בת זוגי לא מאמינה לא בהתפתחות מקצועית או אישית

מצב
הנושא נעול.
לא הבנתי מה ניסית להגיד.

בכל מקרה אני הגבתי לכך שהיא אמרה שבזמננו (ובניגוד להיום) התחתנו עם מישהו מהסביבה.

alongrin

New member
נכון שגדלנו ללא אינטרנט

אבל אני לא חושב שהבחירות שעושים בני דור האינטרנט יותר מוצלחות משלנו.
עובדה שאחוזי הגירושים בקרב הדור הזה נמצאים רק בעליה.
&nbsp
לעודף מידע והצפה בגירויים יש השפעה שלילית על תהליכי קבלת ההחלטות כמו לחוסר מידע.
&nbsp
בסופו של יום מרוב עודף אפשרויות בני הדור הצעיר עומדים בפני אותה שוקת שבורה שאנחנו עמדנו, רק שהם יותר מבולבלים.
&nbsp

tal902

New member
זה קשוא לנושא ה- FOMO

החשש שאתה מפסיד משהו אחר. ויותר טוב. אז איך תהיה מרוצה?
&nbsp
גירסא מתקדמת של הדשא של השכן ירוק יותר, רק שפעם ראית רק את הדשא של השכן היום אתה רואה את המדשאות של כולם (בפייסבוק אינסטגרם ושות') וכולם שם גם הכי מרוצים מאושרים ושמחים בעולם (לפי הפייסבוק) אז אתה כביכול מפסיד משהו טוב (בכאילו כמובן).
&nbsp
פלא שהמגיפה פרצה? :)

Yaelshachor

New member
בניגוד לרוב התגובות

אני חושבת שכן יש בעיה אבל אתה צריך עזרה להגדירה. הבעיה היא לא באשתך. אבל אם אתה (דגש על אתה) כבר לא מצליח להעריך את אשתך, אכן יש לכם בעיה. חוסר הערכה לפעמים גם מוביל לחוסר משיכה. אלה לא דברים שזוגיות יכולה לשאת. אבל תתחיל מלהכיר בבעיה ולהבין שזה לא משהו שהיא אשמה בו או יכולה לפתור.

אלב86

New member
אדם שלא עזר מעולם במטלות הבית הוא אדם לא מפותח

מציעה לך להתמקד בהתפתחות שלך ולא בשלה.
היא דווקא נשמעת אחלה בנאדם. מחזיקה בית וילדים למופת, לא מבזבת כסף, מתחזקת חברות וקשרים, מחזיקה בעל אופניק שלא מרים אצבע.
כל פעם שקשה לך - לך תעשה ספונג'ה, אולי תתפתח קצת.

אישה בונה אישה הורסת

אישה שעושה הכל לבד סופה להישאר לבד..
אישה אמורה "להפעיל" ולשתף את בעלה בכל העניינים..
מי שרוצה להיות וונדרוומן שתישא בתוצאות
בעל זה לא כספומט ופר הרבעה

שילה1

New member
אין כל קשר בין הדברים.

יש זוגות שהגברת אחראית על עניני הבית,למען הבעל,שיפתח את עצמו מקצועית.
ויש זוגות אחרים.זה עדיין לא עושה אותו "לא מפותח".אם היתה רוצה-היתה מפעילה אותו.ואם נסתה וסרב-יעבור לגור באחת מנסיכויות ערב,שם יש הרבה שיחים כמוהו.

alongrin

New member
לא כל אחד...

צריך להיות מהנדס גרעין.
את המטלות שלה היא עושה על הצד הטוב ביותר, ואת הזמן הפנוי שלה היא מוציאה בעיסוקים שעושים לה טוב.
אם היא מאושרת מזה, גם אתה צריך להיות מאושר לא פחות.

tamartlv

New member
לגבי התפתחות מקצועית

אמא שלי בחרה להיות עקרת בית. היא הכירה את אבא שלי, הם התחתנו כשהיא הייתה בת 24. כעבור 3 שנים אחי נולד והיא בחרה להישאר בבית כדי לחסוך להם כסף על מטפלות. מאז היא הייתה עקרת בית. כשהכירו היא עבדה בבנק, הייתה אחת הפקידות הטובות שם והציעו לשלוח אותה לתואר במשפטים על חשבון העבודה (!) כדי שתתקדם לתפקיד יותר בכיר. אבא שלי התחנן שהיא תלך, אבל היא בחרה לוותר ובסוף ויתרה לחלוטין על עבודה בגיל 27. במשך השנים היא כן רצתה לצאת לעבוד כי שעמם לה בבית, אבל פחדה שלא יעסיקו אותה בגילה המתקדם, בטח כשהניסיון האחרון שלה היה בגיל 27. היא לא באמת רצתה להתפתח מקצועית, היא לא האמינה בעצמה (בת להורים מ"פעם", שהאמינו שרק גברים יכולים להצליח וצריכים להתפתח), ולא משנה כמה אבא שלי דחף אותה לעשות עם עצמה משהו, היא ויתרה ונשארה איתנו. אז... אני מבינה את התסכול שלך דווקא מהמקום של אבא שלי. זה לא היה איזה פקטור שהטריף אותו, אבל הוא תמיד האמין שהיא יכולה לעשות עם עצמה יותר...
לגבי השאר- היא כן ניצלה את הזמן כדי לעזור לנו בשיעורים (עד שהגיע הזמן שהיא כבר לא ידעה מספיק), וחברתית היא הייתה סבבה.

אולי תנסו לעשות דברים ביחד, דברים שמעניינים אתכם. נסו לעבוד ביחד על התקציב שלכם ולהציע זה לזה הצעות בקשר לדרכי השקעה בחיים. אולי תעשו גם דברים עם הילדים ואז הקשר ההדדי יתחזק. נסו לדבר יותר על דברים רגשיים, למשל על דברים שאתם עושים ושמעניינים אתכם ועל דברים שחשובים לכם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה