הרייטינג של חטופים נשאר גבוה

idanoosh17

New member
../images/Emo104.gif הרייטינג של חטופים נשאר גבוה../images/Emo70.gif

הרייטינג של הסדרה מאוד גבוה. בדרך כלל עם התקדמות הסדרה הרייטינג דועך אבל לא פה. ביום שבת האחרון היה: 24.8% זה אחוז מאוד גבוה שכמעט ולא נראה בארץ בסדרות דרמה. למה אתם חושבים שאחוזי הצפייה כל כך גבוהים?

efrat828

New member
סדרה ענקית!!!!

מעולם לא נגעו בנושא הזה בחברה הישראלית. תמיד התמודדנו עם חיילים שמתו או חטופים שאנו מחכים להם. בפעם הראשונה מתמודדים עם החזרה של החטופים ואיך הם משתלבים בחברה הישראלית. אני חושבת שזה גם יכול לתרום למשפחות שצריכות להתמודד עם החזרה - זה לא מובן אליו. גאון מי שחשב על הסדרה!!!

יונה1

New member
נגעו. כמובן שנגעו

יש סרט טלויזיה מעולה בשם "ערים בלילה" של יואב בן דוד (שבוי לשעבר ולא חטוף בסוריה). יש הצגה מצויינת בשם "בצהרי היום" על פי ספר שכתב אריה שגב (שבוי לשעבר ולא חטוף במצרים). ההצגה אפילו קיבלה מקום ראשון בתאטרונטו לפני מספר שנים. יש המון המון ספרים שנכתבו בידי שבויים לשעבר וגם עליהם. יש אין ספור הרצאות שהם מעבירים לקהל הרחב ויש בלי סוף ראיונות שלהם בכל כלי התקשורת. ניתן אפילו לקבוע שיחסית למספרם הזעום באוכלוסיה, זו דווקא קבוצה שקולה נשמע מאד בעוצמה. אז למה נראה לך שמעולם לא נגעו בנושא ושגאון מי שחשב עליה? ויותר מזה - למה נראה לך שסדרה דמיונית יכולה לתרום למשפחות שבויים?

קמנצינד

New member
קראתי מספר ספרים שנכתבו

על ידי פדויי שבי, או על שבויים לשעבר. לא זכור לי שהם דיברו גם על היחס הנוראי שקיבלו אחרי שחזרו.

יונה1

New member
מה קורה קמנצינד?

גם אתה באת להשבית פה שמחה והתלהבות, או שבאת כמוני, לנסות (בינתיים אגב, ממש לשוא) להסביר לנוער את ההבדל בין בדיון ודמיון קולנועי למציאות. נדמה לי שאם נצליח בכוחות משותפים לעקור מהלכסיקון שלהם את המילה המשוקצת "חטופים", נוכל לחזור הביתה בשלום

יונה...

מה ההבדל בין חטופים לשבויים? למה חשוב לך כל כך להשתמש במילה כזו ולא אחרת? אני באמת שואלת כי אני לא מבינה את ההבדל. אשמח אם תסבירי לי.

יונה1

New member
שאלה מצויינת!

הללוייה! סוף סוף עולה פה לראשונה שאלה עניינית... ראשית והעיקר - סתם כי כך בפרוש מבקשים אלה שבאמת היו שבויים לכנות אותם. לי למשל, בקשתם היא קודש ואני מאד מכבדת את רצונם ובקשתם (כמו למשל בקשתם של השחורים בארה"ב להפסיק לכנותם ניגרוס). שנית - לי כאזרחית המדינה הזו, המונח חטופים מצביע על רפיסות מוחלטת בדיוק כמו שמפריע לי המונח "חייל שנרצח". אני גדלתי על מונחים סמנטיים שונים לחלוטין שעל פיהם חיילים נהרגים בקרב או נופלים ולא "נרצחים". בואי ואתן לך דוגמא עד כמה מקוממת המילה "חטופים" - בראיון לטלויזיה, מכר שלי, (סגן אלוף, טייס פאנטם) הוגדר כמי שהיה "חטוף בסוריה" האם עכשיו אחרי ההסבר שלי, המונח "חטוף" לא מקומם אותך כפי שהוא מקומם אותי???

כמי שרגישה בעצמי לעניינים סמנטיים

הצלחתי לעמוד (אני חושבת) על ההבדלים בזכות ההסבר שלך. מקומם אותי? לא ממש, אבל אני בהחלט יכולה להבין את התרעומת שלך על הנושא הזה. האם פנית לגורמים בהפקת הסדרה כדי ליידע אותם בחשיבות העניין? אולי הם אינם מודעים לרגישות סביב הנושא...

יונה1

New member
מקומם אותי?

נו לא ממש באופן אישי.. הרי אני מעולם לא הייתי שבויה. וכן, גידי רף מודע מצויין לבעייתות ולרגישות שלהם. הוא קיבל מכתב מאד מפורש מאחד מפדויי השבי אבל בחר להתעלם ממנו. פניתי לאחרונה ליועצת הלשונית של קול ישראל, תמר אלמגור והיא מאד הסכימה איתי וגם הבטיחה להקדיש לכך תשומת לב מיוחדת בתוכניתה. אם זה אמנם יתממש? בואי נחכה ונראה (-:

יונה1

New member
הערה נוספת

אם גידי רף אמנם מומחה וגאון לשבויים כמו שיש כאן כאלה שחושבים בטעות, הרי הוא גם הראשון שיודע שהמונח ,חטופים" התחיל עם נפילתם בשבי של שמונת חיילי הנח"ל בשנות השמונים. המילה חטופים (כמו גם שירי הלעג שחוברו אז והגדרת כל חיילי הנח"ל כ"חטיפים"), באה בכדי לבזות אותם ולהטיל ביקורת קשה על דרך נפילתם בשבי. אז לי למשל לא מסתדר איך מצד אחד הוא מעמיד פנים ומספר עד כמה הנושא יקר וקדוש בעיניו ומצד שני נותן לסדרה את השם המבזה הזה - וזאת למרות שהסבו את תשומת ליבו למידת הפגיעה בהם ובכלל שבויי העבר שהשם מעורר.

יונה1

New member
אבל מצד שני את גם לא התיימרת

להיות "גאונית בשבויים" ואת לא יושבת ומורחת כאן שטויות עד כמה גידי רף הוא מבין גדול בנושא ועד כמה הסדרה הזו אוטנטית. אדרבא... את היחידה (או בעצם השנייה) שמגלה התעניינות בנושא שגם חורגת מהמסגרת הצרה והבדיונית של הסדרה. הרי אם יומרתו של רף היתה "להעלות את הנושא למודעות", הוא צריך לבדוק ביושר עם עצמו איזה נזק הוא עשה בעצם בחירת השם. על התוכן הדמיוני והשיקרי כבר כתבתי פה כמה משפטים.

זאת סדרה א ד י ר ה

וכמה שהיא מנותקת מהמציאות,בחלק מהמצבים - היא כל כך אמיתית, ריאלית... וליהוק השחקנים מצויין

ZVIKA0130

New member
חטופים.

כול הכבוד לבמאי ולשחקנים אומנם זאת סידרה קשה לצפיה ופותחת פצעים ישנים לכמה משפחות אבל לצערי אנו חיים במציאות כואבת אבל מצד שני סידרה אדירה.

avis83

New member
חטופים

הסדרה הכי חזקה שיש כיום אין עלייה שווה לראות

למעלה