
אם כבר חפשי לך משהו קל אלומיניום, ועם הילוכים, בולם קדמי, היום יש אופני עיר לנשים מאוד נחמדות ולא מאוד יקרות שיכולות להחזיק 20 שנה.
אצל מוזיאון האופניים לפעמים יש מציאות מאוד שוות ובמחירים טובים.
תפני אליו בפרטי....

אני ממליצה על אופנים היברידיים

אופני עיר אבל לא במובן של "גוש מתכת כבד" אלא אופניים שנועדו לדיווש מהיר בעיר. לי ולבן זוגי יש כאלה, שלי קנונדייל קוויק ואני חולה עליהן. יחסית קלות, עם הילוכים, בלי בולמים, צמיגים דקים יחסית (בין שטח לכביש) אז יש מהירות מצד אחד ויציבות מצד שני.
אפשרות נוספת היא לקנות אופני הרים ולהחליף לגלגלים צרים.

לחסוך במשקל

הנסיעה אולי פחות רכה אבל מתרגלים די מהר. בין כה וכה בולמים שאינם באמת איכותיים מפסיקים לעבוד די מהר.

meedas

New member
מסכימה לגבי ההיברידים

אבל לקחת בחשבון שהם יותר נדירים בשוק היד שניה (ובכלל).
במקרה מישהו פרסם בשירשוק של פורום אופניים בד-בוי של קנונדייל שעונים להגדרה...
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=652&messageid=177412938
כמובן צריך לבדוק מידה וכו, ואת מצבם.
&nbsp
באופן כללי, להתנידות בעיר עדיפים אופניים קלים, עם גלגלים גדולים וצמיגים צרים. אם אכן יש עליות רציניות (ולא רק משהו שמרגיש רציני כשיש רק 5 הילוכים) אז חשוב להשקיע גם בהילוכים טובים עם טווח אופציות רחב
במידה שלא תמצאי אופני היבריד מתאימים בתקציב שלך, גם אופני שטח זנב קשיח יעשו את העבודה. מחליפים את הצמיגים הבשרניים בצמיגים צרים יותר ויאללה..
&nbsp
חשוב: אם את לא מתמצאת בתחום כדאי להעזר בחבר/ה שכן מבינים ויוכלו לבדוק את המועמדים בעין ביקורתית. בשוק היד 2 יש מציאות אבל יש גם הרבה זבל, וצריך לדעת לזהות את הגרוטאות מראש.
ולא לתפשר על מידה!

meedas

New member
מה הגובה שלך?

לפי הגובה אפשר להסיק את המידה, אבל לפעמים יש סטיות לפה או לשם בגלל הבדלים בין חברות שונות ובמבנה של כל אדם (אורך רגליים/פלג גוף עליון)
&nbsp
אם אין לך את מי לקחת אתך לבדוק את האופניים, כדאי אולי לשקול רכישה מחנות ולא מאדם פרטי. כמעט בכל חנות תמצאי אופניים יד שניה שמגיעים מעסקות טרייד-אין. החנויות בדרך כלל מטפלות באופניים לפני המכירה וגם מציעות אחריות מסויימת כך שיהיה לך למי לפנות במקרה של בעיות
בחנות גם יוכלו להתאים לך את המידה טוב יותר, בהנחה שתפלי על מוכר טוב ולא כזה שידחוף לך את הזוג שתקוע לו הכי הרבה זמן על המדף...
&nbsp

meedas

New member
מידה Small

אולי אפילו Xtra Small בחברות מסוימות
תקפידי לעשות סיבוב על האופניים לפני הרכישה לראות שנוח לך

perach22

New member
האמת שלא סתם יום רגיל

1. זה היום שסגר לנו את שבוע העבודה - חג או לא חג?
2. יום המנוחה שלי באימונים - חג או לא חג?
3. בשביל הנוצרים השבוע - חג או לא חג?
4. מחכה למשלוח מהסופר במקום לסחוב את הסלים לבד שתי קומות - חג או לא חג?
5. מתחילה להריח את סופ"ש עם כל האימונים המתוכננים, התאומים שבאים והמנוחה שביניהם - חג או לא חג?
בקיצור סוזי אם רק נרצה, מכל דבר נוכל לעשות חג

susieada

New member
גם אני יצרתי לעצמי חג היום!

העבודה קבעה לי בוקר שונה.. במקום להתענג על יוגה ושחייה בים עם הקבוצה, נסעתי לרחובות לעזור בתצפית על קבוצה חדשה של בני מצווה בבית ספר לחינוך מיוחד (אני מדריכה, יועצת ומורה בתוכנית כבר 20 שנה). היום ליוויתי מורה יחסית חדשה בתוכנית. ממש חג! לפגוש את התלמידים, לחוש את הפוטנציאל שלהם, לדמיין כבר את הטקס עלייה לתורה בעוד 5 חודשים. היה פשוט חג (ופיצוי שווה לאימון הכפול האהוב עלי(.

כדי לפצות את עצמי ולהרגיש שגופי פעיל, עליתי על הטריינר בין שעות הוראה בבית. 45 דק' של עבודה מכובדת. מקלחת מהירה עד התלמידה הבאה!

יום של חג!

לילה טוב וחלומות פז לכולנו.

למעלה