בחירת תואר ראשון

Panda200

New member
בחירת תואר ראשון

היי לכולם...
אני מתלבטת בין שני תארים,איזה מהם כדאי ללמוד כדי להמשיך ל4 שנתי או ל7 שנתי של רפואה.
הנדסה ביו רפואית או מדעי המעבדה הרפואית?
מצד אחד מדעי המעבדה הרפואית מכיל יותר את קורסי הליבה. ויש לי תחושה שיהיה לי יותר פשוט להוציא בו ממוצע גבוה יותר מאשר אם אלמד הנדסה ביו רפואית שמצד שני זהו תואר יותר נחשב
וגם ייתן לי המון ידע מבחינת מכשור רפואי מה שיכול לעזור לי להיות רופאה טובה יותר, אבל אולי בכלל לא אני לא ישיג ציון מספיק טוב בשביל להתקבל לרפואה
אם אלך בכיוון הזה
כרגע מתלבטת בין שני התארים
תואר בהנדסה זה גם יצא בערך 5 שנים כי זה 4 שנים + להשלים את קורסי הליבה
ותואר במדעי המעבדה הרפואית זה 3 שנים והוא מכיל את קורסי הליבה
מישהו שנמצא או מועמד ל4 שנתי
ויודע האם יש הבדל משמעותי בין התארים מבחינת הקבלה?
יש לי מוטיבציה גבוהה אבל אני צריכה לראות מטרה מול העיניים, יכול להיות שתואר בהנדסה ביו רפואית זה סתם מאמץ מיותר
אנילא אצטרך ידע בהנדסה אם בסוף אני לא התקבל עם זה לרפואה.

2liron2

New member
היי

ההתלבטויות שלך מאד נכונות ובגלל זה את צריכה לחשוב מה חשוב לך. אני לומד רפואה בטכניון. יש איתנו חברה של תואר כפול רפואה והנדסה ביורפואית (שונה כמובן ממה שאת מתארת של ללמוד הנדסה ביורפואית כהקדמה לקבלה לרפואה...) הידע הזה לא הכרחי על מנת שתהיי רופאה טובה אבל אני מודה שלפעמים הייתי מאד רוצה לדעת את הדברים שהם יודעים שאני בטוח שזה כן תורם להבנה של חלק מהידע שאנחנו לומדים במיוחד אם את רוצה מחקר. אם זאת, מבחינת הקבלה זה רק יקשה עליך. הציונים שתקבלי גם אם את מאד ריאלית, כנראה יהיו נמוכים יותר. אם את מתכננת על הארבע שנתי ייתכן זה לא קריטי, אבל אם את מכוונת לשש שנתי זה משמעותי. אפשר להגיע במדעי הרפואה לציונים גבוהים שיכולים מאד לעזור לקבלה. אם רפואה בסוף זה המטרה ואת יודעת שמבחינתך זה מה שאת רוצה ולא רוצה שום אופציה ב- בעייני מדעי הרפואה זה עדיפות ראשונה. אם את רוצה אופציה ב ולא מוכנה להימרח עם ניסיון הקבלה לרפואה יותר מדי זמן ולפעמים זה האמת שזה קורה, אז עדיף לך ללמוד הנדסה ביו רפואית שזה באמת אחלה תואר בעייני. מקווה שעזרתי בסוף זה הימור שאת צריכה לחשוב עליו.

Panda200

New member
תודה רבה לירון

אין מבחינתי הבדל ללמוד את הארבע או את השש שנתי
מה שאצליח להתקבל זה טוב
בהצלחה בלימודים��

למה שלא תלמדי סיעוד?

גם נותן המון רקע ברפואה וגם מקצוע שתוכלי להתפרנס מימנו יפה במהלך הלימודים.. וגם יתן לך אידיקציה לגבי מהי עבודת הרופא באמת..

למעלה