לדעתי אסור לגיס את אור פרץ,נכדה של מרים פרץ למרות החתימה שלה שהיא מרשה לו להתגיס

mיטלמן

Well-known member
הבת שלה או הבן שלה- הורים של הבחור חתמו ,,,,,ואולי היא גם בגלל המקרה שלה , בכל אופן לבחור קוראים אור פרץ
היא דיברה בטלויזיה הוא הנכד שלה , והתגיס היכן שאבא שלו שירת ונפל
במדינת ישראל של היום וכבר הרבה שנים,
כמעט בכל משפחה יש שכול (כזה שנובע ממצבנו הבטחוני),
אני מבינה את הרצון הטוב, ואת רחמיך,
השאלה אם אפשר לוותר על שרות צבאי.
אין לי מושג מה אומר החוק, אבל אני מכירה כל כך הרבה משפחות שכולות שנדמה לי שזה לא אפשרי, לצערי ולמרבית הטרגדיה.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
במדינת ישראל של היום וכבר הרבה שנים,
כמעט בכל משפחה יש שכול (כזה שנובע ממצבנו הבטחוני),
אני מבינה את הרצון הטוב, ואת רחמיך,
השאלה אם אפשר לוותר על שרות צבאי.
אין לי מושג מה אומר החוק, אבל אני מכירה כל כך הרבה משפחות שכולות שנדמה לי שזה לא אפשרי, לצערי ולמרבית הטרגדיה.
צודקת|כן|

אני לא מבינה על מה את מדברת.
הבן של מרים פרץ - אלירז פרץ ,שנפל במלחמה
הבן שלו אור פרץ הנכד של מרים פרץ,,,התגיס היום לצבא ,לאותה יחידה שאביו אלירז פרץ שרת ונפל על שמירת המולדת
שהם ישמור עליו מכל משמר
למרים פרץ עוד בן שנפל במלחמה

ןלכן אני טוענת שאין לגיס את הנכד שלה אור פרץ
שה ישמור עליו מכל משמר- אמן

Harrington

Well-known member
מנהל
הבן של מרים פרץ - אלירז פרץ ,שנפל במלחמה
הבן שלו אור פרץ הנכד של מרים פרץ,,,התגיס היום לצבא ,לאותה יחידה שאביו אלירז פרץ שרת ונפל על שמירת המולדת
שהם ישמור עליו מכל משמר
למרים פרץ עוד בן שנפל במלחמה

ןלכן אני טוענת שאין לגיס את הנכד שלה אור פרץ
שה ישמור עליו מכל משמר- אמן
הנכד מעונין להתגייס. משפחה אידיאולוגית וערכית. למה למנוע ממנו להגן על מולדתו ועל עמו? ועוד דווקא כאן, כשחשוב היה לו כנראה להתגייס ליחידה של אביו וכו'. אז ברור שלמשפחה זה קשה אם חו"ח יקרה לו משהו ונקווה כולנו שלא יקרה לא לו ולא לאף חייל אחר. אבל מן הסתם גם לה חשובים הערכים וקשה לי לראות מישהו מהמשפחה הזאת מתחמק משירות צבאי רק בגלל שהוא יכול.

הנכד מעונין להתגייס. משפחה אידיאולוגית וערכית. למה למנוע ממנו להגן על מולדתו ועל עמו? ועוד דווקא כאן, כשחשוב היה לו כנראה להתגייס ליחידה של אביו וכו'. אז ברור שלמשפחה זה קשה אם חו"ח יקרה לו משהו ונקווה כולנו שלא יקרה לא לו ולא לאף חייל אחר. אבל מן הסתם גם לה חשובים הערכים וקשה לי לראות מישהו מהמשפחה הזאת מתחמק משירות צבאי רק בגלל שהוא יכול.
לא מדובר על התחמקות משירות צבאי אלא משירות קרבי כפי שכל מי שבמשפחת השכול זכאי ולא רק שזכאי, גם מחייב את הוריו לחתום, אם הוא מתעקש לשרת בניגוד לחייל אחר שההורים לא צריכים לחתום.

אני לא רואה את זה כך,,משפחה שאיבדה 2 בנים הערכים כבר הוגשמו במאה אחוז ,זו לא התחמקות הוגדשה הסאה,
חלילה חלילה,,,,,,,,זהוא קטסטרופה שאלהים ישמור

Harrington

Well-known member
מנהל
לא מדובר על התחמקות משירות צבאי אלא משירות קרבי כפי שכל מי שבמשפחת השכול זכאי ולא רק שזכאי, גם מחייב את הוריו לחתום, אם הוא מתעקש לשרת בניגוד לחייל אחר שההורים לא צריכים לחתום.
ברור וידוע. אבל פותחת הנושא דיברה על שחרור מוחלט מגיוס.

אני לא רואה את זה כך,,משפחה שאיבדה 2 בנים הערכים כבר הוגשמו במאה אחוז ,זו לא התחמקות הוגדשה הסאה,
חלילה חלילה,,,,,,,,זהוא קטסטרופה שאלהים ישמור
לא חולק עלייך. רק אומר שמשפחה כזאת ערכית מן הסתם רואה את זה אחרת.

mיטלמן

Well-known member
מכירה אישית, כלומר, הסבתא מתה מזמן,
אבל עוד בחייה נהרגו שניים מנכדיה.
אני מבינה את מה שאת אומרת,
אין שום קשר לערכים שהוגשמו, את מתכוונת שנפילת בן היא ערך? נורא, היא תוצאה טרגית.
ולדעתי מה שאת מציעה לא אפשרי.

למעלה