הקטנוע הטוב ביותר של כל הזמנים

הקטנוע הטוב ביותר של כל הזמנים

מי לדעתכם הקטנוע שעד כה ענה על כל ציפיות הקטנוע? גודל, אמינות, נוחות, כוח מנוע, סחירות, איכות הרכבה.... למען הסדר הטוב-ה"כניסה" למשאל היא לקטנועים בני 50-250 סמ"ק. מעבר לכך זה כבר גדלנוע... כיוון שכך-אני הייתי מהמר על ההירואיזם של קימקו- 150 סמ"ק. 11 כ"ס, שני בלמי דיסק, קירור שמן, סחיר ו... וותיק. הפסיד לדיוק ולו רק בגלל הבלמים. מי הנבחרים שלכם? אקרמן המקורי

אני מבין שאתה מדבר על השוק הישראלי

בלבד. עשית בחירה מענינת... למה דווקא ההרואיזים? הוא החבילה האולטימטיבית בעיניך? אם אנחנו על ליין ההרואיזים אז למה לא CH?

אורי-

New member
אני חושב שהווספה

לא רכבתי עליה , גם לא מתכנן לרכב על אחת , למעט איזה סיבוב בשביל להבין על מה מדובר. אבל הן הוכיחו עצמן ובגדול כבר כמה עשרות שנים , והעיצוב אפילו לא השתנה. יש להן המון חסרונות , אבל גם המון מקום של כבוד. יש כ"כ הרבה סוגים של קטנועים , אבל מרבית חברי הפורום (כולל אותי) אפילו לא ראו למברטות או ראביטים שנוסעים - ואנחנו מדברים על כ40-50 שנה , אם זה רק בישראל. בנוסף - יש מקום לפצל בין 50 למעל 50 , כי מדובר על קטגוריות שונות מכל הבחינות (סוג מנוע , ייעוד , שכבות גיל וכו')

ixmix

New member
CH, ווספה, ראנר200, טייפון, 50.

כל אחד מאלה היה הכי טוב בשמהו, נתן דחיפה לשוק ולענף במשהו. קשה להגיד מי האולטימטיבי, אני יכול להגיד מה הייתי הכי רוצה מאלה (ווספה / למברטה כמה שיותר ישנה ומשופצת בחלפים מקוריים). כשאני כותב "50" אני מתכוון לדגמי ה50 סמ"ק המודרניים הראשונים, שהביאו פריחה ושינוי בשוק (משהו כמו לפני 20 שנה+-?).

אהוד א1

New member
שאלה קשה.

הווספה 46 היתה הראשונה והמהפכנית. ההונדה קאב הוא הרכב הכי נמכר בעולם. ההונדה הליקס 250 (CN250 בישראל) היה ראשון נישת קטנועי המנהלים. המאג'סטי של ימאהה היה זה שבעצם הריץ את הנישה קדימה,אחרי שההונדה הנ"ל היתה בודדה במשך כמעט עשור. ה-CH היה שוס מכירתי עקב תמורה ביחס למחיר.חבל שמאז להונדה לא היה עוד אחד כזה. הליאונרדו היה אמור לתפוס את מקום ה-CH ונכשל בענק עקב אי אמינות. ישש הרבה כלים מהפכניים וחשובים שהיוו נקודת פריצה כל שהיא.הכל שאלה של מאיפה אתה מסתכל. מבחינתי: בעולם הונדה קאב. בארץ הווספה לדורותיה.למה? כיוון שעד היום אבי קורא לקטנוע שלי ווספה.והוא בכלל סאניאנג...

ארנב ים

New member
רק הווספה

זה למעשה הכלי היחידי שעדיין מיוצר כמעט ללא שינוי עד היום, עובדה המוכיחה את גאוניות התכנון המקורי. כל יתר הקטנועים הם למעשה ניסיון לשחזר את ההצלחה. במקום השני הייתי ממקם את ימהה עם הבאמפ ופיאג'ו עם הטיפון שטבע את המושג .Tech for Fun מתכנני כלים אלו היו הראשונים אשר לא התבישו להצהיר שרכיבה על קטנוע זה פוטנציאל אדיר לפאן ויצרו נישה שלמה שהובילה לקטנועי שטח וספורט כגון הימאהה ארוקס ואפילו כלים כמו הג'ילרה 500. זה באמת דיון מעניין...

אהוד א1

New member
אם כל הכבוד לבאמפ ולטייפון...

הם ממש לא היו פורצי הדרך או ראשוני התחום.אם זכרוני לא מטעני ראשון הקטנו"ש היה ה-MBK בוסטר.

נכון... ובכל זאת....

עד היום ישנם כאלו שנכנסים לסוכניות מכירה ומבקשים "טייפון" של סאן יאנג או פיג'ו...

אהוד א1

New member
ולפי אבא שלי יש לי ווספה...

זה אומר שהחשיבות ההיסטורית של הטייפון זהה לזו של הווספה? הבוסטר אכן היה הקטנו"ש הראשון? כך זכרתי אך מעולם לא חקרתי זאת לעומק.

חשיבות היסטורית....

יכולה להתהוות בעיני הבוחן... או בשיעורי היסטוריה עם המורה גלית, אחרי שעברה ניתוח להעמדת החזה ואיברים נוספים אחרים בקרב שדונים בני טיפש עשרה...
לא זוכר לגבי הבוסטר... זאת האמת. אלפרד בטח ידע, לו היה מבקר כאן יותר. אני לא זוכר שפותח השרשור המקורי דיבר על חשיבות היסטורית אלא על "הקטנוע הטוב ביותר", או משהו כזה. השדון מפציר באהוד לקרוא ולהיות קשוב.
אני דווקא כן הייתי בוחר בטייפון 50 כקטנוע הנכון (ביחס להודעה הפותחת) ואם לא המנצח... בטח אחד המובילים. עד היום הטייפון נותן חבילה אמינה, מהירה וסה"כ תמורה טובה לכסף. קשה להתעלם מנוכחותם של הטייפונים על הכביש... ולא בכדי...

אהוד א1

New member
אהוד קשוב,אבל...

אהוד פתח את ההודעה כתגובה לארנב ים,לא בתגובה לפותח ההודעה המקורית. (נכתב בגוף שלישי כמחווה לאחד שפעם היה מבקר כאן יותר).

עידו 750R

New member
תתפלא לשמוע שגם סבא שלי קורא

לקטנוע שלי וספה. והוא רכב על וספה בעבר ויודע טוב מאוד איך היא נראת. הווספה חקוקה בזיכון של הרוכבים הותיקים כי הוספה הי משהו חדש שהם לא מכירים וזה פריצת הדרך האמיתית.

x a

New member
125 סמ'ק ו......................

ללא ספק הג'ט פורס החדש 125 סמ'ק ואפשר לומר הימאהה באמפ 50 וסליידר איך אפשר לומר על כל הקטנועים האחרים שהם יפים הם ככ מגעילים שזה נורא אין בארץ שום קטנוע נורמלי כלוםםםםםםםםםםם גם לא אופנועי שטחחחחחח פשוט זוועה אין כלום מדינה על הפנים חוץ מהג'ט פורס החדש 125

אהוד א1

New member
פסססט... אלביס....

זאת היתה ההזהרה הראשונה,עכשיו זאת השניה,בשלישית נפסלים. נ.ב ג'ט פורס הקטנוע הטוב של כל הזמנים? אני מבין שכבר נסעת על אחד תקופה מספיק ארוכה כדאי לקבוע זאת.

למעלה