אני היא והאקס שלה

אסור לבגוד וליצור חברות רומנטית עם אחר, אבל ידידויות מותרות ככל שרוצים. ייתכן שהיא מאד אוהבת את הידיד בזכות מעלותיו וזה בסדר. אמנם חשוב שתשקיע בחברות ביניכם. פתח אתה שיחות מתעניינות על חייכם הרגשיים, עשה אתה דברים מעניינים ותדברו עליהם, תן לה הרבה דאגה ואהבה כנה, אמור לה מלים יפות וכנות ועשה לה מעשים יפים. אולי גם אתה תקנה לה מתנות לפעמים. אם יתחזק הקשר ביניכם ותרגיש בבירור שאתה חשוב לה, אולי פחות יפריע לך הקשר עם הידיד.

Bro40

New member
אני היא והאקס שלה אשמח שתחוו דעה,

אני 47 ובת הזוג שלי 40 נמצאים בזוגיות, פרק ב' מזה כחצי שנה.
והזוגיות שלנו טובה מאושרת באופן כללי.

לי יש שני ילדים ולה ילד אחד.

באחד הדייטים כשרק התחלנו לצאת היא סיפרה באחת השיחות שהיו לנו על מערכות יחסים, שהיא בקשר עם מי שהיה לפני כ 5 שנים בן זוג שלה, אמרה שקשרים לא חייבים להסתיים ברע ושהם נשארו בקשר טוב. לא התעמקתי על טיבו של הקשר באותה שיחה. איפה הוא היום, האם התחתן שוב, האם בזוגיות וכד.

התחלנו לצאת וכעבור 4 חודשים החלטנו לעבור לגור יחד בביתה שלה בקיבוץ.

היא סיפרה לי שהוא (האקס) לפני כמה שנים עבר לגור באותו קיבוץ שהיא גרה. וגר היום מרחק עשרות מטרים מביתה.

עוד לפני תקופתי כאשר לא הייתה בזוגיות היא סיפרה שם היו יוצאים יחד לטיולים בארץ בשבתות ועושים דברים יחד.

שאלתי אותה בעצם למה הם נפרדו? היא אמרה שהיא הייתה יותר בכיוון של משפחה ורצתה עוד ילדים והוא לא רצה.. אחרי כן אמרה שהוא כן רצה אבל היא כבר לא הייתה בעניין - לא בטוח עד כמה זה נכון...

היא אומרת עד היום שהם לא מתאימים, אבל אני לא יכול להתעלם
מהעובדה שכשהוא מגיע לבקר בבית אצלנו היא מאוד שמחה שלא לומר קורנת מאושר.

לאורך תקופת הידידות שלהם, עוד לפני כניסתי לתמונה וגם היום,
היה להם נוהג של עשיית מחוות האחד לשניה. למשל היו בקרים שהייתי פותח את הדלת ומוצא חבילת ממתקים או חבילת שוקולדים שהוא הניח על מפתן ביתה. היו פעמים שכאשר ששנינו היינו בעבודה היה מגיע אליה הבייתה לחצר ומוציא גינתה עשבים שוטים ומסדר שם.. היא תמיד אמרה שהוא חמוד ומלא בנתינה, ושככה הוא עם אנשים באופן כללי, תמיד אוהב לעזור.

התחלתי להרגיש לא בנוח עם כל במחוות הללו, שיתפתי אותה בזה, סיפרתי לה שזה מפריע לי, חשוב לי לציין שלה זה כלל לא הפריע.
היא אמרה לו שיפסיק עם זה כי זה לא נוח לי והוא אכן הפסיק.
אבל הנה שוב לפני פני כשבוע כששאלתי האם היא מבקרת אצלו בביתו, היא אמרה שבאותו שבוע היא היא הלכה לביתו כשהוא לא היה בבית ושמה לו בשקית מחוץ לדלת קרם גוף בשביל הבת שלו. היא אמרה שאין לו אפשרות לתת לילדים שלו - מחווה מקסימה ועדיין...

העניין הזה של המחווות לא עצר שם...
להפתעתי גיליתי שגם ההורים שלה (שגרים גם כן בקיבוץ) מאוד אוהבים אותו, אחת לכמה זמן הולכים לבקר אותו, מביאים לו תפוזים או לחמניות לשבת. אני יודע שהוא גר לבדו בקיבוץ.
בת הזוג שלי אומרת שהכל נעשה ממקום של טוב.

אני מאוד אוהב אותה, אני יודע שגם היא אותי. אני יודע שהיו לה גם יחסית הרבה אהבות לפניי אבל הנה, לפני כחודשיים החלטנו להתחתן ומדי פעם אפילו מדברים על ילדים נוספים..
אלא שימים האחרונים התמלאתי בחששות ומכל עניין הידידות המופלאה, המחוות ההדדיות ומעצם זה שהוא גר פה לידנו.

היא אומרת שהיא לא יכולה פתאום להפנות אליו גב ולהתייחס אליו
סתם כאחד השכנים. הוא קפץ להגיד מזל טוב ליום ההולדת שלה והיא מאוד שמחה לראותו...

אני לא חש בנוח מעצם הידידות שלה עם האקס ומדי פעם בשיחות אני אומר לה שאני לא אוהב את זה ושאושר רב זה לא מביא לי. היא מספרת שהם לא מדברים כל יום, מדי פעם הוא בקשר ומדי עם לא בקשר. ואומרת שאף אחד לא יגיד לה עם מי לדבר ועם מי לא.

ישנן תהיות אצלי, למה הם לא בזוגיות?
אולי הוא באמת לא רוצה ילדים ואין לה ברירה אלא למצוא חלופות?
ומה יהיה אם וכאשר יבואו ילדים לעולם? הוא גר פה 40 מטרים לידנו..

באופן כללי אציין כי יש לה תפישות עולם קצת שונות משלי בענייני זוגיות. לאחרונה גיליתי שהייתה באתר הכרויות שבו הכרנו. היא טענה שנכנסה לשם משיעמום וגם כדי לראות אם הכרטיס שלי פתוח/פעיל. כמובן שהמינוי שלי שם מוקפא פחות או יותר שבוע מהיום שהתחלנו לצאת. אך זה מאוד פגע בי עצם הכניסה לשם משיעמום.
היא אומרת שמבחינתה, אם אני אבחר להיכנס משיעמום ולא למטרת היכרות זה לא יפריע לה כי היא מאוד סומכת עלייי שאני לא מחפש דברים מהצד.

אשמח שתחוו דעה על הדברים..

בתודה Bro40

לדעתי זה לא נשמע טוב.
אבל אין לי מושג מה אתה יכול לעשות בקשר לזה. הייתי אומרת שעדיף לכם לצאת מהקיבוץ, אבל קשה לי להאמין שהיא תסכים לזה. חושבת שאין בעייה להישאר ידידים עם אקסים, אבל כשהוא גר ממש ליד, ו"מחכה לה" (כי לפי התאור שלה מבחינתו אין סיבה שלא יהיו יחד, והוא רק מחכה שהיא תחזור אליו), זה מעורר אי נוחות מובנת.

שילה1

New member
נראה מוזא. חייבים לשוחח ולתאם עמדות. אוליי יש משהו לא סגור שם או סתם ידידות. ואוליי זו רק תחושה שלי....

מריוס זכריה

Member
מנהל
דעתי לא חד משמעית
בנושא שאתה שואל עליו ישירות, דעתי היא דווקא שתשחרר. אילו היא רצתה להיות איתו בזוגיות, היא יכלה לממש את זה.
&nbsp
למה בכל זאת לא חד משמעי? יש לי הרגשה שיש אצלה עדיין כמה דברים שאתה לא מבין, ולכן אולי לא כדאי להיחפז לחופה: הכניסה שלה לאתר ההכירויות קצת מוזרה (אם כי בפני עצמה היא עדיין לא בעייה). הידידות הזאת בכל זאת גם כן קצת חריגה. במיוחד העניין ש"היא קורנת מאושר" כשהוא בא. והמתנות..
&nbsp
אז לסיכום, לא הייתי קובע שום עמדה על סמך המעט שכתבת. אבל הייית ממתין עוד קצת כדי להכיר אותה טוב יותר, לפני שהייתי ממסד.

Bro40

New member
אני היא והאקס שלה להלן פרטים נוספים שעשויים להבהיר את התמונה, חשוב לי להבהיר כי האקס שלה הוא לא הגרוש שלה. הוא היה הבחור הראשון איתו היא יצאה לאחר שהתגרשה, הזוגיות ביניהם נמשכה כשנה והסתיימה לפני כחמש שנים. אחריו היו לה עוד מערכות יחסים ובני זוג אחרים. הוא פשוט עבר להתגורר בקיבוץ לפני כשנתיים. היא טוענת שהמחוות האלה הם ממש מתוך טוב לב ואכפתיות. האם לדעתך יש איזשהו תיאום ציפיות שאני יכול לעשות איתה?

אגב, אמרת שאתה מציע שדווקא בעניין
האקס שלה ש- "אשחרר", לא שיחררתי עד כה כי חשבתי שאולי היא לא מממשת את זה איתו כי היא רוצה עוד ילדים והוא לא מעוניין?!

מריוס זכריה

Member
מנהל
כמו בכל סיפור בלשי טוב
האמת שמתגלה בסוף הרבה יותר מורכבת ממה שנראה בהתחלה כאופציות הסבירות (כלומר או שזה הבעל או שזה המשרת העיוור).

גם כאן, אני מעריך שהאמת מורכבת.

ומה עושים כשיש מציאות מורכבת? אפשרות אחת היא להסתלק, כמו שמציע מט חנק. הבעייה בפתרון הזה היא שכל המצבים בחיים הם מורכבים... אז מה נעשה?

העצה שלי, שאני שוב חוזר עליה, היא:
(1) לא להיכנס לסרטים
(2) לא לעשות ספקולציות קונספירטיביות על מניעיה הנסתרים
(3) מנגד, לא לרוץ להתחתן. חכה שתכיר אותה יותר טוב, ואז התמונה המורכבת תהיה בהירה יותר ויהיה לך על סמך מה להחליט.

אם אתה רוצה החלטה עכשיו, בכל מחיר, יש שתי אפשרויות:

1. או שתעשה עץ או פאלי. זה יהיה נכון באותה מידה (דהיינו 50% סיכוי שעשית נכון ו-50% שפיספסת משהו טוב בלי סיבה של ממש).

2. או שאתה יכול להזמין את הרקול פוארו להתארח בקיבוץ לאיזה שבע שבועיים, ויש סיכוי שהוא יפתור את זה.(בזכות השפם)

אני ממש לא הצעתי להסתלק עקב מציאות מורכבת
להפסיק קשר זה לא נחשב דווקא לבריחה או הסתלקות.

מריוס זכריה

Member
מנהל
נשמע לי כמו ניואנס סמנטי לא ממש חשוב
(אלא אם כן פיספתי את הניואנס)
ולא שאני רואה משהו שלילי בהפסקת קשר, או איך שלא תקרא לזה.
זו צריכה להיות החלטה עניינית, וראוי שתהיה מבוססת על מידע איכותי ושלם.

אז אולי פספסת
כי מקריאת התגובה שלך אפשר להבין שאני מציע לברוח כדי לא להתמודד עם מציאות מורכבת, כאשר נרמז שהמציאות מלאה מצבים מורכבים וזו לא הדרך (לא נאמר באופן מפורש, אך נרמז).
לא מדובר כאן במציאות מורכבת. מדובר על הכנסת ראש בריא למיטה חולה.
והמידע שהוא מסר (אני יוצא מנקודת הנחה שאינו משקר) הוא בהחלט מספיק כדי להגיע למסקנה שאין לו מה לחפש שם , אם הוא מעוניין בזוגיות. כמובן , אם הוא רק בקטע של להעביר את הזמן בנעימים , אז אפשר להמשיך (כמו שכתב סתםמשתמש123)

מריוס זכריה

Member
מנהל
אז הנה תיקון
אתה טוען שהמציאות בסיפור הזה איננה מורכבת, אלא ברורה, ושאין לו מה לחפש שם.

אני טוען שהמציאות שם יותר מורכבת, ואני מבסס את זה לא על מידע ספציפי מה קורה שם (שהוא דל למדי), אלא על העיקרון הכלל אנושי שאנשים הם כמעט תמיד מסובכים.

אלו כמובן רק שתי דיעות, ואולי שנינו טועים. העיקר, אמרנו את דעתנו...

וכעת כל מה שנותר הוא להרכיב קואליציה, ולצעוד אל השקיעה באושר ועושר וביטחון.

מריוס זכריה

Member
מנהל
אתה יודע מה - הנה טיפ מעשי
תעשה מה שפוארו היה עושה: תראיין את הדמויות הראשיות.
&nbsp
תנהל שיחות אחד על אחד עם אבא שלה, אמא שלה, חברה הכי טובה, ואולי גם עם החשוד המרכזי - האקס. יש סיכוי גבוה שגם אם חלקם יבלפו אותך, מישהו ידאג לומר לך את האמת.
&nbsp
ואז כל מה שנותר לך לעשות הוא לשבת ולחשוב מי דיבר אמת...
&nbsp
(והטיפ הזה הוא לא בדיחה. אני ממש מתכוון לזה)

נשמע בעייתי
אבל הייתי מפריד בין כמה דברים.
זה שהוא גר קרוב , לדעתי לא חייב להיות בעייתי, ואפילו יש בכך הגיון, כי יש להם ילד משותף.
גם זה שההורים שלה אוהבים אותו זו לא בעיה. אם אהבו אותו קודם הם לא אמורים להפסיק לאהוב אותו רק משום שבתם התגרשה. וזה בסדר גמור שיהיו ביניהם יחסים טובים.
אבל כל התאורים שלך לגבי מחוות הדדיות, שמתאימות יותר למחוות חיזור, או לאנשים בזוגיות - נראה לי חריג. הייתי מצפה שעיקר התקשורת ביניהם תהיה סביב עניין הילד המשותף.
ייתכן שיש שם דברים לא פתורים. וייתכן שהיא גם לא אומרת לך את כל האמת. אתה לא יכול לדעת ביזמת מי הייתה הפרידה ולמה.
למסד איתה את הקשר נשמע לי טעות או לפחות מעשה פזיז, ולעשות איתה ילד משותף אפילו טעות שהמחיר עליה גדול יותר. לפני שהכרת אותה בכלל רצית עוד ילדים (מצד אחד יש לך , ומצד שני אתה כבר די מבוגר)?

Bro40

New member
אני היא והאקס שלה חשוב לי להבהיר כי האקס שלה הוא לא הגרוש שלה. הוא היה הבחור הראשון איתו היא יצאה לאחר שהתגרשה, הזוגיות ביניהם נמשכה כשנה והסתיימה לפני כחמש שנים. אחריו היו לה עוד מערכות יחסים ובני זוג אחרים. הוא פשוט עבר להתגורר בקיבוץ לפני כשנתיים.

אם כך זה הרבה יותר פשוט - לדעתי , חתוך!
האמת שאני ממש מתפלא שלאור הנסיבות אתה חושב על להתחתן איתה.

טוב הבנתי את התמונה
אגיד לך על קצה המזלג מה קרה פה.
הבחורה שלך והאקס - היה להם קשר חזק, מבחינת הבת זוג שלך - היא רצתה להתחתן וקיוותה לעוד ילדים.
מאחר והבחור לא ממש עף עליה או שלא ממש רצה ילדים הוא העדיף להפרד ממנה בתקווה שתממש את ההורות עם משהו אחר.
עברו להם כמה שנים והנה - היא לא הצליחה לממש את ההורות ובעצם נגמר החלון זמן.
עכשיו, התקווה האחרונה שלה היא להביא ילד ממך ולהמשיך להיות מהצד עם אותו הבחור.
&nbsp
מבחינת האקס - הוא שם אותה על אש קטנה, מחכה להזדמנות ואז הוא יוכל להיות איתה אבל בלי הצורך להביא לה עוד ילדים כי היא כבר תהיה אחרי גיל הפוריות.
&nbsp
אני מוכן לשים סכום מאוד גדול שאם תפרדו היא תחזור אליו.
&nbsp
עכשיו נשאלת השאלה - אז למה היא לא איתו?
מבחינתו - הוא לא רוצה עוד ילדים, ומבחינתה - זה התנאי שלה להיות איתו כי היא עוד בתקווה לעוד ילדים. אז לכן במודע היא לא רוצה לשרוף את הזמן על משהו חסר סיכוי לעוד ילדים.
&nbsp
מה היא בפועל עושה? יוצאת קירחת משני הצדדים, כי היא מפנטזת עליו בזמן שהיא איתך.
אני לא אתפלא אם יום אחד תגלה שהילד המשותף שלכם הוא בעצם של אותו אקס.
ואני דיי בטוח שבמהלך ה-5 שנים שלא היו ביחד הם גם שכבו לא מעט בין התקופות של הבן זוג התורן.
הוא פשוט היה על המשבצת של הלא רציני.
&nbsp
כן הלכתי רחוק, לא נעים לשמוע את המציאות הזאת אבל תראה, במצב הזה לא הייתי ממהר לשום מקום.
&nbsp
תראה, אני מעריך שלך ממש אין כוח לעוד ילדים חיתולים, גימבורי ולילות בלי שינה, (למי יש כוח לזה שמתקרבים לגיל 50)
&nbsp
כן זה מורכב, אני יודע, אבל אין שום סיבה לשמור על קשר עם אקסים
בכל מקרה, אתם כבר בפרק ב', אז לא צריך לעשות כלום מלבד להנות.
&nbsp
הצעתי אליך - תהנה, תזהר מצעדים בלתי הפיכים (גניבת זרע), ואל תתחייב כרגע לכלום כי יש יותר מדי נורות אזהרה.
&nbsp

מקרה קלאסי של Alpha Fucks Beta Bucks
הקטע של המחוות והוא אדם טוב זה קישקוש. הקטע של הקרם גוף בכלל נשמע מסריח. כשנפרדים ממערכת יחסים אינטימית לא בריא להישאר ידידים. לפי דעתי אתה תמים וחי בלה לה לנד.
היא רוצה אותך כזכר בטא - בנק זרע ומפרנס והוא זכר אלפא - מזיין והיא תמיד תמשך אליו כי לא רצה להתחייב אליה.
הוא לא רצה להתחתן איתה ונשארו לה רגשות כלפיו. ואתה פראייר עוד רוצה להתחתן איתה. עלק אוהבת. אישה אוהבת לא מתנהגת ככה.
אני מאוהבת בבן זוגי ולא רואה אף אחד ממטר.
לא אתפלא אם לא מזדיינים מהצד או שהיא מחכה שתעשה לה ילד ואז בשניה הראשונה תרייר עליו ותיתן לך בעיטה. תעשה חושבים טוב טוב...

tal902

New member
כל מילה מלמיליאן....
אבל יש לי תחושה שזה לא יעזור. הוא מאוהב בה.
&nbsp
עתידות:
בקרוב הוא יעבור לפורום גירושין/הסדרי ראיה כאן....
&nbsp
הלו, תתעורר על עצמך!

למעלה