גרעין נח"ל

yoavoren

New member
גרעין נח"ל

קודם כל בהצלחה םע הפורום אם אפשר קצת מידע על ש"ש בגרעין נח"ל אני ממש אשמח בתודה מראש יואב

זה תלוי עם איזו מסגרת אתה הולך..

נראה לי.. גרעיני נח"ל בעקרון אלה גרעינים שמיועדים לשירות בנח"ל.. מהרגע שאתה חותם לנח"ל אתה נחשב בגרעין נח"ל (אם אתה בגרעין) בכל מקרה, מה שכרגע אני יודעת זה למשל שאני הולכת דרך הנוע"ל לשנת שירות שבה אני יגור עם הגרעין שלי ואחר כך הישר לנח"ל!! אם למישהו יהיה אור נוסף לשפוך על הנושא אני אשמח

adipo

New member
ניסיון לעזור

ש"ש בגרעין נח"ל מתקיימת דרך תנועות הנוער, עמותות שונות (כמו עמותת "אלון") ואפילו דרך התק"ם שהשנה זו תהיה השנה הראשונה, אם אני לא טועה, שינסה לקום גרעין מהש"שינים הפועלים במסגרת זו (פנימיות, כפרי נוער וכו'). מסלול נח"ל גרעינים מתחיל בשנת שירות, ממשיך בשירות צבאי של כשנה וחצי (שוב, אם אינני טועה), משם הגרעין עובר לפרק משימה שזהו זמן בו כולם חוזרים לגור יחד ולבצע משימות "אזרחיות" במסגרת הצבא ומסתיים בפרק של"ת-שירות ללא תשלום- מספר חודשים נוספים, כמדומני 3-4, שמידע לגביו לא נמצא ברשותי כרגע אבל אני אברר ואחזור עם תשובה(!). הממ...שאלות?

kedeman

New member
גרעין נח"ל זו לא שנת שרות

גרעין נח"ל זה המשך צבאי אחרי שעשית שנה בש"ש מסויים אתה יכול להמשיך ממנו לגרעין של התנועה שבה אתה עושה את הש"ש או אם אתה רוצה אז אתה יכול ללכת לגרעין נח"ל של תנועה אחרת בתנאי שחברי הגרעין שהגיעו מהתנועה מוכנים לקבל אותך.....

yoavoren

New member
אז אין כזה דבר?

אין כזה דבר ש"ש דרך הנח"ל? חוצמזה סחטיין על משציותך

hadasbaril

New member
ככה

בנחל יש שנה שבה אתה מבצע משימה קהילתית - ש"ש כזאת. יש מקומות כמו החברה להגנת הטבע שגרעין הנחל הום הש"ש ויש מקומות שקודם כול יש ש.ש ורק אחר כך מי שרוצה הולך לנחל (גרעין יוצאי מכינות ראשון, חטיבת בני המושבים של הנוער העובד)

yoavoren

New member
רגע ואיפה

אני יכול לקבל פרטים על הש"שינים השונים שמשתייכים בתור גרעין בנח"ל בסוף? כי המדנית שלי בביצפר לא מבינה מהחיים שלה בתודה מראש

hadasbaril

New member
אני לא יודעת כל כך הרבה

אבל - לתנועות נוער, לחברה להגנת הטבע,

למעלה