בת זוגי לא מאמינה לא בהתפתחות מקצועית או אישית

מצב
הנושא נעול.

amera

New member
בת זוגי לא מאמינה לא בהתפתחות מקצועית או אישית

קשה לי להעריך את בת זוגי אנחנו כבר נשואים הרבה זמן עם שלושה בנים. היא עושה הכל בבית בשמחה. אני לעולם לא עזרתי בעבודת הבית. הבית שלנו הכי נקי במדינה והכל מסודר למופת בזכותה. מאוד חשוב לה שאני אהיה מרוצה. מצד שני, בניגוד אלי, היא לא מאמינה לא בהתפתחות מקצועית ולא בהתפתחות אישית. כל הזמן הפנוי שלה (הרבה זמן) הוא על ואתסאף (משפחתה וחברות), ויוטיוב (סדרות רומנטיות). עזרה לילדים בלימודים מוטלת עליי (וזה ממש לא קל) היא ממש לא חברתית. היא נהיית עצבנית ומתוחה אם אני מבקש שנבקר מכר או חבר. אני מוותר לה אבל עם הרגשה פנימית לא טובה. משעמם לה לפעמים, ואני חוטף! קשה לי איתה!

נוסעת27

New member
כמה דברים

לדעתי, אתה פשוט מאוכזב מכך שהיא לא כמוך. אתה רק לא מבין שכמוך זו לא הדרך היחידה.
אתה כן מתאר שהיא מתקתקת את הבית ומניחה שבתוך זה גם נכלל מרבית הטיפול בילדים. זה ממש לא מעט ולמעשה עשו כבר לא מעט חישובים שאם עקרת בית הייתה משתכרת על זמנה זו הייתה משרה מלאה של 24/7 ללא חופשים והפסקות, והייתה מרוויחה אחלה משכורת. אלא שזו עבודה בחינם וכל כולה היא רק נתינה והקרבה.
&nbsp
אתה גם מתאר שממש חשוב לה שתהיה מרוצה, זה גם ממש לא מעט ובטח שלא מובן מאיליו, נשמע לי שסך הכל היא מתחשבת בך, אוהבת אותך, ועושה לא מעט למענך ולמען הבית והילדים. (אתה גם מדגיש שאתה לא לעולם לא עוזר בעבודות הבית, אבל עדיין מוצא לנכון להתלונן עליה שהיא לא מספיק כך וכך. מה עם קצת מודעות עצמית...?).
&nbsp
במקום להתסכל על כל הטוב הזה, אתה מוצא את הבעיות (לדעתך) שהיא לא מספיק כך וכך. גם התלונה שלך על העזרה בלימודי הילדים משונה בעיני, הרי הדגשת שאינך עושה דבר וחצי דבר בבית. אז עלייך מוטל לעזור לילדים עם השיעורים, זה באמת כזה קטסטרופה? לא הגיוני שיהיה לך תפקיד כלשהו בגידול שלהם...?
&nbsp
אם הייתה לך אישה שאפתנית וקרייריסטית, החיים שלך היו נראים אחרת. אולי היית מרגיש שאתה מעריך אותה יותר מהבחינה הזו, מנגד- לא היה לך בית מתוקתק, ואישה שנורא חשוב לה שיהיה לך טוב, כי אנשים שאפתניים וקרייריסטים עלולים להיות שקועים בעצמם (נשמע לך מוכר?)
&nbsp
אני מציעה לרדת מהעץ ולקבל אותה כמו שהיא, עם היתרונות והחסרונות. היא לא חברתית? לך לבד לחברים. גם בעלי פחות חברתי לפעמים אז אני לא מוותרת והולכת לבד. פעם באה הוא יבוא, או זו שאחריה. תלוי באופי המפגש. אבל הוא לא מחובר אלי בחבל, לא מתאים לו? לי מתאים? ביי, נתראה אחר כך. מה הסיפור? למה אתה צריך לוותר ולהישאר בבית בתחושה מעפנה?
&nbsp
מה זה משעמם לה ואני חוטף? אולי תנסה ליזום קצת פעילויות משותפות שלכם כזוג (שגם היא תרצה. היא אוהבת קומדיות רומנטיות? לכו לסרט בקולנוע, פעם אחרת תעשו משהו שאתה יותר רוצה וכן הלאה), או להתייחס אליה קצת יותר, כי לי נשמע שמשם הדברים נובעים.
&nbsp

WM2

New member
מסכים עם ה"נוסעת"

אני נשוי לקרייריסטית.
גם לי יש קריירה לא רעה.
אני עושה 90% מהדברים בבית (אני קורא לעצמי "זבל" זה השם השני שלי ...)
היא מתעסקת רק עם האוכל בסופי שבוע (באמצע השבוע אין צורך להכין אוכל ) , וכביסה.
אני כל הזמן דוחף קדימה, והיא כל הזמן בולמת .
גם את חיי החברה שלנו .
ולא , זה לא בא בחשבון לצאת לבד עם החברים שלנו. הם גם נשואים וזה יראה מוזר.
בקיצור, הדשא של השכן נראה ירוק יותר.
גם אצלנו ...

לא לגמרי הבנתי את התאור.

היא עובדת? אם כן, במה?
ומה זה בדיוק "התפתחות אישית"?
ועוד שאלה - היא עושה הכל בבית, ואתה מתעצבן שיש לך דבר אחד לעשות, שהוא לעזור לילדים עם שיעורי הבית?
מה התמונה שאתה רואה לנגד עיניך של חיים מושלמים איתה?
היא עושה הכל בבית, כולל שיעורים עם הילדים, משקיעה בהתפתחות מקצועית והתפתחות אישית (מה שזה לא אומר) ואתה לא עושה כלום בבית ורק משקיע בעצמך?
ולמה אתה מצד אחד מתלונן שהיא לא חברתית ומצד שני מתלונן שהיא עם חברות בוואטסאפ במקום להתפתח אישית? איך יש לה חברות אם היא לא חברתית, ולמה להיות איתן בוואטסאפ, שזו אחת מדרכי התקשורת החברתית הכי נפוצות היום, לא נחשב בעיניך? כי אתה רוצה שתעשו מה שנראה לך חברתי, כלומר תבקרו חבר (שלך?)?

אני לא מבינה - איך התחברת מלכתחילה לאחת כזאת? אם חשוב לך

התפתחות עצמית ולימודים, ואישה שתפתח את עצמה - אני מניחה שהיא לא פרופסור, אז איך קרה שהצעת נישואים למישהי שלא עומדת בקריטריונים שהצבת?
אם אתה מאמין שחשוב לה שתהיה מרוצה אז תבקש שתצא ללימודים ותמצא תעסוקה. לדעתי בנות זוג (או בני זוג לצורך העניין) שיושבים בבית - זה אחד הפקטורים שהכי מקלקלים מערכות זוגיות.
יש הרבה אנשים שעושים סוויטש בגליאי 40-50 וצפונה. 50 זה ה-20 החדש.

את באמת חושבת

שמישהו יכול להצליח בלימודים, כשהסיבה שהוא לומד היא אך ורק כדי שבן הזוג יהיה מרוצה?
אמא שלי התחילה ללמוד בגיל מבוגר, אחרי שהילדים בגרו - כי היא רצתה, בלי קשר לאבא שלי. אני ממש מתקשה לדמיין אותה עומדת בלחץ ובדרישות של הלימודים (או אפילו סתם לומדת מהם משהו) אם זה לא היה משהו שהיא רוצה.

אני מאמינה שלאנשים יש כוחות על, כשעל כף המאזניים נמצאת אהבת

חייהם. כן, אני מאמינה שהיא לגמרי מסוגלת ללמוד משהו שמעניין אותה ולהצליח בלימודים אם זה חשוב לבעלה.

אה, הוספת פה

שתי מילים חשובות - "שמעניין אותה". גם לדעתי אנשים יכולים ללמוד, לרוב, מה שמעניין אותם (אלא אם זה להיות מנתח מוח או מהנדס טילים) - בלי קשר לבן הזוג. אבל ברגע שהיא עושה את זה כי זה מעניין אותה, זה לא רק כדי לרצות את בן הזוג. מי אמר שיש משהו כזה שמעניין אותה?
הטענה שלי היא שזה שבן הזוג ביקש לא מספיק כדי להחזיק אותך בלימודים של-א מעניינים אותך, לא כאלה שכן.

בטוח יש משהו שמעניין אותה. בחיים לא פגשתי מישהו שלא יכל

ללמוד משהו. ואת יודעת מה, גם אם לא מעניין אותי, אבל אהבת חיי מבקש שאתפתח בנושא מסויים וזה חשוב לו, אז אני מאוד אנסה. ואם זה ממש לא מעניין אותי אז אשב איתו ונחשוב יחד מה מתאים לי יותר.

yolexo2991

New member
סרטי סקס

נעמי הלוהטת מראה לכם הכל בכל זווית שתרצו - הזמינו סרטי סקס של בחורות מישראל שמחכות לכם

050-7904898
או בטלגרם Miabella666
050-7534732
או בטלגרם barlevvv
055-9419758
או בטלגרם marinaa7
055-9310377
1919-121-936
1919-121-970

yolexo2991

New member
מה אתם אומרים על שיחות סקס

חרמניות כל הלילה? ארז מחכה לכן בקו השני, יגרום לכן לגמור תוך שנייה. התקשרו עכשיו שיחות סקס
050-7534732
055-9419758
055-9310377
1919-121-936
1919-121-970

מריוס זכריה

Member
מנהל
מגיפת האי-מרוצות
(עונה גם לך, לא ככ יפה ולא בת 16)

זאת מחלה מעניינת מאוד, שלדעתי מתגברת מאוד במאה ה-21.
הסימפטום העיקרי שלה הוא שהאדם לא מרוצה.

ומה שמעניין מבחינה תאורטית הוא שאין לזה שום סיבות "מתחת לפני השטח".
האדם פשוט לא מרוצה, וזהו.

ההסברים המילוליים שהחולה נותן הם רק סימפטום לאי המרוצות ואין לייחס להם חשיבות יתר. הם כנראה נובעים מאיזשהו גירוי יתר של האונה הקדמית (או הצדית או אנא אערף), עקב ריבוי חיידקי האי מרוצות.

למשל אתה, השואל (או את, השואלת).
אתה לא מרוצה מאשתך (או את מבעלך).
ואין שום דבר שאפשר לעשות נגד זה.
אי אפשר לשכנע אותך שאתה טועה. ואי אפשר גם לומר שאתה צודק. אין שום פתרון למצב (כולל גירושין). אתה לא מרוצה, ותישאר לא מרוצה.

זאת המחלה.

גם אני חולה בה לפעמים. קורה לי שאני לא מרוצה.
אין מה לעשות במצבים האלה, אלא רק לחכות שההתקף יחלוף.

אני חושב שהפתרון היחיד לאי מרוצות הוא ללמוד לחיות עם זה.

באשר לסיבות להתפרצות המגיפה - אני חושב שזה איכשהו קשור לסמארטפון ולגוגל ופייסבוק, אבל אני לא יכול להוכיח את זה.

כמובן שגם בעבר היו אנשים בלתי מרוצים, אבל לרוב זה היה מקובץ בכמה אזורים מוגדרים היטב, כמו למשל נשים פולניות. היום זה פרץ כל גבול דמוגרפי וזה פוגע בכולם.

אכן בעייה קשה.

שילה1

New member
נשים פולניות זו סטיגמה.

לא בדיחה ולא אמיתי. כחצי וכמי שמכירה היטב חלקים גדולים מהמגזר- מוחה בתוקף על הקביעה! ולא.יושבת רק באור ותציד מחוייכת!

מריוס זכריה

Member
מנהל
זו אכן סטיגמה, ומטבע לשון שנהוג להביע בעזרתה רעיון כלשהו

כמובן שאין לה שום קשר לבני אדם אמיתיים.
כאילה דה?

הסיבה לדעתי היא, שאנחנו דור שגדל בלי אינטנט והמידע שהיה

ברשותינו כשחפשנו בני זוג היה מוגבל. רובינו התחתנו (לפחות בפעם הראשונה) עם אנשים שהכרנו בסביבתינו, לעומת הדור הצעיר יותר שמכירים אנשים מכל העולם בלחיצת כפתור ויודעים בכל רגע מה קורה בעולם.
המבוגרים שחיים בעולם המערבי היום, אנחנו דור ריצ'רץ' שמחבר בין הדור שגדל בלי מחשב בבית בכלל (ואני לא סופרת את הקומדור) ודור המילניום. וזה קשה. זה כמו לאכול מעץ הדעת ולהבין שהבחירות שלך היום מוטות ומוטעות.

את בוודאי צוחקת.

הדור של היום מתחתן עם אנשים מכל העולם? עדיין הרוב המכריע מתחתן עם אנשים מהסביבה שלו.

מריוס זכריה

Member
מנהל
נכון שמתחתנים לרוב עם מישהו מהסביבה, אבל האינטרנט כן משנה

זה עולם אחר היום מאשר לפני 40-30-20 שנה.
&nbsp
קשה לי להגיד מה בדיוק, אם הטינדר, הפורנו מגיל 8, הרשתות החברתיות, המידע המוחלט והפתוח, המיידיות בכל דבר, הזמינות של כל דבר, והזמניות של כל דבר (הכל חד פעמי ומהיר) - או כל זה יחד.
&nbsp
נכון שבני אדם ביסודם דומים מאוד. ובכל זאת כשהסביבה משתנה, בני אדם מסתגלים, וההתנהגות משתנה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה