איך משחררים ?

איך משחררים ?

איך מרפים מדברים?מאנשים? איך נפטרים מהאופי הנוראי הזה של להיאחז בעבר, של לא לתת לעצמי הזדמנויות חדשות, של להתקע במה שהיה?

noosh

New member
כאילו שאפשר בכלל לדעת להרפות

אני מאמינה בקלוז'רים. לדעתי, צריך לנסות לסגור דברים עם מי שזה קשור אליו (בהנחה שזה קשור למישהו), זה הרבה פעמים מנקה ומבהיר לך שדברים הם לאו דווקא בגללך או באשמתך, לפעמים (ברוב הפעמים) זה פשוט תוצאות שקרו. אני גם מאמינה שצריך לדעת לסלוח, בעיקר לעצמך (וזה הכי קשה), ולדעת לקבל את זה שאת בנאדם ושאת עושה טעויות ושאת לומדת מהן. זו תחושה כלכך מעיקה, להרגיש תקועה במעגלים ולא להתקדם, שחוזרים שוב ושוב לאותה הנקודה, שלא רוצים לפתוח את כף היד כי לא רוציםפ לשחרר משהו שהיה בו כלכך טוב, אפילו שעכשיו כלכך רע בו, ומנסים להדחיק אתזה שרע שם עכשיו אבל אי אפשר, באיזשהו שלב זה מחלחל. וחייבים לדעת לעשות את זה, וזה עוד יותר מפחיד, כי מי יודע מה יהיה שם כשתפקחי את העיניים למציאות שמולך. אז עושים את זה לאט. ובשלבים. ודברים כאלה יכולים לקחת זמן. נעזרים במי שלידך ולומדים לאט לאט את המקום שנמצאים בו, ואומדים את המצב, ומנסים להבין פחות בדיכוטומיות ויותר בעזרת כל החושים מה היה ומה יש עכשיו, ומה לומדים מכל זה, ואיך מגיעים שוב לאותם המקומות שטוב בהם. זה לא קל וזה בהחלט מפחיד, ולהרפות מדברים תמיד מרגיש כאילו אנחנו שוכחים או מוחקים, וזה לא, זה לא לשכוח וזה לא למחוק, זה מפחיד אבל זה עדיין יהיה שם בסוף, פשוט אחרת.

תודה ..

על התגובה החמה והמעודדת. אני לא יודעת לסלוח לעצמי לצערי הרב אבל צריכה ללמוד. אני בהחלט אנסה לעשות סגירה עם המישהו הזה ולנסות להרפות. להצליח להרפות. שוב תודה.

ToryMaster

New member
קלוז'ר זה חשוב

מה שאני למדתי זה שהרבה מזה הוא בראש שלי, הייתה לי תקופה מאוד קשה לפני שנה אחרי פרידה מאוד טראומטית שמוטטה אותי כמעט לחלוטין, ורק אחרי יותר מחצי שנה, בשיחה עם חברה טובה, שכרגיל התעסקה בזה, פתאום התפכחתי וקלטתי שההתעסקות הזו בדברים האלו היא חלק ממה שמונע ממני להמשיך הלאה. אז אם זה אומר לנתק קשר מתוך החלטה שלך, או להכריח את עצמך להתעסק בדברים אחרים בכל פעם שהמחשבה על משהו כזה עולה לך לראש, זה פשוט משהו שחייב לצאת מהסירקולציה שבמוח שלך.

כמו שאומרים

it's all about choices בין היתר צריך לבחור להיפרד מהעבר. לבחור להביט קדימה ולא לפספס הזדמנויות כי לא ראית אותם נקרים בדרכך רק בגלל שאת מסתכלת אחורה. למה הדבר דומה? לניסיון לנהוג ברכב כשכל הזמן את מביטה במראה (זו שרואים איתה אחורה). כשאת מפוקסת שם, את לא רואה הזדמנויות (או לחילופין בורות) בדרך. סבתא שלי הייתה אומרת שהדבר הכי טוב בעבר זה שהוא כבר עבר. ככל שאני יותר "מתבגרת" אני מבינה למה היא התכוונה.

אני מבינה את זה מאד

אבל קשה יותר לבצע. ואני באמת מרגישה שאני מפספסת בדרך הזדמנויות. לכן אני בוחרת לעבוד על זה ולא להתייאש או משהו וכבר התחלתי:)

Shiri from the block

Active member
ואם לא רוצים לשחרר? קראתי מה שהיא כתבה וגם עלי עובר אותו הדבר. אם בוחרים לא להתנתק ולהמשיך לשמור על קשר עם בנאדם שאוהבים אבל שלא אוהב בחזרה? זה כואב, נכון. אבל זה לשמור עליו לצידי../images/Emo10.gif

שיחרור עצמי

היי, האם כל מה שאת רוצה לעשות בחיים - מונח כעת לפניך בטבלה מסודרת להפליא כשכל מה שנותר לך הוא לסמן "וי" או "איקס" בהתאממה ? אני לא בטוח ואני, האמת, לא בטוח שיש מישהו, בשלב כלשהוא בחיים שלו שיכול לעשות את זה. שאיפות בחיים זה דבר דינאמי, שמשתנה בעקבות הצלחה קודמת, או גם כישלון או רצון לשנות. אני די בטוח שאם את תראי את האופציות לנגד עיניך, אם "תרפי מהדברים" את תמצאי את עצמך בעולם שבו תוכלי להחליט מה השאיפה הבאה שלך, בדרך שלך. האיחזות בעבר - היא דבר לגיטמי שמאפיין את רוב בני האדם, בדרך כלל מתוך החשש של אי הצלחה בדבר החדש שאנחנו רוצים לעשות וכל עוד לא ניסינו - לא נדע גם למה אנחנו מסוגלים.... אלון

למעלה