בואו נעשה הסכם

שמלת תחרה1

Well-known member
מה ענין שמיטה להר סיני? כבר כתבתי על תפקידם במערכת התלת-ראשית שתיארתי. החרדים הולכים לאן שיש כסף והבטחת קיום בתוך מדינת ישראל אבל בו זמנית מחוץ למדינת ישראל.
כמו שצריך. החרדים יודעים להשתמש בכוח שלהם.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כמו שצריך. החרדים יודעים להשתמש בכוח שלהם.
החרדים מקיימים את שיא הצביעות. נוח להם עם ה"שמאל"? הם ילכו עם השמאל. נוח להם עם הימין? הם יעשו שימניות כדי להחניף לימין. אין להם אלוהים והכסף ומתן האפשרות להשתמט ממטלות הם הכוח המניע שלהם.

דיברגנט חדש

Well-known member
מה ענין שמיטה להר סיני? כבר כתבתי על תפקידם במערכת התלת-ראשית שתיארתי. החרדים הולכים לאן שיש כסף והבטחת קיום בתוך מדינת ישראל אבל בו זמנית מחוץ למדינת ישראל.
אכן, הם הולכים היכן שיש כסף, אך בכל זאת מעדיפים את ביבי על פני האישים שמניתי למעט בנט שאין לי מושג, איך הוא מצוייר כלפם.
מהידע המועט שיש לי, הם מעדיפים חילונים (לא קיצוניים כאתאיסטים) על פני דתיים ובטח על פני רפורמים (למען הסר ספק, לא טענתי שבנט מייצג רפורמים)

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא בהכרח. בעבר הוצעו להם הצעות כספיות מפליגות, גם ע"י ציפי לבני, גם ע"י בני גנץ. הם בכל זאת העדיפו אחרת.
הם כרתו ברית מלכתחילה ואחרי זה היה להם קשה לבטלה. והם גם למדו מיהו הלחיץ יותר מבין האפטרנטיבות.

Harrington

Well-known member
מנהל
הם כרתו ברית מלכתחילה ואחרי זה היה להם קשה לבטלה. והם גם למדו מיהו הלחיץ יותר מבין האפטרנטיבות.
לגיטימי לגמרי. אמנם אני אישית חושב שהשיקולים אחרים לגמרי ונובעים בעיקר פשוט מאוד מכך שרוב מצביעיהם מחזיקים בדעות ימניות. אבל גם אם זה היה עניין כספי אני לא רואה עם זה שום בעיה.

שמלת תחרה1

Well-known member
לגיטימי לגמרי. אמנם אני אישית חושב שהשיקולים אחרים לגמרי ונובעים בעיקר פשוט מאוד מכך שרוב מצביעיהם מחזיקים בדעות ימניות. אבל גם אם זה היה עניין כספי אני לא רואה עם זה שום בעיה.
הם ישבו גם עם השמאל. רבין ומרצ,
הדתיים והחרדים יודעים מה שווה כוחם ופועלים לפי הכוח שיש להם. הלוואי ומי שרוצה להיות בממשלה יפעל לפי הדתיים.

דיברגנט חדש

Well-known member
וחטפו על זה לא מעט מבוחריהם. אמנם במפלגות האלו לא מדובר בשיקול אלקטורלי. המצביעים יצביעו גם אם הם לא מרוצים. אבל בכל זאת יש לזה השפעה.
אני כלל לא בטוח בזה, באגודה אתה צודק, אך ש"ס היא לא מה שהייתה פעם, רובה עולים חדשים וישנים מצרפת (מרוקאים) והם לא יקבלו את אופציית ה0מול בברכה, כי רובם ציוניים ויעברו לליכוד, אם המפלגה תבגוד ברצונם.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני כלל לא בטוח בזה, באגודה אתה צודק, אך ש"ס היא לא מה שהייתה פעם, רובה עולים חדשים וישנים מצרפת (מרוקאים) והם לא יקבלו את אופציית ה0מול בברכה, כי רובם ציוניים ויעברו לליכוד, אם המפלגה תבגוד ברצונם.
מסכים. אכן חשבתי בעיקר על יהדות התורה כשכתבתי את מה שכתבתי. אגב גם שם יהיו מצביעים שילכו למפלגות אחרות, אבל בס"ה גודלה של המפלגה די קבוע. 7-8 מנדטים עד להודעה חדשה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כן... אבל גם הליכוד בהנהגת ה-BB מזגזג ומהתל בהבטחות שהוא מרבה לחלק.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
הם ישבו גם עם השמאל. רבין ומרצ,
הדתיים והחרדים יודעים מה שווה כוחם ופועלים לפי הכוח שיש להם. הלוואי ומי שרוצה להיות בממשלה יפעל לפי הדתיים.
אל תשכחי שיש להם גם מספר פלגים.. ש"ס, אגודה והמפד"ל ההיסטורי שהפך להיות ימינה של זעיר הכיפה & שקדיה

למעלה