איפשהו...בין תסכול לבקשה לעזרה.

123אורח

New member
טוב, אני לא באמת יודעת לנסח מה בדיוק יושב לי על הלב. אז אשמח אם תתרמו מניסיונכם. אני אפילו לא בטוחה שזה שייך לפורום הזה..עכשיו כשאני חושבת על זה אולי פורום טיפול מיני-יעיל יותר?
בכל אופן, העניינים ביני לידיד טוב התחממו לאחרונה-והחלטנו לתת צ'אנס לזוגיות. שנינו בגילאי ה-30 לחיינו. הוא איש שאני מאוד אוהבת ומעריכה ואני חושבת שיש פה משהו..אמיתי.
ידעתי שהוא טכנית בתול למרות שכהגדרתו-"הוא לא חסר ניסיון לגמרי"-אני מניחה שרטרואקטיבית, היתי צריכה לחשוד בהגדרה הזו. הנחתי שכדרכן של מפגשים מיניים ראשונים הם לא יהיו מדהימים..אבל האמת היא שמהצד שלי זה היה לא טוב.
מעבר לניסיון, חסר לו ידע פרקטי בסיסי לתחושתי.
השיח שלנו על מין פתוח- לפחות אני אדם מאוד פתוח בנושא ויש יתרון לידידות הממושכת שלנו. אז..כשנשאלתי לגבי "איך היה" עניתי:
"נחמד לפעם ראשונה, ואני מאמינה שזה ישתפר בהמשך", אז קודם כל, בכנות אני לא בטוחה שזה המצב...כי מרגיש לי שיש שם קצת אישיוז סביב מין..שהם מעבר לרק "חוסר ניסיון בגלל ביעדר היזדמניות".
אני גם בטוחה שבניותו אדם קצת חרדתי מתוק ומקסים..הוא יכנס לסרטים מיותרים ולא מועילים סביב הנושא.
ואין לי מושג..איך למצוא את גישת דרך המלך פה, בן התחשבות בו לעבודה...שזה מין לא מתקבל על הדעת.
אני פשוט..אמורה לקות שזה יסתדר מעצמו? שהבעיות בתפקוד יפתרו מעצמם? (לו הינו נערים היתי יכולה לטעות שיש קשיי ביצוע סתם כי מדובר בפעמים ראשונות..אבל בגילאי 30? איני בטוחה)

כי הוא איש טכני שאוהב ללמוד, חשבתי אולי לנסות לחפש מדריך מעשי למין..מהסוג שיש בו גם איורים..כדי שיבין איפה כל דבר נמצא..ועד טכניקות. ואז אולי זה ישקיט את חרדותיו מצד אחד..ומצד שני, יתן לו קצת רקע נחוץ. לא באמת יש לי מושג אם משהו כזה באמת קיים-כלומר, כטיפים ממשים ולא רק רעיונות, ולא משהו סליזי בטירוף.

ומהצד שלי? אני לא יודעת איך לנהוג..הוא חשוב לי ואני מעריכה ואוהבת אותו אבל...אלה לא בעיות שאפשר לטאטא מתחת לשטיח.

זהו, תודה שקראתם ואם יש לכם עצה אמיתית, אשמח.

מריוס זכריה

Member
מנהל
אוקיי.

לא יודע כמה אצליח להסביר את הצעתי בכתב, אבל אנסה...

בואי נתחיל במה לא:
- לא להגיד לו שזה בסדר, או משתפר, אם זה לא.
- לא לקוות שהוא ילמד לבד.
- לא לקווח שיבוא משיח על חמור לבן ואז הכל ממילא ייפתר.

מה כן?

תסבירי לו בדיוק מה הוא צריך לעשות. כמו שאת מלמדת מישהו לסרוג או להחליף נורה או להחליף גלגל.
תגידי לו: שים אצבע פה. לא פה, פה. יופי. עכשיו תמשוך לאט, או מהר. או מה שנעים לך.
פשוט.
כשהוא עושה משהו שנעים לך, תגידי לו: כן, ככה.
כשהוא עושה משהו שלא נעים לך: תגידי לו: לא ככה, ותראי לו איך כן.

בקיצור: הכי פשוט. אל תחשבי פה איך לחוס על רגשות, כי גישה כזאת מובטח לה שהיא רק תפגע יותר.
המסר הוא: זאת מלאכה. בוא תלמד איך עושים. כשכבר תדע את הבייסיקס, תוכל לאלתר. בינתיים תעשה מה שאומרים לך.

האם מובטח שזה יעבוד? לא.
האם הקשר עלול להתפרק: בהחלט.
מצד שני, הוא עשוי גם להצליח.

אם את שואלת אותי, הניחוש שלך נכון: יש לו בעיות קצת יותר גדולות מ"חוסר ניסיון".
אבל מה נעשה עם המידע הזה?
תנסי להפעיל את הציוד.
יעבוד? מעולה.
לא יעבוד? יחזור למפעל או לחנות.

רגע, ומה יקרה אז עם הידידות?
תשובה: מאוחר מדי לדאוג לזה עכשיו. קפצתם למים? עכשו תשחו.

ויש סיכוי גם להצלחה.

בהצלחה.

123אורח

New member
קודם כל, תודה רבה על התגובה. לשמחתי זה פחות רלבנטי כרגע. אחרי שיחה עם חברה טובה. הצלחתי להבין קצת ותר את הקושי שלי-מעבר למין לא טוב -הרגשתי שכל עול ה"הדרכה " נופל עלי. ואני לא מעונינת להיות ה"מטפלת" בזוגיות שלי. מעבר לזה, החברה שלי עזרה לי להבין שלא לשוחח איתו על כך או לעשות עבורו את כל העבודה, זה לעשות עוול לאיש מאוד קומפיטנטי ואין סיבה ממשית לזה-בטח ובטח אם אנחנו מעונינים לבנות יסודות לזוגיות שויונית פורה ותורמת לשנינו. הוא לא ילד, ולא נכון לדעתי להתיחס אליו ככזה.
אז שוחחנו אני והאיש והגענו לתובנות שאני אכתוב פה בקצרה מאוד, מתוך הנחה שזו סיטואציה שיכולה לקרות לעוד הרבה אנשים.
אחת התובנות היא שחסר לו בראש ובראשונה ידע טכני-והוא יהיה אחראי להשלים את החוסרים האלה-ויש מספיק חומרים בתחום. מעבר לזה שוחחנו לגבי הציפיות שלנו לגבי הקצב בו הדברים מתקדמים. אחד הדברים שעלו שהקצב הרגיש לו מהיר מידי. אז תפקידי לא להיפגע כשהוא מבקש להאט-ותפקידו, לתקשר הרבה הרבה יותר-כן גם באמצע האקט אם צריך. שוחחנו לגבי מה יעזור לו לתפקד-ונפלא לדעת שיש לו תובנות אמיתיות בנושא.
אז כן, דיברנו בכנות רבה אבל ניראה לי שהצלחנו לכבד את הגבולות של עצמנו והאחד של השני -ושנינו מאוד אופטימים ומרגישים חלק מהפתרון.

במאמר מוסגר אני אגיד באופן אישי-שזה טיפ חמוד להנחות מישהו..בדיוק איך לגעת. אבל כאישה או לפחות עבורי זה פחות עובד:)

ולמרות זאת, שוב, תודה רבה!

למעלה