גדעון סער בראיון

בון דוק

Active member
אם בבחירות הבאות לגוש נתניהו שוב יהיה רוב אז הוא (גדעון) לא פוסל להצטרף לממשלת נתניהו.

לידיעת מעריצי סער.

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
אם בבחירות הבאות לגוש נתניהו שוב יהיה רוב אז הוא (גדעון) לא פוסל להצטרף לממשלת נתניהו.

לידיעת מעריצי סער.
אם בבחירות הבאות נתניהו ייבחר שוב, אנחנו צפויים לראות עד כמה השמאל שצועק חזק חזק על דמוקרטיה, מוכן להתעלם מהדמוקרטיה ולטעון/להתעקש שהעם טעה ויש לבטל את בחירתו בבית המשפט או בדרכים (לא כולן לגיטימיות או לגאליות) אחרות :).

evglev1

Well-known member
מנהל
אם בבחירות הבאות נתניהו ייבחר שוב, אנחנו צפויים לראות עד כמה השמאל שצועק חזק חזק על דמוקרטיה, מוכן להתעלם מהדמוקרטיה ולטעון/להתעקש שהעם טעה ויש לבטל את בחירתו בבית המשפט או בדרכים (לא כולן לגיטימיות או לגאליות) אחרות :).
הלוואי ויסתפק בצעקות ולא יקרא לממשל האמריקאי להרוס את הכלכלה הישראלית ולמוטט את ישראל עם סנקציות כלכליות ואמבורגו ביטחוני כמו שכבר עושים חברי חד"ש, תע"ל ובל"ד ולפני מנסור עבאס גם אנשי רע"מ עשו זאת.

1ספי11

Well-known member
המחאה נולדה לא בגלל שנתניהו נבחר אלא בגלל הנסיון של הממשלה להחליש את הדמוקרטיה.
צריך פשוט להקשיב למה שאמר נתניהו על ראש ממשלה תחת כתבי אישום .

Harrington

Well-known member
מנהל
המחאה נולדה לא בגלל שנתניהו נבחר אלא בגלל הנסיון של הממשלה להחליש את הדמוקרטיה.
צריך פשוט להקשיב למה שאמר נתניהו על ראש ממשלה תחת כתבי אישום .
מעבר לכך שאין כל קשר בין דבריך לדברי עליהם התיימרת להגיב, אני חולק על אמירתך זו. ראשית לא היה שום נסיון להחלשת הדמוקרטיה. זאת הייתה סיסמא שהומצאה על-ידי הרל"ב. שנית אני סבור שהמחאה הזאת תוכננה זמן רב מראש, בין השאר על ידי גורמי שמאל קיצוני בחו"ל (מבחינת מימון), ושפשוט הופעלה התוכנית לביצועה תוך ניצול הרפורמה המשפטית כתירוץ למועד. ועדיין בין זה לבין מה שכתבתי למעלה, אין ולא מאומה :).

1ספי11

Well-known member
דמוקרטיה זה רשות שופטת חזקה ורשות מחוקקת ורשות מבצעת חלשות וחסרות אונים?
בעולם המושגים שלי הכפפת הרשות השופטת לרשות המבצעת כשבשיטת המשטר שלנו גם הרשות המחוקקת כפופה לרשות המבצעת זה לא דמוקרטיה ולא דומה לדמוקרטיה.
מעבר לכך שאין כל קשר בין דבריך לדברי עליהם התיימרת להגיב, אני חולק על אמירתך זו. ראשית לא היה שום נסיון להחלשת הדמוקרטיה. זאת הייתה סיסמא שהומצאה על-ידי הרל"ב. שנית אני סבור שהמחאה הזאת תוכננה זמן רב מראש, בין השאר על ידי גורמי שמאל קיצוני בחו"ל (מבחינת מימון), ושפשוט הופעלה התוכנית לביצועה תוך ניצול הרפורמה המשפטית כתירוץ למועד. ועדיין בין זה לבין מה שכתבתי למעלה, אין ולא מאומה :).
ספר לעצמך סיפורים. בלי ההכרזה על הפיכה משטרית לא הייתה נולדת המחאה.
רק עבור הביביסטים יכולה להיות דמוקרטיה ליברלית כשמערכת המשפט כפופה לממשלה.

Harrington

Well-known member
מנהל
ספר לעצמך סיפורים.
הלוואי והיה לי זמן. אבל לאחר קריאת הסיפורים שלך, קשה למצוא עוד זמן פנוי.
בלי ההכרזה על הפיכה משטרית לא הייתה נולדת המחאה.
אני כאמור, מאמין אחרת.
רק עבור הביביסטים יכולה להיות דמוקרטיה ליברלית כשמערכת המשפט כפופה לממשלה.
מערכת המשפט לא הוכפפה לממשלה ברפורמה. זאת סתם המצאה שהרל"ב סיפרו לעצמם ואחרי זה לאחרים. שם המחלוקת, לא בשאלה אם זה דמוקרטי אם דבר דמיוני כזה קורה או לא :).

1ספי11

Well-known member
הלוואי והיה לי זמן. אבל לאחר קריאת הסיפורים שלך, קשה למצוא עוד זמן פנוי.

אני כאמור, מאמין אחרת.

מערכת המשפט לא הוכפפה לממשלה ברפורמה. זאת סתם המצאה שהרל"ב סיפרו לעצמם ואחרי זה לאחרים. שם המחלוקת, לא בשאלה אם זה דמוקרטי אם דבר דמיוני כזה קורה או לא :).
כרגיל המציאות לא מסתדרת עם עמדה ביביסטית.
לוין עצמו אמר שההצעה שלו הייתה מחלישה את הדמוקרטיה.

Harrington

Well-known member
מנהל
כרגיל המציאות לא מסתדרת עם עמדה ביביסטית.
אין לי מושג. מאחר ועל-פי ההגדרה שלך שכתבת הבוקר אינני ביביסט, תצטרך לחפש מישהו אחר להתדיין איתו על טענה זו.
לוין עצמו אמר שההצעה שלו הייתה מחלישה את הדמוקרטיה.
שיהיה ללוין לבריאות. אני מבטיח לך שמיד כאשר אתיישב לדון מולו, אתייחס לכך. כרגע אני מתדיין מולך. אם וכאשר אשמע ממך כיצד הרפורמה מחלישה את הדמוקרטיה (ולא בסיסמאות, אבל במשהו ממשי), נוכל לקרוא להתכתבות הזאת דיון.

1ספי11

Well-known member
אין לי מושג. מאחר ועל-פי ההגדרה שלך שכתבת הבוקר אינני ביביסט, תצטרך לחפש מישהו אחר להתדיין איתו על טענה זו.

שיהיה ללוין לבריאות. אני מבטיח לך שמיד כאשר אתיישב לדון מולו, אתייחס לכך. כרגע אני מתדיין מולך. אם וכאשר אשמע ממך כיצד הרפורמה מחלישה את הדמוקרטיה (ולא בסיסמאות, אבל במשהו ממשי), נוכל לקרוא להתכתבות הזאת דיון.
אמרתי לך כבר פעם ואנסה עכשיו פעם נוספת.
משטר דמוקרטי בנוי משלוש רשויות שאמורות להיות עצמאיות ומאזנות אחת את השניה.
בישראל הרשות המחוקקת כפופה לרשות המבצעת כשחברי הקואליציה תלויים במידה רבה בראשי המפלגות שמרכיבות את הקואליציה ולכן הם לא עצמאים לקיים יוזמות שלא על דעת מנהיגי הקואליציה.
אם ניתן לממשלה למנות שופטים תאבד מערכת המשפט את העצמאות ותהיה כפופה לממשלה.

Harrington

Well-known member
מנהל
אמרתי לך כבר פעם ואנסה עכשיו פעם נוספת.
משטר דמוקרטי בנוי משלוש רשויות שאמורות להיות עצמאיות ומאזנות אחת את השניה.
בישראל הרשות המחוקקת כפופה לרשות המבצעת כשחברי הקואליציה תלויים במידה רבה בראשי המפלגות שמרכיבות את הקואליציה ולכן הם לא עצמאים לקיים יוזמות שלא על דעת מנהיגי הקואליציה.
אם ניתן לממשלה למנות שופטים תאבד מערכת המשפט את העצמאות ותהיה כפופה לממשלה.
אין שום דבר חדש בדבריך. אתה רק שוכח לציין שהממשלה מינתה לפחות 50% מהשופטים עד היום :). לא חל שום שינוי מיוחד מבחינה זו ברפורמה, כך שאם היינו דמוקרטיה עד היום…

1ספי11

Well-known member
אין שום דבר חדש בדבריך. אתה רק שוכח לציין שהממשלה מינתה לפחות 50% מהשופטים עד היום :). לא חל שום שינוי מיוחד מבחינה זו ברפורמה, כך שאם היינו דמוקרטיה עד היום…
היתממות ביביסטית. הממשלה לא הייתה יכולה למנות שופטים בכוחה בלבד והייתה צריכה תמיכה ממרכיבים אחרים בועדה.

Harrington

Well-known member
מנהל

היתממות ביביסטית.
אם אתה אומר אתה יודע. מבין שנינו רק אתה יכול להיות ביביסט, כך שקטונתי מלהתייחס לנ״ל.
הממשלה לא הייתה יכולה למנות שופטים בכוחה בלבד והייתה צריכה תמיכה ממרכיבים אחרים בועדה.
ובדיוק מסיבה זו כתבתי 50% יקירי :). שהרי המינויים פעלו כך בדרך פשרה וכו׳. הכל גלוי וידוע ואני לא מחדש כלום. רק המבקשים לשקר ולהטעות עושים את עצמם טוענים אחרת.

1ספי11

Well-known member
ועדיין מינתה את כל מי שרצתה, כך שזה חסר משמעות מיוחדת. בכל מקרה גם אם אקבל את טענתך הנ״ל אין לה כמובן שום קשר להחלשה מדומיינת של הדמוקרטיה או להכפפת ביהמ״ש לממשלה. כאילו, אם חשוב לך כרל״בניק להצטרף להמצאות הרל״ב הקיצוני, מי אני שאמנע ממך :).
אם אתה אומר אתה יודע. מבין שנינו רק אתה יכול להיות ביביסט, כך שקטונתי מלהתייחס לנ״ל.

ובדיוק מסיבה זו כתבתי 50% יקירי :). שהרי המינויים פעלו כך בדרך פשרה וכו׳. הכל גלוי וידוע ואני לא מחדש כלום. רק המבקשים לשקר ולהטעות עושים את עצמם טוענים אחרת.
כתבת 50% שזה קשקוש .
הם לא יכלו למנות בשיטה של אמסלם אלא היו צריכים להביא שמות ברמה גבוהה.

Harrington

Well-known member
מנהל
כתבת 50% שזה קשקוש .
נכון, זה קשקוש. הלכה למעשה המספר קרוב יותר ל100%, כפי שכבר כתבתי :). פשוט עידנתי את הנתון כדי למנוע הערות מטומטמות כמו אלו :).
הם לא יכלו למנות בשיטה של אמסלם אלא היו צריכים להביא שמות ברמה גבוהה.
אז מה? מבחינה זו לא חל כל שינוי למקרה שלא עודכנת או שנפלת יותר מדי עמוק בפח של דף המסרים הרל"בי :). בכל מקרה, מעבר לכך שלכתחילה מוצגים שמות ברמה גבוהה על-ידי כל מי שמציע מועמדים (זה אולי יפליא אותך, אבל הימין לא פחות רוצה בכך ונוהג כך מהשמאל, אם לא יותר), זה כמובן אפילו לא חייב להיות נכון. הרי הכל נסגר ב99% מהוועדות בצורה של דילים. ברגע שהסכימו למועמד של הצד השני, זה לא היה יותר מדי עקרוני את מי הם מביאים. רק במקרים בודדים ביותר גם עסקה לא סייעה לקידום מועמד כזה או אחר, משהו שקרה במהלך השנים בשני צדדי המפה הפוליטית.

1ספי11

Well-known member
נכון, זה קשקוש. הלכה למעשה המספר קרוב יותר ל100%, כפי שכבר כתבתי :). פשוט עידנתי את הנתון כדי למנוע הערות מטומטמות כמו אלו :).
אסביר לאט שגם ביביסט יבין.
אמרת 50% ואתה יכול להגיד 100% למספרים שאתה ממציא אין קשר למציאות אבל בכל מקרה,הייתה צריכה להיות הסכמה לשמות שהממשלה הביאה .
אז מה? מבחינה זו לא חל כל שינוי למקרה שלא עודכנת או שנפלת יותר מדי עמוק בפח של דף המסרים הרל"בי :). בכל מקרה, מעבר לכך שלכתחילה מוצגים שמות ברמה גבוהה על-ידי כל מי שמציע מועמדים (זה אולי יפליא אותך, אבל הימין לא פחות רוצה בכך ונוהג כך מהשמאל, אם לא יותר), זה כמובן אפילו לא חייב להיות נכון. הרי הכל נסגר ב99% מהוועדות בצורה של דילים. ברגע שהסכימו למועמד של הצד השני, זה לא היה יותר מדי עקרוני את מי הם מביאים. רק במקרים בודדים ביותר גם עסקה לא סייעה לקידום מועמד כזה או אחר, משהו שקרה במהלך השנים בשני צדדי המפה הפוליטית.
דילים היו ויהיו אבל עדיין ההצעות של הממשלה עברו ביקורת. זה הדבר שביביסטים לא אוהבים.

Harrington

Well-known member
מנהל
אסביר לאט שגם ביביסט יבין.
אתה מצחיק חמוד. כותב לי בכל פוסט "ביביסט" כאילו מתוך מחשבה שזה אמור להפריע לי בצורה כלשהי, אבל כשנשאל מה ההגדרה של הדבר הזה בדיוק, נתת הגדרה שאני אישית לא עונה לה בשום צורה. אז מבחינתי תכתוב את המילה הזאת 555 פעמים בכל תגובה. זולת להעלות גיחוך קליל על פני זה לא עושה לי מאומה. אבל בחייאת בן אדם. אין מצב לקצת רצינות וענייניות מעת לעת?
אמרת 50% ואתה יכול להגיד 100% למספרים שאתה ממציא אין קשר למציאות
לא ל"מציאות" שלך, זה כנראה נכון. אבל זה כבר עניין של הכדורים הנכונים, אם נטלת אם לאו וכו'. אין לי שליטה על זה. יודע רק מה מתקיים במציאות האמיתית. שם, מה לעשות, בין אם זה מוצא חן בעיניך ובין אם לאו, מאז ומתמיד כל (או רוב) הצדדים בוועדה למינוי שופטים הגיעו לדילים. הקואליציה הסכימה למועמדי האופוזיציה ולהיפך. המשמעות בפשטות, כל צד פוליטי במדינת ישראל (קרי, בכל רגע נתון השלטון הנהוג באותה עת) מינה כ50% משופטי ישראל (לפחות).
אבל בכל מקרה,הייתה צריכה להיות הסכמה לשמות שהממשלה הביאה .
נכון, כפי שכתבתי כבר 7 פעמים :).
דילים היו ויהיו אבל עדיין ההצעות של הממשלה עברו ביקורת. זה הדבר שביביסטים לא אוהבים.
אז זהו, שהביקורת כמעט ולא התקיימה. עסקנות גרידא. קבל את השם שאני מציע ואתמוך בשם שאתה מציע. ככה התנהלו הוועדות הללו (ואיש שם לא מכחיש את זה. זה רק באג שלך שלא קולט שאפילו הצד שלך לא טוען את מה שאתה טוען וממציא), לטוב ולמוטב.

מיצינו יקירי. אנחנו סתם חוזרים על עצמנו. מיותר.

1ספי11

Well-known member
אתה מצחיק חמוד. כותב לי בכל פוסט "ביביסט" כאילו מתוך מחשבה שזה אמור להפריע לי בצורה כלשהי, אבל כשנשאל מה ההגדרה של הדבר הזה בדיוק, נתת הגדרה שאני אישית לא עונה לה בשום צורה. אז מבחינתי תכתוב את המילה הזאת 555 פעמים בכל תגובה. זולת להעלות גיחוך קליל על פני זה לא עושה לי מאומה. אבל בחייאת בן אדם. אין מצב לקצת רצינות וענייניות מעת לעת?

לא ל"מציאות" שלך, זה כנראה נכון. אבל זה כבר עניין של הכדורים הנכונים, אם נטלת אם לאו וכו'. אין לי שליטה על זה. יודע רק מה מתקיים במציאות האמיתית. שם, מה לעשות, בין אם זה מוצא חן בעיניך ובין אם לאו, מאז ומתמיד כל (או רוב) הצדדים בוועדה למינוי שופטים הגיעו לדילים. הקואליציה הסכימה למועמדי האופוזיציה ולהיפך. המשמעות בפשטות, כל צד פוליטי במדינת ישראל (קרי, בכל רגע נתון השלטון הנהוג באותה עת) מינה כ50% משופטי ישראל (לפחות).

נכון, כפי שכתבתי כבר 7 פעמים :).

אז זהו, שהביקורת כמעט ולא התקיימה. עסקנות גרידא. קבל את השם שאני מציע ואתמוך בשם שאתה מציע. ככה התנהלו הוועדות הללו (ואיש שם לא מכחיש את זה. זה רק באג שלך שלא קולט שאפילו הצד שלך לא טוען את מה שאתה טוען וממציא), לטוב ולמוטב.

מיצינו יקירי. אנחנו סתם חוזרים על עצמנו. מיותר.
לזרוק שקר ולצאת עם מיצינו.
אם יש רל"ב אז יש ביביסט . הביבסט הוא מי שרואה רל"ב.

Harrington

Well-known member
מנהל
לזרוק שקר ולצאת עם מיצינו.
א. אין שום שקר בדברי כמובן וכרגיל.
ב. לצווח את המילה הזאת לא משנה את המציאות העובדתית (אם כי התייאשתי זה מכבר מכך שתפנים זאת).
ג. מיצינו מהטעם שציינתי, שאנחנו חוזרים על עצמנו. לא כתבתי בתגובה האחרונה שום דבר שלא נכתב גם לפני כן וכך גם אתה.
אם יש רל"ב אז יש ביביסט .
זאת סתם סיסמא. אם יש תימני אז יש גם מרוקאי. נו שוין. אז מה או מיהו מרוקאי? את זה כמובן לא ניתן להבין מה'הגדרה' (אעלק) הזאת.
הביבסט הוא מי שרואה רל"ב.
רל"ביות היא עובדה מוגמרת. גם כאן נכון לומר שבניגוד אליך, איש במחנה הרל"ב גם לא מכחיש זאת.

evglev1

Well-known member
מנהל
הממשלה אישרה מינויים של שופטים, לא הייתה המאשרת הבלעדית והייתה צריכה הסכמה של גורמים נוספים, הרפורמה המקורית ביטלה את הצורך הזה.

למעלה