בעקבות שיחה עם דורי.

פולגאר

Well-known member
אין בעיה שבת בית תעבוד במשק הבית ולקבל דמי כיס.
דמי כיס למשק בית?
משק בית יכול להיות עבודה מאוד סזיפית, שכוללת ניקיון הבית בכל רמות האפור שיש, בישול, טיפול בהורים אם יש צורך? אולי טיפול בסבים? תחזוקה של בית כאשר משהו מתקלקל ועוד ...
מקווה שהבהרתי שזאת עבודה לכל דבר ורחוקה בשביל תמורה של דמי כיס.

שמלת תחרה1

Well-known member
דמי כיס למשק בית?
משק בית יכול להיות עבודה מאוד סזיפית, שכוללת ניקיון הבית בכל רמות האפור שיש, בישול, טיפול בהורים אם יש צורך? אולי טיפול בסבים? תחזוקה של בית כאשר משהו מתקלקל ועוד ...
מקווה שהבהרתי שזאת עבודה לכל דבר ורחוקה בשביל תמורה של דמי כיס.​
הורה צריך לשלם לילדו על עבודות למינהם?

Harrington

Well-known member
מנהל
מה דעתכם על בת נשואה שעובדת בבית הוריה במשק בית, תמורת תשלום?
דעתי חיובית. מן הסתם המשמעות תהיה שהמשק בית לא יהיה מתופעל בדיוק כמו שבעלי הבית היו רוצים, אבל הם ישלמו כי זאת כנראה המטרה שמאחורי העניין לכתחילה :). אחלה שיטה לתת כסף לילדים ולא לתת להם תחושה של קבלת נדבה לא ראויה.

שמלת תחרה1

Well-known member
דעתי חיובית. מן הסתם המשמעות תהיה שהמשק בית לא יהיה מתופעל בדיוק כמו שבעלי הבית היו רוצים, אבל הם ישלמו כי זאת כנראה המטרה שמאחורי העניין לכתחילה
:)
. אחלה שיטה לתת כסף לילדים ולא לתת להם תחושה של קבלת נדבה לא ראויה.​
קבלת נדבה? הורה שמסייע לילדיו נקרא נדבה?!

מה דעתכם על בת נשואה שעובדת בבית הוריה במשק בית, תמורת תשלום?
שאלה טובה (מאוד)...
זה ברור כשמש שבמקום שיש עבודה ותשלום עבורה... אין ניצול.
הבן זקונים שלי והחברה שלו פתחו עסק... שיפוץ בתים ודירות...
מיד שכרתי אותו ... ברור שאני מאושששששששרת...

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
שאלה טובה (מאוד)...
זה ברור כשמש שבמקום שיש עבודה ותשלום עבורה... אין ניצול.
הבן זקונים שלי והחברה שלו פתחו עסק... שיפוץ בתים ודירות...
מיד שכרתי אותו ... ברור שאני מאושששששששרת...​
קיבלת מחיר טוב?
אם היית מטפלת בנכדים, הילדים היו משלמים לך?​

פולגאר

Well-known member
קיבלת מחיר טוב?
אם היית מטפלת בנכדים, הילדים היו משלמים לך?​
את משווה משהו כיפי של טיפול בנכדים לעומת עבודות משק בית סזיפיות שאף אחד לא רוצה לעשות?
אני מקווה שלא השתמע ממני שטיפול בנכדים הוא משהו קל, אבל ההנאה גוברת על הקושי.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
את משווה משהו כיפי של טיפול בנכדים לעומת עבודות משק בית סזיפיות שאף אחד לא רוצה לעשות?
אני מקווה שלא השתמע ממני שטיפול בנכדים הוא משהו קל, אבל ההנאה גוברת על הקושי.
היכן ההגיון, סבתא תטפל בנכד חינם, האם תשלם לבת עבור השירות שלה? שירות/ עבודה לא שווים?

SupermanZW

Well-known member
זה בסדר גמור, דווקא סידור טוב. קשה לה למצוא עבודה נורמלית, אין ביטחון תעסוקתי יותר טוב מאשר לעבוד אצל ההורים, היא עובדת במשק הבית שלהם בתשלום ולא צריכה לדאוג שמא תפוטר או תנוצל, הם מאידך לא צריכים לטרוח לתחזק את משק ביתם בעצמם או להעסיק עוזרת זרה ולהסתכן שתגנוב מהם או מי יודע מה. זה Win-Win, רעיון מעולה.

שמלת תחרה1

Well-known member
זה בסדר גמור, דווקא סידור טוב. קשה לה למצוא עבודה נורמלית, אין ביטחון תעסוקתי יותר טוב מאשר לעבוד אצל ההורים, היא עובדת במשק הבית שלהם בתשלום ולא צריכה לדאוג שמא תפוטר או תנוצל, הם מאידך לא צריכים לטרוח לתחזק את משק ביתם בעצמם או להעסיק עוזרת זרה ולהסתכן שתגנוב מהם או מי יודע מה. זה Win-Win, רעיון מעולה.​
לא ראיתי זאת כמוך. הראת לי פן אחר.

פולגאר

Well-known member
זה בסדר גמור, דווקא סידור טוב. קשה לה למצוא עבודה נורמלית, אין ביטחון תעסוקתי יותר טוב מאשר לעבוד אצל ההורים, היא עובדת במשק הבית שלהם בתשלום ולא צריכה לדאוג שמא תפוטר או תנוצל, הם מאידך לא צריכים לטרוח לתחזק את משק ביתם בעצמם או להעסיק עוזרת זרה ולהסתכן שתגנוב מהם או מי יודע מה. זה Win-Win, רעיון מעולה.
בדיוק, רק בעיה קטנה שכנראה לא מופרש לה פנסיה והיא לא תהיה מוכרת בבט"ל כאישה עובדת.

למעלה