דיוני סדרות #125

didalf

Well-known member
|חיבוק| תודה, איזה חמודה שחשבת עלי. כן אהבתי את הקטע בדיוק כמו שתיארת, זה לא עשה לי רע או משהו.
|חיבוק|

:-( כל עונה 7 בהקשר שלו גורמת לי להרגיש עצובה.
לגמרי:-(

את זה אני לא זוכרת אם ספציפית את זה, אבל משום מה, למרות שזה קטע ממש קטן, אני זוכרת שהייתה לו איזה חברה לשניה (ג'ינה?) ונדמה לי שהיא גם נתנה לו את האודיסאה במתנה, וזה הרגיש לי חמוד.
חחח אני מופתעת שזכרת את השם שלה אפילו אני לא זוכרת:-D

Lhuna3

Well-known member
@Lhuna3 אני מקווה שתמצאי זמן גם לרופא הטוב שלנו
אוקיי הנה מצאתי!

זה מרגיש כאילו מנסים לגרום לנו לחשוב יותר על אשר וג'רום, אבל אפילו אשר מרגיש עדיין כדמות שולית מאוד וג'רום לחלוטין. הרגיש לי מוזר שבכלל ראינו אותו בסצנות עם פארק בלי שאשר שם.
אבל זה עדיין חמוד שהוא הלך בסוף עם ג'רום למסיבת יום הולדת של האחיינית. אפילו אם הוא היה נודניק שהוא התעקש עד אז והיה צריך איזה Frat boy שיתן אלגוריה מאוד שקופה למצב שאשר בו (זה כמעט כאילו ג'ארד אימן את הבחור במה לומר).
האמת שזה היה לי מוזר, כי האלגוריה השקופה למצב היתה דוגמה גרועה: הפראט בוי נתן לנערי האחווה לעשות לו דברים ממש מזיקים וגרועים בגלל שהרגיש מחויב להשתתף איתם בפעילויות אחרי שהם עזרו לו בכל מיני דברים.
מורגן כמורגן משקרת גם כשהיא נחמדה.
ואז בסוף כשהיא קולטת שהיא יכולה לסמוך על פארק עם התינוקת שלה גם אם היא תמות (כי הוא חיבק בחור גדול) אז היא לפתע לא משקרת בדיוק כשלדעתי היא הייתה צריכה לשקר. אני לרגע פחדתי שפארק ממש יתעצבן על כך שהיא אומרת לו שהיא שיקרה לו במקור לגבי עניין הצוואה. נראה לי לחלוטין מצב שאחרי שהיא כבר החליטה שהוא כן יהיה הגארדיאן של התינוקת אז עדיף שהוא לא ידע שהיא במקור שיקרה לו לגבי זה. בשלב הזה אני פשוט מניח שכבר נמאס לו להפרד ממנה ולחזור אליה.
אני דווקא חשבתי שזה נכון שהיא כנה איתו בסוף לגמרי. אם הוא היה מגלה מתישהו מאוחר יותר שהיא שקלה לא לתת לו את זה ולא סיפרה לו, זו היתה פגיעה קשה יותר באמון שלו.
מאוד כיף שגלסמן חזר להיות חבר של שון ועכשיו מתפקד כסבא בתפקיד מלא כולל לקחת את הנכד לעבודה לחדר סנוקר שהוא הקים).
כן זה נחמד.
סטודנט הרפואה הבן ממשיך להתקשות עם המראה של דם. אז כמובן שהוא נפל על מקרה עם המון דם.
נראה שהוא די מיואש ופארק באמת מאוד נחמד אליו.
מאוד.
המקרה הרפואי לא היה כל כך מעניין חוץ מזה שהיה מגניב שהיד הייתה מחוברת לרגל לכמה זמן.
איכ זה היה דוחה.
המקרה הרפואי השני היה יותר מסתורי ונפתר בצורה קצת מגניבה, אבל לא מדהים.
*אני כן די מוטרד כי אני מכין לעצמי הרבה בשר על הגריל וכל פעם מנקה אותו עם מברשת ברזל כזאת. (אבל לפחות עכשיו אם יהיו לי תסמינים כאלו אני מיד אדע שזאת הסיבה)
וואי במקומך לגמרי הייתי מפסיקה להשתמש במברשת אחרי הפרק!
גלסמן ולים ממשיכים להתעצבן אחד על השני בנושא נשיאות בית החולים וזה נעשה מעיק בכמה שזה לא מעניין אותי,
אותי זה מעצבן כי זה מרגיש שגלסמן מאוד פועל מאגו ומנצל את זה שלים כן מאמינה שצריך לרצות את הבורד לפחות במידה כלשהי, ככה שהיא תעשה את העבודה שהוא לא רוצה ותתמודד במקומו גם עם הנזיפות על דברים שהוא לא עשה.
וזה הנושא הראשי של הפרק - שון וצ'ארלי.
ובעניין הזה אני נופל חזק מאוד בצד של צ'ארלי.
כלומר כן היא מעצבנת לפעמים. היא באמת נכנסת לדברים של שון. היא באמת מסרבת תמיד להודות שהיא טועה שזה בעייתי.
אבל שון גם די נוראי אליה.
אבל את זה אני עוד יכול חלקית לקבל, כי הוא צריך להיות בוס שלה. אבל הוא לא נותן לה סנטימטר.
ואז ממש מגעיל איך שהוא אומר לה שהיא ממש לא יכולה להיות מנתחת.
קודם כל מי הוא שיקבע את זה אחרי שבועות בודדים.
אבל הכי מעצבן זה שהוא מסרב לתת לה שום הנחות על האוטיזם שלה.
וזה איפשהו בין מצחיק לעצוב כשהוא טוען שהוא אף פעם לא קיבל הנחות על האוטיזם שלו. אפשר לראות איך הראש של לים וגלזמן כמעט מתפוצץ כשהוא אומר את זה. וכל מה שלים מצליחה לומר זה "אני מאמינה שאתה חושב שלא קיבלת הנחות."
כי ברור שהוא קיבל. מראש הוא בכלל לא היה מקבל את התפקיד אם לא היה לו את גלסמן בצד שלו.
ונכון שמלדנז היה קשה איתו, אבל הוא גם היה סבלני המון פעמים עם הזמן. ומעצבן כל כך שבמקום ששון ינסה לעזור יותר למישהי כמוהו אז הוא דווקא הולך חזק על כל הקשיים וחוסר ההתחשבות שהוא התמודד איתה.
ועוד מזכירים את האיש ההוא שהיה ראש מחלקת מנתחים לזמן קצר (בסוף עונה 2 אני חושב) שהעביר את שון לפתלוגיה. ושון שנורא נורא נפגע מהאיש ההוא עכשיו משתמש בו בתור מודל לחיקוי באיך שהוא מתייחס אל צ'ארלי. זה במיוחד מצחיק שהוא כאילו מופתע שצ'ארלי כל כך נפגעה בעוד שכששון הועבר לפתלוגיה הוא בסופו של דבר עבר mental breakdown מוחלט שכלל צעקות כמו ילד קטן ואז פוטר. ורק בזכות אנדרוז שון קיבל את העבודה שלו חזרה.

אז בקיצור ההתנהגות של שון ממש מעצבנת, ובמיוחד עיצבן אותי איך שהוא מצדיק את זה.
לפחות ברור שגלסמן ולים מסכימים לגבי זה שהוא לא הגיוני ואני מקווה שבסופו של דבר הוא יקלוט את זה.
הדברים שכתבת נכונים, אני אומרת את זה מראש כדי שיהיה ברור שאני לא חולקת על זה, כי אחרי שהם נאמרו - אני רוצה להביא קצת סנגוריה על מרפי.
אני חושבת שזה עניין רגשי מאוד בשבילו, ויכולים להיות לזה כמה הסברים, שזה אולי שילוב שלהם:
א. הוא רואה עכשיו מהצד השני איך הוא עצמו היה נראה (ולפעמים עדיין) לאחרים, וזה לא מראה מחמיא: מעצבן, עקשן, חסר טאקט, חוצפן, מתקשה להודות בטעויות, מדבר יותר מידי. קשה לו עם המחשבה שגם הוא כזה (או היה) ולכן הוא מנסה להכחיש את זה בתוכו. הוא משכנע את עצמו שהוא לא היה גרוע כמוה, ולא דרש כזו רמה של סבלנות וסובלנות מהסובבים בשביל להכיל אותו, כי זה לא נעים לו לחשוב על עצמו ככה.
ב. כיוון שיש מעט מאוד רופאים עם אוטיזם (ברמה ברורה כזאת), כל אחד מהם הוא סוג של "מייצג את הקבוצה", זה לא הוגן אבל ככה זה מרגיש כשאתה בקבוצת מיעוט מסויימת, ששופטים את כל הקבוצה לפי הפרט. (כמו שאם אישה מנהיגה עושה טעויות אז הרבה אנשים עם דיעות קדומות יראו את זה כהוכחה שנשים לא מתאימות להנהיג.) אז אם היא "מייצגת לא טוב", הוא מרגיש כאילו שזה משליך עליו, ולכן הוא הרבה פחות סובלני ויותר מתעצבן מהטעויות שלה. (לא במודע ולא במכוון). ולא רוצה אותה בסביבה שלו.

אז כן, אני מסכימה שהוא מתנהג מאוד לא יפה כלפיה, ובמיוחד לא ראוי בגלל שהוא כן קיבל הרבה הנחות, שהוא לא נותן לה.

ועוד דבר:
יש משהו שמרגיש לי מאוד GEN-Z בזה שהיא באה בדרישה שיקבלו את איך שהיא מתנהגת "כי ככה היא" גם כשזו התנהגות שפוגעת ומפריעה לאחרים. חייבים איזשהו איזון בין לקבל ולהכיל כל אחד כמו שהוא, ובין לסבול כל צורת התנהגות בשם ההכלה הזאת.
אני בעד הכלה, אבל כיוון שהסדרה היא מאוד ווקית (woke) נראה לי שהציפיה היא ל-100% ועם זה אני פחות מסכימה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני דווקא חשבתי שזה נכון שהיא כנה איתו בסוף לגמרי. אם הוא היה מגלה מתישהו מאוחר יותר שהיא שקלה לא לתת לו את זה ולא סיפרה לו, זו היתה פגיעה קשה יותר באמון שלו.
אולי את צודקת.
זה פשוט הרגיש לי מוזר כזה שהיא אומרת לו בכזאת קלילות שהיא שיקרה לו על משהו כזה.
וואי במקומך לגמרי הייתי מפסיקה להשתמש במברשת אחרי הפרק!
אז איך אני אנקה את הגריל?
אותי זה מעצבן כי זה מרגיש שגלסמן מאוד פועל מאגו ומנצל את זה שלים כן מאמינה שצריך לרצות את הבורד לפחות במידה כלשהי, ככה שהיא תעשה את העבודה שהוא לא רוצה ותתמודד במקומו גם עם הנזיפות על דברים שהוא לא עשה.
את כנראה צודקת. אני פשוט ממש לא מתעניין בקו עלילה הזה אז לא טרחתי לחשוב.
אני חושבת שזה עניין רגשי מאוד בשבילו, ויכולים להיות לזה כמה הסברים, שזה אולי שילוב שלהם:
א. הוא רואה עכשיו מהצד השני איך הוא עצמו היה נראה (ולפעמים עדיין) לאחרים, וזה לא מראה מחמיא: מעצבן, עקשן, חסר טאקט, חוצפן, מתקשה להודות בטעויות, מדבר יותר מידי. קשה לו עם המחשבה שגם הוא כזה (או היה) ולכן הוא מנסה להכחיש את זה בתוכו. הוא משכנע את עצמו שהוא לא היה גרוע כמוה, ולא דרש כזו רמה של סבלנות וסובלנות מהסובבים בשביל להכיל אותו, כי זה לא נעים לו לחשוב על עצמו ככה.
ב. כיוון שיש מעט מאוד רופאים עם אוטיזם (ברמה ברורה כזאת), כל אחד מהם הוא סוג של "מייצג את הקבוצה", זה לא הוגן אבל ככה זה מרגיש כשאתה בקבוצת מיעוט מסויימת, ששופטים את כל הקבוצה לפי הפרט. (כמו שאם אישה מנהיגה עושה טעויות אז הרבה אנשים עם דיעות קדומות יראו את זה כהוכחה שנשים לא מתאימות להנהיג.) אז אם היא "מייצגת לא טוב", הוא מרגיש כאילו שזה משליך עליו, ולכן הוא הרבה פחות סובלני ויותר מתעצבן מהטעויות שלה. (לא במודע ולא במכוון). ולא רוצה אותה בסביבה שלו.
את צודקת לגבי הדברים האלו.
זה לא גורם לי לכעוס עליו בנושא פחות.
יש משהו שמרגיש לי מאוד GEN-Z בזה שהיא באה בדרישה שיקבלו את איך שהיא מתנהגת "כי ככה היא" גם כשזו התנהגות שפוגעת ומפריעה לאחרים. חייבים איזשהו איזון בין לקבל ולהכיל כל אחד כמו שהוא, ובין לסבול כל צורת התנהגות בשם ההכלה הזאת.
אני בעד הכלה, אבל כיוון שהסדרה היא מאוד ווקית (woke) נראה לי שהציפיה היא ל-100% ועם זה אני פחות מסכימה.
וואי נכון, זה באמת הרגיש נורא ג'ן זי מצידה לבוא בדרישה שיקבלו אותה כמו שהיא. זה כמו שמישהו יבוא ויקלל אנשים במקום העבודה ואז יטען שיש לו טורט קל אז אי אפשר לשפוט אותו על זה.
זה מזכיר לי בעיה שיש לי בעבודה שיש אנשים עם חזרתיות שמאוד מעצבנת וזה בגלל שיש להם OCD במידה מסויימת וזה לא לחלוטין ברור עד כמה זה בסדר להתעצבן עליהם על זה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני חושבת שזה מאוד נפוץ וסביר שמצב כזה יכול להיות, יש הרבה אנשים שמתאבדים וקרובים אומרים עליהם שלא ידעו כלום.
אולי. אני באמת לא בקיא בנושא.
זה מזכיר לי ששמעתי על מישהי שאמא שלה התאבדה בגיל צעיר ושנים אחר כך היא גילתה שאיזה תרופה שאמא שלה לקחה (אולי משהו להרזיה או משהו כזה) הייתה כנראה קשורה להרבה התאבדויות. כלומר לא משהו מוכח, אלא שיש תיאוריה שהיו לה תופעות לוואי נפשיות כאלו.
חשבתי על הפרשנות הזאת, אבל נדמה לי לפחות שני מקרים שבהם נייט אומר לצ'ארלי משהו שהוא לא היה אמור לדעת. הראשון זה הציור שהוא צייר מאחורי התמונה בכנסייה.
חשבתי על זה. אבל אז נזכרתי שצ'ארלי אומר שנייט סיפר לו על זה בעבר וצ'ארלי פיקפק בו.
השני זה נדמה לי שהוא אומר לצ'ארלי את השם של סבא שלו כשצ'ארלי רוקד עם הסבתא, וזה מה שעולה לי כרגע אולי יש עוד.
זה סביר מאוד שצ'ארלי שמע בעבר את השם של סבא של נייט.
גם נראה לי שהסבתא ראתה אותו גם לא?
היה קטע שזה היה נראה כאילו הסבתא מסתכלת על נייט. הגיוני מאוד שהיא גם דמיינה משהו בלי קשר.
* אגב עוד משהו שחשבתי עליו ושכחתי לציין, אולי זה סתם צירוף מקרים, אבל היה מעניין בעיני שהספר של נייט על הדיכאון היה מכוסה בעטיפה של האודיסאה כי זה הזכיר לי שב-100 בלמאי הזכיר כמה פעמים שהוא טוב במיתולוגיה יוונית כי אמא שלו הייתה קוראת לו הרבה סיפורים על זה.
מגניב, לא חשבתי על זה.

*אגב, לדעתי הבת של נייט הופכת להיות אסטרונאוטית והיא נמצאת על תחנת חלל כשהעולם נחרב. יאדה יאדה יאדה... בלאמי הוא הנין של נייט.

קראתי חלק ממה שכתבתם לפני כן עכשיו, אבל אני אגיב בכלליות.
לגבי צ'ארלי/פרייה - נראה לי בהחלט יכול להיות משהו רומנטי בעתיד שלהם וזה יכול להיות יפה. בשלב הזה זה כמובן מוקדם מידי. אבל גם ייתכן שזה ישאר רק חברות חזקה. כך או כך אני שמח שפרייה החליטה בסוף להשאר באוסטרליה גם בגלל שצ'ארלי ישאר בחיים שלהן.
היה שלב שפחדתי שצ'ארלי ופרייה ישכבו יחד בסוג של טעות מתוך אבל משותף וניסיון למצוא משהו. אני שמח שלא הלכו לשם.

היה בשלב כלשהו בסדרה התייחסות לכך שאבא של נייט היה אלכוהוליסט וכנראה אלים בבית בעבר. היה משמעותי בעיני שהוא הבין שזה כנראה חלק ממה שהיה לנייט. למעשה אני מניח שזה שני דברים גם שהוא אולי הוריש נטייה גנטית שהייתה לו לדיכאון, שאולי הוא פתר בעבר בעזרת אלכוהול ונייט ידע להלחם בזה בדרך אחרת. וגם שהטראומה של נייט מהילדות היא משהו שטרם לדיכאון שלו. זה גם גורם לי לחשוב שאולי אבא שלו ידע שנייט מתמודד עם דיכאון.

אהבתי גם את קו העלילה הצדדי על החבר לעבודה, שהתמודד עם התמכרות להימורים ופרידה מאשתו והילדות שלו. וזה שנייט מכוון את צ'ארלי לשים לב שהוא מתמודד עם משהו קשה גם כשזה עדיין לא היה ברור.
אפשר לראות בזה הוכחה שנייט הוא לא רק בדמיון של צ'ארלי. הגיוני שנייט באמת ידע יותר טוב לזהות סימנים לבעיה. וזה לחלוטין מה שחשבתי בצפייה. אבל זה נראה לי גם הגיוני שצ'ארלי ידע לזהות את הסימנים לזה בעצמו ושבמידה מסויימת הוא היה יותר רגיש לדברים האלו אחרי ההתאבדות של נייט.
זה היה יפה וגם עצוב כשבסוף צ'ארלי גילה שהחבר הזה התקשר לחבר האחר שלהם לעזרה כשהוא היה זקוק. עצוב כמובן כי נייט לא ביקש עזרה מהחבר שלו.
והיה מצחיק שצ'ארלי נתן לחבר להאמין שהוא שבר את הדלת שלו (שצ'ארלי שבר כשהוא פרץ לתוך הבית).

עוד משהו קצת מצחיק - זה שמריה אומרת לפרייה לא לעשות לנייט קינק שיימינג לגבי זה שהוא אהב breath play.
וגם זה שצ'ארלי שיקר ואמר שגם הוא התנסה בזה.
והיה חמוד שצ'ארלי, עם כל זה שהוא מגן על פרייה בעיקר, הבין שפרייה צריכה לתת למריה להאמין בשקר.

didalf

Well-known member
חשבתי על זה. אבל אז נזכרתי שצ'ארלי אומר שנייט סיפר לו על זה בעבר וצ'ארלי פיקפק בו.
זה סביר מאוד שצ'ארלי שמע בעבר את השם של סבא של נייט.
כמובן שאתה חייב להיות נודניק.
אני זוכרת שהתחושה שלי מסצנות האלה היה בבירור שאלו דברים שצ'רלי לא יודע.
חוצמזה בסוף כשנייט מגלה לו מה הוא עשה עם הכסף, זה לפני/ במקביל שפריה גילתה את זה, כלומר לפני שהיא הספיקה לספר לצ'רלי. לכן צ'רלי לא יכל לדעת את זה לבד ונייט סיפר לו.
חוצמזה להגיד שהכל הזיה של צ'רלי די הורס את הפואנטה של הסדרה והמסע של נייט ושלהם ביחד. די מוריד מהפואנטה של הוידוי של נייט בסוף על הדיכאון אם זה לא באמת בא ממנו אלא דברים שצ'רלי אומר לעצמו.
לכן נראה לי די ברור שזה באמת נייט ויש בסדרה אלמנט על טבעי אחד בדיוק ולא צריך לחפור בזה יותר מידי.

*אגב, לדעתי הבת של נייט הופכת להיות אסטרונאוטית והיא נמצאת על תחנת חלל כשהעולם נחרב. יאדה יאדה יאדה... בלאמי הוא הנין של נייט.
יופי:-D

כך או כך אני שמח שפרייה החליטה בסוף להשאר באוסטרליה גם בגלל שצ'ארלי ישאר בחיים שלהן.
אתה הבנת שהיא נשארת? אני הבנתי שהיא כן נוסעת8-*

זה היה יפה וגם עצוב כשבסוף צ'ארלי גילה שהחבר הזה התקשר לחבר האחר שלהם לעזרה כשהוא היה זקוק. עצוב כמובן כי נייט לא ביקש עזרה מהחבר שלו.
כן צ'רלי הרגיש את הדקירה הזאת של "למה נייט לא התקשר אליי גם כן";-(

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כמובן שאתה חייב להיות נודניק.
חוצמזה בסוף כשנייט מגלה לו מה הוא עשה עם הכסף, זה לפני/ במקביל שפריה גילתה את זה, כלומר לפני שהיא הספיקה לספר לצ'רלי. לכן צ'רלי לא יכל לדעת את זה לבד ונייט סיפר לו.
חוצמזה להגיד שהכל הזיה של צ'רלי די הורס את הפואנטה של הסדרה והמסע של נייט ושלהם ביחד. די מוריד מהפואנטה של הוידוי של נייט בסוף על הדיכאון אם זה לא באמת בא ממנו אלא דברים שצ'רלי אומר לעצמו.
לכן נראה לי די ברור שזה באמת נייט ויש בסדרה אלמנט על טבעי אחד בדיוק ולא צריך לחפור בזה יותר מידי.
אני מסכים שלא צריך לחפור בזה.
אני לא אמרתי שיש הוכחה שנייט לא באמת רוח רפאים, אמרתי שלדעתי השאירו את זה בכוונה פתוח לפרשנות הצופה לפי איך שהוא מרגיש.
אם לך זה מרגיש יותר מתאים שזה באמת נייט אז זה בסדר. ואם לאדם אחר מתאים לחשוב שזה הדמיון של צ'ארלי אז זה גם בסדר.
ומהבחינה הזאת זה מאוד מתאים לשיטות התמודדות הנגדיות של מריה ופרייה.
אתה הבנת שהיא נשארת? אני הבנתי שהיא כן נוסעת8-*
כמובן שהיא נשארת. יש את כל הקטע שהיא מדברת עם מריה ומציעה לה לעבור לגור עם בעלה בחדר שהיה שלה ושל נייט ומריה נורא שמחה.

Lhuna3

Well-known member
[הרופא הטוב 7X03]
אז איך אני אנקה את הגריל?
אני לא ניקיתי גריל בחיים אבל אני מניחה שיש לזה פתרונות אחרים.
וואי נכון, זה באמת הרגיש נורא ג'ן זי מצידה לבוא בדרישה שיקבלו אותה כמו שהיא. זה כמו שמישהו יבוא ויקלל אנשים במקום העבודה ואז יטען שיש לו טורט קל אז אי אפשר לשפוט אותו על זה.
זה מזכיר לי בעיה שיש לי בעבודה שיש אנשים עם חזרתיות שמאוד מעצבנת וזה בגלל שיש להם OCD במידה מסויימת וזה לא לחלוטין ברור עד כמה זה בסדר להתעצבן עליהם על זה.
בתור מי שסובלת מ-OCD (למרות שאצלי זה הרבה יותר בשליטה כשאני בחברת אנשים) אני מקווה שתשתדל לא להתעצבן עליהם.
אבל באמת זה תלוי עד כמה ואיך ההתנהגות מפריעה לזולת באמת.
אבל גם כשזה משהו שבאמת מפריע וחייבים להתייחס לזה, כדאי שזה לא יהיה בצורה עצבנית, כי הם לא עושים בכוונה, אלא להעיר בצורה עדינה, או לדבר על זה ולחפש יחד דרכים שזה פחות יפריע.

didalf

Well-known member
אני מסכים שלא צריך לחפור בזה.
אני לא אמרתי שיש הוכחה שנייט לא באמת רוח רפאים, אמרתי שלדעתי השאירו את זה בכוונה פתוח לפרשנות הצופה לפי איך שהוא מרגיש.
אם לך זה מרגיש יותר מתאים שזה באמת נייט אז זה בסדר. ואם לאדם אחר מתאים לחשוב שזה הדמיון של צ'ארלי אז זה גם בסדר.
ומהבחינה הזאת זה מאוד מתאים לשיטות התמודדות הנגדיות של מריה ופרייה.
לא, כי אני חושבת שהסדרה ממש כן הבהירה שזה לא דמיון ולא השאירה מקום לפרשנות.
כמובן שהיא נשארת. יש את כל הקטע שהיא מדברת עם מריה ומציעה לה לעבור לגור עם בעלה בחדר שהיה שלה ושל נייט ומריה נורא שמחה.
חשבתי שהיא נותנת לה את החדר כי היא עוברת ללונדון אבל לתקופה זמנית ובמקום למכור את הבית משאירה אותו להורים של נייט שישמרו עליו בינתיים ושיהיה להם עדיין את הזיכרון שלו ולא למחוק הכל לחלוטין.
@keren or5 מה הבנת?

Lhuna3

Well-known member
לדודים שלי יש ממש מעט in limbo. מישהו יכול לקשר אותי עם דודים מומלצים לצורך זה?

didalf

Well-known member
לדודים שלי יש ממש מעט in limbo. מישהו יכול לקשר אותי עם דודים מומלצים לצורך זה?

טוני החתול

Well-known member
מנהל
זה אחרי שצ'ארלי מגלה מה נייט עשה עם הכסף כי אליסון קינג סיפרה לו.
לא, כי אני חושבת שהסדרה ממש כן הבהירה שזה לא דמיון ולא השאירה מקום לפרשנות.
אז רק להבהיר שאני מקבל את איך שאת מפרשת את הסדרה, ואת לא מקבלת את איך שאני מפרש את הסדרה.
ואם לדעתך הסדרה ממש הבהירה את זה שנייט הוא לא בדמיון של צ'ארלי אז מוזר שלא את ולא מיקי מצליחות למצוא דוגמה חותכת אחת לזה. או אפילו דוגמה חלקית לזה. בדרך כלל בסדרות עם אלמנט על טבעי יש הרבה הוכחות חותכות שניתנות.
יש אפילו מקרים שבהם הגיוני שנייט ינצל את היכולת שלו כרוח רפאים. למשל כשהם הולכים לבית של החבר לעבודה וצ'ארלי מפחד שאולי הוא פגע בעצמו אז נייט מעודד אותו לפרוץ פנימה. אבל בתור רוח רפאים נייט גם היה יכול להציץ פנימה בעצמו ולראות שהחבר בסדר ויש עוד מישהו בבית.
חשבתי שהיא נותנת לה את החדר כי היא עוברת ללונדון אבל לתקופה זמנית ובמקום למכור את הבית משאירה אותו להורים של נייט שישמרו עליו בינתיים ושיהיה להם עדיין את הזיכרון שלו ולא למחוק הכל לחלוטין.
@keren or5 מה הבנת?
לעומת זאת כאן לא נראה לי שיש מקום לפרשנות. פרייה אומרת שאמא שלה הציעה לה לעבור ללונדון, אבל לה היה רעיון אחר. היא גם אומרת שהיא צריכה עדיין את אחותה. היא גם אומרת שהיא לא יכולה לישון בחדר שינה ולכן מריה ופרנק יכולים לישון שם. חוץ מזה למה שמריה תהיה שמחה כל כך אם הן עדיין עוברות ללונדון?

didalf

Well-known member
אז רק להבהיר שאני מקבל את איך שאת מפרשת את הסדרה, ואת לא מקבלת את איך שאני מפרש את הסדרה.
נכון כי אתה מתעקש עכשיו סתם לעשות דווקא בעוד שהפירוש הזה לסדרה מוציא ממנה את הפואנטה.
ואם לדעתך הסדרה ממש הבהירה את זה שנייט הוא לא בדמיון של צ'ארלי אז מוזר שלא את ולא מיקי מצליחות למצוא דוגמה חותכת אחת לזה. או אפילו דוגמה חלקית לזה. בדרך כלל בסדרות עם אלמנט על טבעי יש הרבה הוכחות חותכות שניתנות.
אתה רואה יותר מידי סדרות מד"ב ופנטזיה וזה פשוט לא הפואנטה.
נתנו מצב על טבעי מאד ספציפי נתון. דווקא אם היו רוצים להגיד שזה הכל פנטזיה של צ'רלי אז היו עושים משהו ממש להבהיר את זה, ומראים לא הדבר הזה שהראנו לכם בהתחלה זה היה רק מנגנון התמודדות שהמוח שלו המציא. לא עשו את זה כי נתנו נקודת מוצא על טבעית לסיפור ספציפי מעניין שעל טבעיות שבו היא לא העניין בכלל, היא רק רעיון. נקודת המוצא בשביל לספר את הסיפור שרצו על אבל והתמודדות.

לעומת זאת כאן לא נראה לי שיש מקום לפרשנות. פרייה אומרת שאמא שלה הציעה לה לעבור ללונדון, אבל לה היה רעיון אחר. היא גם אומרת שהיא צריכה עדיין את אחותה. היא גם אומרת שהיא לא יכולה לישון בחדר שינה ולכן מריה ופרנק יכולים לישון שם. חוץ מזה למה שמריה תהיה שמחה כל כך אם הן עדיין עוברות ללונדון?
לאדעת פה אני מבולבלת האמת.

keren or5

Well-known member
חחח אני מופתעת שזכרת את השם שלה אפילו אני לא זוכרת:-D
באמת מוזר, לא יודעת מאיפה זכרתי.
אה, אוקי אני לא זוכרת את זה.
לשניה קראתי את זה הפוך. :-D
היה בשלב כלשהו בסדרה התייחסות לכך שאבא של נייט היה אלכוהוליסט וכנראה אלים בבית בעבר. היה משמעותי בעיני שהוא הבין שזה כנראה חלק ממה שהיה לנייט. למעשה אני מניח שזה שני דברים גם שהוא אולי הוריש נטייה גנטית שהייתה לו לדיכאון, שאולי הוא פתר בעבר בעזרת אלכוהול ונייט ידע להלחם בזה בדרך אחרת. וגם שהטראומה של נייט מהילדות היא משהו שטרם לדיכאון שלו. זה גם גורם לי לחשוב שאולי אבא שלו ידע שנייט מתמודד עם דיכאון.
זה אבא חורג שלו אם אני זוכרת נכון, והאבא ליטרלי מעלה את זה בפני צ'ארלי, ושניה אחר כך נייט אומר לצ'ארלי שזה לא קשור לזה. שזה לא עזר, אבל זה לא קשור לאבא.
כן, זה באמת היה רגע חזק, שכחתי לציין את זה.
טוב עדי לא לכעוס עלי! ניק באמת צודק בקטע שהוא גילה על כל העניין של הכסף לבד, אני זוכרת לזה ספציפית ניסיתי לשים לב כי אז באמת גם אני כבר התחלתי לחשוד שאולי זה אפשרי שנייט בדימיון שלו. האקסית סיפרה לצ'ארלי על הכסף שהוא העביר לה ולמה.
ולגבי הדברים האחרים (הציור בכנסייה) אני לא זוכרת. אני אומרת לא לכעוס, כי אני לא הולכת להתווכח על העניין הזה ברמה העובדתית, אבל אני דווקא חושבת שזה שהסדרה נסגרה שאפשר לפרש את זה לכאן או לכאן זה יותר יפה- ספציפית זה שאין תשובה חד משמעית, זה לא מוריד בעיני מקטעים מרגשים כמו ההסבר של נייט בסוף ללמה הוא עשה את זה, וזה גם לא מוריד בעיני מהקטע שהוא כאילו אומר לצ'ארלי לשים עין על החבר שלו, כי אפשר לפרש את הקטעים האלה שזה באמת צ'ארלי מדמיין את נייט אומר לו את זה, אבל זה בעצם בא ממנו (הקטע עם הלשים עין על ההוא בעבודה במיוחד אחרי שהוא איבד את נייט). והנאום של נייט בסוף גם יכול להיות מפורש בתור איך שצ'ארלי הצליח להסביר לעצמו למה נייט עשה את זה, כי אולי הסדרה היא לא בכלל על ההתאבדות של נייט, אלא באמת על איך אנשים שקרובים למישהו שהתאבד בוחרים להתמודד עם זה ואיזה רציונליזציות הם צריכים לעשות לעצמם (כמו שהאמא הייתה צריכה להאמין שהוא לא התאבד בכלל). אולי כל הסדרה זה שצ'ארלי מנסה להבין למה נייט עשה את זה, והסוף בסוף זה כי צ'ארלי סוף סוף הצליח למצוא את הרציונאליזיה לזה בעצמו, אבל הוא היה צריך להרגיש שזה נייט מסביר לו.
או שלא. כאילו זה מה שאני אוהבת שלא נתנו תשובה חד משמעית לשאלה הזו אז אפשר לפרש לכאן או לכאן. אני בטוחה לגמרי שנייט באמת לא גילה שום דבר שהיה קשור לתעלומה של הכסף ולאל קינג. לגבי הדברים האישיים כמו הציור בכנסיה והדברים שקשורים לסבתא אני לא זוכרת, אז אולי זה באמת דברים שצ'ארלי היה יכול לדעת בעצמו. בעיני זה הופך את המשמעות ליותר יפה- עצמם העובדה שלא מגלים לנו חד משמעית לכאן או לכאן, אבל אם בעינך זה הורס מהיופי שיש אפשרות שזה היה בראש של צ'ארלי ולא באמת, אז זה נראה לי בסדר גמור לפרש את זה שזה היה אמיתי, זה בהחלט אפשרות שהסדרה עצמה גם מציעה.
@keren or5 מה הבנת?
גם אני הבנתי שהיא עוברת ללונדון ומציעה להורים של נייט להישאר בבית שלו בזמן שהיא לא גרה שם.
לאדעת פה אני מבולבלת האמת.
טוב קרציות גרמתם לי ללכת לבדוק את הסצנה. הייתי בטוחה בצפיות הקודמות שהיא מתכוונת שהיא תעבור ללונדון לקצת זמן ותתן להורים של נייט לגור בבית בזמן שהיא לא שם, אבל עכשיו כשראיתי שוב אני גם לא בטוחה למה היא התכוונה! אולי היא התכוונה שהיא והילדה ישארו שם יחד עם ההורים של נייט, כי היא אמרה שהיא לא יכולה לישון שם לבד כי נייט הוא "בכל מקום שם" ו"היא לא יכולה לישון שם לבד". היא משאיר את החדר הפנוי לאחותה, אבל אז היא אומרת שהיא תצטרך גם אותה (את אמא של נייט) בסביבה, אז היא אומרת לה שהיא ופרנק ישארו שם (אבל זה נראה כאילו היא מראה לה את החדר של נייט ושלה), אז יצאתי לגמרי מבולבלת, כי אז איפה היא תישן אם היא נותנת להם את החדר ונשארת? לא יודעת עשו את זה ממש מבלבל. לא הבנתי מה היא החליטה בסוף.

didalf

Well-known member
זה אבא חורג שלו אם אני זוכרת נכון, והאבא ליטרלי מעלה את זה בפני צ'ארלי, ושניה אחר כך נייט אומר לצ'ארלי שזה לא קשור לזה. שזה לא עזר, אבל זה לא קשור לאבא.
אה זה אבא חורג שלו? את בטוחה? לא הבנתי את זה באמת.
כי באמת לא הבנתי איך האמא חזרה אליו אחרי שהראו שהיא ברחה ממנו.

טוב עדי לא לכעוס עלי! ניק באמת צודק בקטע שהוא גילה על כל העניין של הכסף לבד, אני זוכרת לזה ספציפית ניסיתי לשים לב כי אז באמת גם אני כבר התחלתי לחשוד שאולי זה אפשרי שנייט בדימיון שלו. האקסית סיפרה לצ'ארלי על הכסף שהוא העביר לה ולמה.
ולגבי הדברים האחרים (הציור בכנסייה) אני לא זוכרת. אני אומרת לא לכעוס, כי אני לא הולכת להתווכח על העניין הזה ברמה העובדתית, אבל אני דווקא חושבת שזה שהסדרה נסגרה שאפשר לפרש את זה לכאן או לכאן זה יותר יפה- ספציפית זה שאין תשובה חד משמעית, זה לא מוריד בעיני מקטעים מרגשים כמו ההסבר של נייט בסוף ללמה הוא עשה את זה, וזה גם לא מוריד בעיני מהקטע שהוא כאילו אומר לצ'ארלי לשים עין על החבר שלו, כי אפשר לפרש את הקטעים האלה שזה באמת צ'ארלי מדמיין את נייט אומר לו את זה, אבל זה בעצם בא ממנו (הקטע עם הלשים עין על ההוא בעבודה במיוחד אחרי שהוא איבד את נייט). והנאום של נייט בסוף גם יכול להיות מפורש בתור איך שצ'ארלי הצליח להסביר לעצמו למה נייט עשה את זה, כי אולי הסדרה היא לא בכלל על ההתאבדות של נייט, אלא באמת על איך אנשים שקרובים למישהו שהתאבד בוחרים להתמודד עם זה ואיזה רציונליזציות הם צריכים לעשות לעצמם (כמו שהאמא הייתה צריכה להאמין שהוא לא התאבד בכלל). אולי כל הסדרה זה שצ'ארלי מנסה להבין למה נייט עשה את זה, והסוף בסוף זה כי צ'ארלי סוף סוף הצליח למצוא את הרציונאליזיה לזה בעצמו, אבל הוא היה צריך להרגיש שזה נייט מסביר לו.
או שלא. כאילו זה מה שאני אוהבת שלא נתנו תשובה חד משמעית לשאלה הזו אז אפשר לפרש לכאן או לכאן. אני בטוחה לגמרי שנייט באמת לא גילה שום דבר שהיה קשור לתעלומה של הכסף ולאל קינג. לגבי הדברים האישיים כמו הציור בכנסיה והדברים שקשורים לסבתא אני לא זוכרת, אז אולי זה באמת דברים שצ'ארלי היה יכול לדעת בעצמו. בעיני זה הופך את המשמעות ליותר יפה- עצמם העובדה שלא מגלים לנו חד משמעית לכאן או לכאן, אבל אם בעינך זה הורס מהיופי שיש אפשרות שזה היה בראש של צ'ארלי ולא באמת, אז זה נראה לי בסדר גמור לפרש את זה שזה היה אמיתי, זה בהחלט אפשרות שהסדרה עצמה גם מציעה.
לא מסכימה גם איתך אבל משהו בכתיבה שלך לא מרגיש כאילו את באה רק לעשות דווקא.

טוב קרציות גרמתם לי ללכת לבדוק את הסצנה. הייתי בטוחה בצפיות הקודמות שהיא מתכוונת שהיא תעבור ללונדון לקצת זמן ותתן להורים של נייט לגור בבית בזמן שהיא לא שם, אבל עכשיו כשראיתי שוב אני גם לא בטוחה למה היא התכוונה! אולי היא התכוונה שהיא והילדה ישארו שם יחד עם ההורים של נייט, כי היא אמרה שהיא לא יכולה לישון שם לבד כי נייט הוא "בכל מקום שם" ו"היא לא יכולה לישון שם לבד". היא משאיר את החדר הפנוי לאחותה, אבל אז היא אומרת שהיא תצטרך גם אותה (את אמא של נייט) בסביבה, אז היא אומרת לה שהיא ופרנק ישארו שם (אבל זה נראה כאילו היא מראה לה את החדר של נייט ושלה), אז יצאתי לגמרי מבולבלת, כי אז איפה היא תישן אם היא נותנת להם את החדר ונשארת? לא יודעת עשו את זה ממש מבלבל. לא הבנתי מה היא החליטה בסוף.
כן חחח זה היה מבלבל ממש אני עדיין לא בטוחה:-D

למעלה