אנשים אולי תוכלו לייעץ או לעזור..

LITAL200666

New member
אנשים אולי תוכלו לייעץ או לעזור..

אני לקוית שמיעה ,יש לי בעיה ב2 אוזניים 60%-65%..מאז ומתמיד כמו לכולנו יש חוסר ביטחון טוב לפחות אצלי ככה, במיוחד בקבלה לעבודה.ועבודה פרונטלית. אני סטודנטית לשיננות (אם אתם לא יודעים מזה -תפקיד של שיננית להוריד אבנית מהשיניים, ניקוי כתמים, הדרכות להיגיינה אוראלית ). לא מזמן התקבלתי לניסיון אצל רופא שיניים במרפאתו בתור סייעת שלו..(אני רוצה כמה שיותר לצבור ניסיון בזמן לימודים ,אפילו אם זה סייעת רופא שיניים זה גם עוזר הרבה לידע).. אם אתם תוהים מה הבעיה שלי?...אז ככה הרופא שלי ממש מדבר בשקט ,ולא רק זה יש לו מסיכה על הפנים (נו אתם יודעים כמו לכל רופא שיניים)אני בקושי שומעת אותו!!!ועל כל דבר שהוא מבקש אני חוזרת ואומרת לו שידבר בקול רם...כי קשה לי להתאמץ לשמוע אותו כשהוא עם מסיכה כי אני לא רואה את שפתיים שלו... אמרו לי ששיננית לא עובדת צמוד עם רופא ,אלא רק סייעת.ושיננית עובדת באופן עצמאי. אבל עדיין יש בי כאלה תהיות והיסוסים...שאני רוצה לההוכיח לעצמי ולכולם שאני אכן יכולה להצליח אבל צריך פשוט להתאמץ ולעבוד יותר קשה..או שאני טועה..?יכול להיות שזה סתם לשווה אני משלה את עצמי ויכול להיותזה באמת לא מתאים לי... מגילה ארוכה כתבתי לכם..לסיכום תשתפו אם זה באמת אי פעם קרה או קורה לכם

צלף

New member
זה קרה לי במעבדות לפיסקה באופטיקה

של ליזרים אבל גם במוליכים למחצה יש מסכות כאלו.. הפתרון הטכני שעולה על דעתי זה להשתמש ב- מערכת FM - כאשר ה- משדר הוא קטן ונוח, פירוט בקישור.

קודם כל, תנהלי שיחה קצרה

עם הרופא. אל תתביישי להסביר לו שאת קוראת שפתיים ובגלל המסיכה את לא מצליחה להבין אותו טוב כל כך. ואחר כך\ כשלא תביני אותו הוא לא יוכל להתעצבן עלייך ויבין אותך לגמרי. את יכולה לבקש ממנו שמתי שהוא פונה אלייך שירים את המסיכה כך שתוכלי לראות את שפתיו זה לא נראה לי כל כך קשה להרים לשנייה את המסיכה. בנוסף, תסבירי לו שירים מעט את הקול שלו. דברי איתו אין לך מה לפהספיד בכלל, מקסימום לא יהיה לו אכפת אבל את תרגישי יותר טוב עם הידיעה הזאת שדיברת איתו והסברת לו ומעכשיו זאת הבעיה שלו לא שלך! שיננית אכן עובדת לבד, אז אני לא חושבת שתהיה לך שום בעיה בכלל בכלל לעבוד במקצוע הזה, להפך! פגשתי אותך פעם פעמיים ואני יודעת שאת מדברת מעולה ומבינה מעולה ולדעתי את יכולה לעבוד בזה כמו כל בנאדם אחר והנה מקצוע שלא צריך להיות תלויים בטלפון וחרשים יכולים לעבוד בו הרי אנשים קובעים תור עם המרפאה ולא עם הרופא. אין דבר כזה שזה לא מתאים לך, תילחמי על המקום שלך ותגיעי רחוק!

M r s S m i t h

New member
ליטלוש...

לדעתי, כמו שנופו אמרה, חשוב לדבר איתו אישית והסבירי לו היטב את מצבך. ואם זה לא עוזר בהמשך. אז הסבירי לו עם יותר אסרטיביות שוב ושוב עד שיקלוט אותך. אל תוותרי. חשוב לא להתייאש. ואם תצטרכי, תקחי מישהי משכתבת שתכתוב לך מה הוא אומר... למשל אני, בסטודיו בלימודים, דיברתי פעם או פעמיים בלבד עם מנחים שלי ממש בהתחלה כדי שידברו ברור. אומנם מאז הם נורא איכפתיים ותמיד שואלים אותי אם אני מבינה וכל הזמן מבקשים שאשב ממש מולם ולא בצד כדי להקל עליי בלקרוא שפתיים. ולצערי הרב, אם לא מדברים ברור אני ממש מתביישת להעיר להם על זה. כי אי אפשר להכריח אדם לשנות סגנון דיבורו. וחברות שלי בסטודיו טוענות שאני לא מספיק אסרטיבית.. תכלס הן צודקות. צריך לבוא אליהם ולהסביר ולבקש שידברו ברור יותר. זה יקח זמן עד שיבינו ואכן ידברו ברור יותר. הכול זה עניין של זמן עד שהכול יסתדר..

LITAL200666

New member
סוזי באמת תודה על עיצות אבל..

תביני זה 2 דברים שונים!! בימינו העולם יותר אכזר וחסר התחשבות,ולא סבלני כלפי אנשים כמו מגבלות שלנו את לומדת בלימודים שאת בהכרח חייבת ללמוד ולא סתם משלמים למרצים שלך כסף כדי שתביני טוב על מה מדובר ותקבלי ציונים טובים בזכותם... בעבודות זה אחרת...לרופאים אין סבלנות לאנשים שיש להם כלשהי מגבלה שמגבילה אותי וגם אותו... אלא אם כן הם חייבים להיות זהבבבבבבבבב ואנשים טובים..אני כבר שמתי לב שאין לו סבלנות להוריד מסיכה כל פעם..כי יש המון לחץ במרפאות לכל פיציינט אני והוא חייבים להספיק הכל מהר כך שאני עדיין לא מאבדת תקווה...אבל לאחרונה פשוט קצת חסרת בטחון...

נו אז מה?

מתאמים ציפיות עושים סימנים מוסכמים אם הוא רוצה שתביאי לו משהו ואת לא מבינה שיתן לך איזה סימן לא משנה אולי עכשיו קשה לך אבל יום אחד תעבדי לבד בתור שיננית והכול יהיה בסדר

LITAL200666

New member
אנשים רציתי לעדכן אותכם..:)

היום הלכתי שוב לעבודה במרפאה בתור סייעת..ולקחתי את הרופא לצד אמרתי לו אם לא שמת לב אני לקוית שמיעה ואשמחחחחח מאוד אם תדבר לאט ובקול רם ,הוא אומר לי מה אני צריך לצעוק?עניתי לו לא צריך לצעוק אבל לדבר ברור!!הוא אמר לי אני אשתדל כשהתחלנו את עבודה בהתחלה הוא זכר אבל אח"כ הוא התחיל לשכוח ........אז מה עשיתי? אז כל פעם כשהיה מדבר בשקט הייתי אומרת לו ד"ר שחכת שאני לא שומעת טוב?:)והוא כל פעם חייך:) הבנתי ששיננית ממש לא צריכה לעבוד באופן צמוד עם רופא או עם טלפון. אבל סייעת כן צריכה לעבוד באופן צמוד עם רופאים וכמובן עם טלפון..למשל קביעת תורים וכו'... אבל לא נורא היום הבנתי שככה הבטחון עצמי עולה יותר ויותר אם מתנסים בדברים כאלה אפילו שקצת יותר קשה

כל הכבוד!

תמיד תזכירי לאנשים שאת לא שומעת טוב אפילו אני שכבר שנתיים וחצי עם חבר שלי הוא לפעמים מדבר לא ברור אז אני אומר לו שכחת שאני לא שומעת טוב! דבר ברור אני חרשת!! הוא לפעמים שוכח

חח גם אצלי זה ככה

היה מדבר אלי כאילו אני כן שומעת טוב. לא היה מתחשב בשמיעה שלי כל כך חח ומדבר כרגיל ואולי קצת יותר חזק, אבל לא משמעותי, כי עדיין .. לא הצלחתי תמיד לשמוע. ז"א כן שמעתי את האינטונציה אך מבחינת ההבחנה של המילים לא הצלחתי להבין כל כך את הכל.. ומרב פדיחות הייתי עושה את עצמי כמבינה . עד שיום אחד תפס אותי שלפעמים יש משפטים שאני לא מצליחה לשמוע חח.. הוא פשוט שאל "שמעת מה אמרתי עכשיו"?

LITAL200666

New member
כל כבוד לחבר שלך!שהוא סבלני

אין הרבה כאלה!!קשה בימינו למצוא מישהו סבלני למגבלה כמו שלנו. אבל ניראה עד מתי הוא ימשיך לסבול אותי
..

אמיר335

New member
אם כבר מזכירים חברים סבלניים

אני זוכר שעוד היתה לי חברה
שהיינו מתחבקים המכשיר היה מצפצף
הייתי צריך להזיז את הראש. או שהיא היתה בוכה והייתי מנסה לנחם אותה והיא היתה משעינה את הראש שלה עלי יעני רגע אינטימי דווקא אז המכשיר נזכר לצפצף כי הראש היה בזווית לא מתאימה למכשיר. למרות שהיא היתה אחלה בהמון תחומים אחרים. דווקא בזה היא לא היתה הכי סבלנית היה יוצא לה כזה אוףףףף חבלז.

צלף

New member
גם לי קורה במשפחה ../images/Emo79.gif ../images/Emo79.gif ../images/Emo79.gif

שמתלוננים שהמכשיר מצפצף אז אני מוריד קצת את העוצמה ומהדק את המכשיר, כמה שניסתי לא הצלחתי למצוא אוזניה מושלמת 100%, זאת בעיה כי עוצמות ירידה של חרשות (חמורה ועמוקה) דורשות מכשירים שמיעה חזקים אז קשה ליצר אוזניות אטומות ב- 100% - הפתרון לכך לחזור למכשירי שמיעה קופסתיים עם חוטים מתשתלים עד לאוזן (שאז המיקרופון רחוק מהאוזן ואין הרבה משוב או היזון חוזר), אבל משהו רוצה לחזור למכשירי שמיעה כאלו

M r s S m i t h

New member
קרו לי מלא מצבים מביכים שכאלו..

בכל רגעים מרגשים כמו חיבוק מדריכה שלי במחנה קיץ, פתאום יש צליל צורם באוויר...והיא פשוט נבהלת עם רתיעה לאחור. ויש ידיד אמריקאי שכל פעם שהיה מחבק אותי אז היה צוחק עליי שאני שמחה ולכן "מצפצפת"...כלומר לטענתו אם אני שמחה אז המכשיר שלי מצפצף...וזה נכון..כי כשמחייכת או צוחקת אז המכשיר מוסיף צלילים והורס הרמוניית חיוכים...וואטאבר..

חחח גם לי זה קורה כל הזמן

אתה לא היחיד ולא רק שהמכשיר מצפצץ, אני לא יכולה להישען עליו עם הראש בצד של המכשיר וכשאני צופה בטלביזיה, אני יכולה לשכב רק על צד אחד חח ולפעמים אנו שוכבים על המיטה ומשוחחים והוא יכול לשכב בחופשיות ואני מוגבלת לתנוחה אחת עד שהצוואר שלי כואב בגלל זה אני תמיד מעדיפה לשבת ואז אנו מתחילים לריב "תשב שאני יוכל לקרוא את השפתיים שלך בצורה נורמלית!!" "נווו אבל נוח לי ככה" "טוב אז אני לא ידבר איתך!"

marco star

New member
לי אישית עוד לא הייתה חברה...

אבל לפעמים יוצא שאני חושב על השתל שלי, ובאיזה אופן בדיוק לחנוק אותו אחרי שהמגנט שלו ייפול לי מהראש בדיוק באמצע נשיקה חונקת... זה כבר קרה לי כשחיבקתי ידידות שלי. אומנם רובן לקויות שמיעה, חלק אפילו יש להן שתל גם, אבל זה עדיין הורס את הרגע.

באמת?

אין אפשרות להגביר את העוצמה של המגנט, ככה שהוא לא יפול? לא אני מצטערת אבל זה נראה לי ממש מזעזע שהמגנט הזה יכול ליפול ולהיפגע... ידיד שלי היה במועדון והמגנט עף לו מהראש באמצע הריקוד... פשוט מזעזע... זה נשמע ממש מלחיץ!!! בכול מקרה, אם תהיה עם בחורה, תוריד את המכשיר
ככה תמנע ממצבים מביכים

למעלה