אני מתלבטת לגמריי.

yellow cheese

New member
אני מתלבטת לגמריי.

הגעתי לנוער העובד והלומד לפני כשנתיים. (משמע, זו השנה השלישית שלי בקן). נכנסתי לגרעין. יצאתי לפעילויות גרעיניות, הכרתי פלוס מינוס את החבר'ה של הגרעין שלי. השתלבתי יופי. נהדר. הלאה. ביום חמישי, שיבוא עלינו לטובה (אמן אמן אמן) אנחנו אמורים לחתום לנח"ל. סמינר חתימה. זה כ"כ קרוב. ואני? אני בהתלבטות. לא יודעת אם אני רוצה לחתום. אני מתמלאת חששות, פחדים, לחצים והמון המון שאלות, תהיות. מצד אחד אני מאוד רוצה לחתום, מאוד רוצה את ההגשמה העצמית הזו, את החיים בקומונה, את ההגשמה בעצם של כל האידיאולוגיה שבניתי לעצמי עם השנים. מצד שני, מה אם אני אתחרט? מה אם לא יהיה לי טוב? מה אם אני ארצה פתאום, באמצע שנת השירות צבא רגיל והביתה? איך אני אצטייר בפני אנשים? איך אני אצטייר בפני צה"ל?
כל כך הרבה שאלות, כל כך מעט אנשים שיכולים לענות לי. כל כך קושי לבטא את התהיות שלי במילים. -תעזרו לי- תנו לי עצה מנקודת מבט של אנשים רגילים, לא כאלו שבטוחים בשנת השירות שלהם. שלכם, שירלי

זה חבל שהמדריכי גרעין שלך

לא דיברו איתך על זה.. אנחנו הכרחנו אותם לדבר איתנו על ההתלבטות הזאת כי רובנו (קבוצת חובז"א ממודיעין) לא בטוחים בשנת שירות שלנו.. כמוך.. אחרי שעשינו על זה שיחה הגענו להבנה שקודם נחתום ואחר כך נחשוב..זה שאת חותמת לא מחייב אותך לכלום ואת יכולה לחתום ויתור גם באמצע השנת שירות וללכת למקומות שסידרת לפי המנילה.. יש עוד זמן עד שתחליטי.. יש הרבה שמחליטים רק בסמינר חוות.. אני ממליצה לחתום כדי שלא תתחרטי אחר כך.. מי שלא חותם עכשיו אין לו דרך חזרה.. באיזה גרעין את?

yellow cheese

New member
אני מגרעין פּוֹעֵל..

המדריכת גרעין שלי דיברה איתנו. הסבירה לנו את הכל.. אני חושבת שאני כן אחתום, מקסימום באמת בשלב מתקדם יותר אני אחתום על ויתוּר. -תודה לשניכם- שירלי, גרעין פועל, בדרך לחתימה.

Idan91

New member
הדבר העיקרי שנאי יכולה לתת לך,

זה כמה שאלות שכדאי שתשאלי את עצמך במלוא הרצינות (את יותר ממוזמנת לענות על גביי הפורום): -מה הן כל הסיבות שאת יכולה לחשוב עליהן, שיגרמו לך הלתחרט? -ממה את הכי פוחדת (שיכול לקרות בשנה הזאת..)? -מה יכול לגרום לכך שלא יהיה לך טוב? -איך תתמודדי אם תגיעי למצב "לא טוב"? -עד כמה חשוב לך איך תצטיירי בעיניי האנשים האחרים? האם את חושבתש יכול להיות מצב שתרצי לפרוש, אך תימנעי מזה בגלל הצטיירותך בעיני הסביבה? דבר שני שיש לי להגיד לך - זה טבעי שאת מתה מפחד. ברור. זה גם נרוא קשה להחליט, כשלא בטוחים - בסה"כ מדובר בשנה מאוד (מאוד מאוד) משמעותית. ההחלטה תמיד מפחידה, ותזכרי שאחד הדברים שחייבים לעבור הוא להתמודד עם ההחלטה - לרובנו זה לא בא בקלות!

נעמימי

New member
אני איתך...

שירלי, אני נעמי, כרגע נחשבת חברה בגרעין "מחר", אבל בעצם כל כך מבולבלת.. ברור לי מאוד שאני רוצה לעשות שנת שירות, אני חושבת שזה יכול לתרום מאוד גם לי וגם לאחרים, ובכלל, אני לא ממהרת לשום מקום, וזו רק עוד הזדמנות לחוות, ללמוד, להתפתח ולשנות קצת... די מזמן החלטתי שאני לא עושה שנת שירות עם הגרעין בתנועה ,אלא יוצאת לכיוון אחר, עדיין לא ברור, משהו חדש שאני עוד לא מכירה, מצבים חדשים להתמודד איתם, ובכלל להתרחק קצת. הבעיה היא שאני כל כך לא סגורה על עצמי וכל שיחה שלי עם המדריך גרעין שלי מובילה אותי לחשוב שאולי זה כן מה שאני צריכה. אני מאוד מבינה המון חלקים בתנועה ובכלל עניין חיי הקבוצה חשוב לי מאוד. יש משהו בעניין של הקשר העמוק שנוצר לך עם בן אדם שמלווה אותך כל כך הרבה שנים, בתוך קבוצה שיוצרת לעצמה חיים לפי איך שהיא רוצה, עם המון פתיחות, והמון עבודה על עצמה.. להיות חלק מדבר כזה זה משהו מדהים שמלווה אותך לכל בחיים, אבל איכשהו אני מקווה שגם במקום אחר, עם כל קבוצת אנשים שאני אשאף לזה אני אצליח להגיע לאיזשהי רמה כזו. גם לי מחרתיים יש סמינר חתימה, והחלטתי לחתום למרות ההחלטה שמתגבשת אצלי ללכת למקום אחר. אני פשוט רוצה לפתוח לעצמי את האופציה כי אני יודעת שאני משתנה כל הזמן ומי יודע מה אני ארצה עוד מעט.. חוצמזה שאני נורא אוהבת את הבני גרעין שלי. חבל לי שאני מתנדנדת ככה, ואני פשוט לא מצליחה להסביר להם למה אני רוצה משהו אחר, אולי אני פשוט לא מצליחה להסביר לעצמי. בקיצור, שירלי, אחרי כל הבלגאן שכתבתי, רציתי להגיד לך, שבאמת באמת תשאלי את עצמך שאלות - לא מה יקרה אם תוותרי, או מה יחשבו, אלא - איך אני מרגישה בקבוצה הזאת, האם אני מרגישה שאני יכולה לשתף אותם, האם אני חושבת שדרך מסגרת זו אני יכולה לתרום ולשנות. ואם את מוצאת את התשובות פשוט לכי עלזה.. כן, קל להגיד קשה לעשות, אבל אני לא הייתי הולכת למקום של הפחד שתרצי לעזוב... גם אם עכשיו את לא מרגישה בטוחה בעצמך - יכול להיות שיחד עם קבוצת האנשים האלו את תוכלי להרגיש חלק ממשהו שלא תרצי לעזוב. ואם את לא חושבת , ואת עדיין מפחדת, תבדקי עוד דברים.. תציבי לעצמך קריטריונים של מה בדיוק את מחפשת ותראי לאן זה יוביל אותך.. בקיצור, בהצלחה, לשתינו.. נעמי

yellow cheese

New member
נעמי יקירתי../images/Emo13.gif

קודם כל וואו. תודה על התגובה הארוכה והמקסימה. (כן, קראתי הכל! נהנתי מכל מילה! הזדהיתי עם רוב הדברים שכתבת, חוץ מעניין הש"ש במקום אחר) אז, כצפויי, חתמתי. אני לא יודעת לגביי ההמשך בגרעין, לא יודעת לגביי שנת השירות, אני מקום בנח"ל הבטחתי לעצמי
נחייה ונראה. הכל יהיה טוב, חייב להיות
המון הצלחה אור ואהבה, שלך, שירלי

למעלה