דנה אינטרנשיונל עשור לקרירה חלק ב'

דנה אינטרנשיונל עשור לקרירה. חלק א'

דנה אינטרנשיונל החלה את הקרירה המוזיקלית שלה בתחילת שנות ה90 בהנהלתו של עופר ניסים, שהיה גם המפיק המוזיקלי שלה, וגם די ג'י ידוע בקרב קהילת ההומואים בארץ. לפני שדנה בכלל חשבה על קרירה של זמרת היא היתה מופיע דראג במועדונים בתל אביב, עופר ניסים שמאוד אהב את דרך ההופעה של דנה (אז ירון), החליט להפיק לה שיר פארודיה על שיר של וויטני יוסטון העונה שלם: "סעידה סולטנה", עופר ודנה החליטו להמר ולשלוח את השיר לתחנות הרדיו, מכיון שהקול של ירון היה מאוד נשי ועדין החליטו על הסינגל לכתוב עופר ניסים מציג: דנה אינטרנשיונל, כאשר את האינטרנשיונל הוסיפו בשביל ההומור. צחוק החיים, והשיר הפך ללהיט היסטרי במדינת ישראל, הוא כבש במועדונים וזכה להשמעות לא מועטות בתחנות הרדיו בארץ. עופר ודנה החליטו לנסות את מזלם שוב, והקליטו שיר שנקרא "דנה אינטרנשיונל" שהצליח לא פחות מסעידה סולטנה. לנוכח ההצלחה של שני שירים אלו בתחנות הרדיו בישראל החליטה חברת "אי אם פי" להחתים את דנה בחברה והעבודה על האלבום הראשונן החלה, לאחר חודשים אינטנסיבים האלבום הראשון "דנה אינטרנשיונל" הושלם, עיבוד מוזיקלי עופר ניסים, דנה כבר היתה אחרי תהליך השינוי מין ומוכנה להתחיל בקרירה של זמרת לכל דבר, כאשר ההימור והאומץ הוא ללכת על מוזיקת הדאנס, זא'נר שלא היה מפותח בכלל בארץ ודנה ועופר האמינו שהגיע הזמן לפתח גם את הפן הזה. האלבום שהיה אלבום הבכורה של דנה אינטרנשיונל הצליח בכלל לא רע, ומכר 12,000 עותקים, כאשר "פטה מורגנה" שיר דאנס עברי מהאלבום הפך גם ללהיט. ואז זה התחיל מסע יחסי הציבור סביב דנה אינטרנשיונל החל הן בתקשורת והן בעיתונות, הסיפור האישי נחשף גם הוא, והנה דנה אינטרנשיונל הזמרת הקוקסינלית הראשונה בישראל לא פחות ולא יותר עומדת מול כל העם ומצהירה, אני לפני הכל זמרת לכל דבר! מרוח הדברים דנה היתה לשיחת היום במדינה וללא מעט אנשים היה קשה לעכל את העובדה שדנה שהיתה בעבר בחור תתקבל בברכה ותהפוך לזמרת מן השורה, כבר מהתחלה חכמתה של דנה פרצה והאומץ להמשיך הלאה ולקדם את כבוד האדם וחירותו בלטו והרשימו, למרות שבהתחלה היה נטייה לקהל ולתקשורת להתייחס לדנה כמאין גימיק חולף. דנה המשיכה לטעון בראיונות שלא ניתן למכור 12 אלף עותקים רק כגימיק וכי יש משהו כובש במוזיקה ששילבה דאנס עם ערבית מזרחית. אומפטמפה האלבום השני בדרך.... המשך יבוא....

DanielT17

New member
?

סעידה סולטנה היה השיר הראשון שלה? איזו הצטרפות מקרים, בדיוק דיברתי עליו הוא נשמע מושקע ומורכב מדי בשביל שיר ראשון לאמן דאנס בארץ

"סעידה סולטנה"

סעידה סולטנה אכם הסינגל הרשמי הראשון של דנה, ונכון הוא בהחלט נשמע מושקע ויפה, זהו שיר דאנס טוב וקלאסי, גם היום עשר שנים אחרי שהיא מופיע אותו בהופעות השיר הזה עדיין סוחף. השיר סעידה סולטנה הוא בעצם מאין שיר פרודיה לשיר של וויטני יוסטון שנקרא: "שני אינו סוזן" ומכיל מקצב דומה מאוד לזה של סעידה סולטנה. לידיעתכם!

DanielT17

New member
אה.. תודה

אני אברר על השיר של וויטני ד"ר - יש לך אייסיקו?

eranmc

New member
MY NAME IS NOT SUSAN

מהאלבום IM YOUR BABY TONIGHT (לא שווה לקנות אותו). אני אשלח לך את השיר ויומחד גם את האלבום המשעמם
אולי ב 26?

KristineW

New member
יא, למה?.. ../images/Emo2.gif

מה קרה לך, זה אלבום מדהים!!! הכי טוב שלה לדעתי... יש שם את ALL THE MAN THAT I NEED, שזה שיר פשוט מדהים, אחד הטובים שלה בכל הקריירה ובכלל, יש בו עוד המון שירים טובים, אני חולה על האלבום הזה!!!

eranmc

New member
נכון, שיר מדהים

אבל שאר האלבום כמו איזה חגיגה של קשישי הזהב.

KristineW

New member
ממש לא!!!../images/Emo12.gif

זה אחלה דיסק, אבל גם עניין של טעם אחרי הכל...

eranmc

New member
אתה קראת לי - אסתר!

איזה יפה!
שאלה - עופר ניסים זה החבר של דנה עכשיו?

עופר ניסים...

עופר ניסים היה מנהל ומפיק מוזיקלי של דנה עד לשנת 98, ב 98 דרכיהם נפרדו, שי כרם מכהן כמנהלה האישי של דנה מ98 ועד היום, עופר ניסים ודנה לא חברים הוא לא בן זוג שלה, יש בניהם היכרות של שנים, ולא מעבר.

aiz1983

New member
וחבל מאוד שהם נפרדו ..

כי עופר ניסים הוא דנה אינטרנשיונל ודנה היא עופר ניסים. הם עשו עבודה מעולה ביחד והביאו סגנונות ערביים מדהימים ! התקופה הזאת של שניהם ביחד הייתה מדהימה. מאז הפרידה חלה לטעמי הדרדרות במוסיקה של דנה, אבל עדיין אני חולה עליה ! ברכות לפתיחת הפורום ! יש לי הרבה מה לתרום ! ב-ה-צ-ל-ח-ה !!!

eranmc

New member
המקצביים הערבים שולטים - שאלה

מי החבר של דנה?

the bourgeoisie

New member
שאלה.

נראה מבחוץ שהחברה בישראל קיבלה את העובדה שדנה היא זמרת שעברה שינוי מין בצורה טובה. אני לא מאמין שהיא הייתה מצליחה להגיע רחוק כל כך במדינה אחרת. אבל כל זה מעל לפני השטח... השאלה היא אם העובדה הזאת הפריעה לה או פגעה בה במהלך הקריירה כי אני יודע שהיא הופיעה גם בעיירות מאוד שמרניות כמו מגדל העמק וכו'.

אהלן, שבת שלום לכם, בקשר לשאלות...

שבת שלום לכם גולשים וגולשות יקרות, בקשר לשאלות שלכם, 1- היום אין לדנה אינטרנשיונל בן זוג, היה לה חבר מאוד רציני מספר שנים, ולצערי הרב הוא נהרג בתאונת אופנוע, מאז לדנה לא היה קשר רציני, סביר להניח שהיא מאוד נפגעה ממה שקרה, היתה בניהם זוגיות נהדרת! 2- המדינה באמת קיבלה יפה את דנה אינטרנשיונל, שלא לדבר על זה שרשות השידור ב 98 שלחה אותה לייצג את המדינה , קבלה יותר יפה ורשמית מזו היא לא יכלה לקבל, בקשר למתחת לפני השטח, תראה היום דנה פחות מתמודדת עם בורות וצרות עין כי היא כבר 10 שנים בשטח אבל בל נשחכ שההתחלה היתה מאוד קשה ורצופה במכשולים ומקרים לא נעימים, דנה מצאה את הכוחות להתודד ולא לוותר מתוך אמונה שבאמת יש לה מה לתרום ויש לה מה לאמר ונראה שהמאמץ השתלם, דנה היא בין האמנים היחידים שמצליחים להתפרנס מהקרירה המוזיקלית יותר מעשור והמוזיקה שלה באמת מהווה משהו חדש ומקורי במדינת ישראל!

דנה אינטרנשיונל עשור לקרירה חלק ב'

בואו נמשיך במסע דנה אינטרנשיונל אל תוך האלבום השני, אז איפה עצרנו? דנה שיחררה את אלבום הבכורה שלה "דנה אינטרנשיונל" ולמרבה הפלא מכרה 12 אלף עותקים כאשר שירים מתוך האלבום כגון: "סעידה סולטנה" "שושו יא שושו" ו "פטה מורגנה" הפכו ללהיטים, ישראל 93 זמרת קוקסינלית ראשונה מעוררת את המדינה עם מוזיקת דאנס ערבית ומצליחה לסחוף איתה קהל רב שכנראה חיכה למשהו עסיסי ורענן, טוב 1994, דנה עובדת על אלבום חדש, והפעם היא גם חוברת לאחד ממפיקי העל ומלחין גדול צביקה פיק, שלה הוא הלחין שיר מהאלבום "אני לא יכולה בלעדיך", "ישנן בנות" יוצא כסינגל ראשון, ופשוט הופך ללהיט היסטרי,! דנה מחדשת את הלהיט הישן ישנן בנות אותו ביצעה להקת הנחל הזכורה לטוב עם שולה חן, השיר פשוט כבש את המצעדים, רשת גימל, וגלי צהל, השיר נכנס לפליי ליסט של גלגצ והושמע ללא הרף, ונראה כי דנה הולכת להיות הדבר הבא של ישראל נכון לאותה שנה, סינגל שני שוחרר מהאלבום ואיתו גם האלבום עצמו: האלבום- "אומפטמפה" הסינגל- "אני לא יכולה בלעדיך" אני לא יכולה בלעדיך הפך להיות אחד השירים הישראלים המצליחים ביותר בכל הזמנים, ושוב, הוא כבש את כל המצעדים והושמע נון סטופ בכל תחנת רדיו אפשרית, דנה באותה שנה הופיע כמעט בכל תכנית טלוויזיה אפשרית והיחצון היה בומבסטי ומאסיבי: - דן שילון, - דודו טופז, - גבי גזית, ועוד.... נדמה כי כבר לא ניתן להתייחס לדנה כגימיק ובאמת מדובר פה בזמרת טובה, ואיכותית, הקול של דנה הוא קול של זמרת לקול דבר, עולה לטונים, וכובשת בשירי דאנס שלא נשמעו כמותם בארץ, דנה הכתיבה סגנון מוזיקה מיוחד ומקורי והיתה לאחד הדברים המענינים ביותר במוזיקה הישראלית, עופר ניסים היה אחרי גם לעיבוד ולהפקה המוזיקלית של אותו אלבום, ולא הזניח את שירי הדאנס בערבית המשוגעים, "זומבה" מהאלבום שיר אנגלי עם ערבית, המשיך את הקו של האבלום הקודם, סינגל שלישי מהאלבום "בתולה" מעט עורר סערה נוכח המילים הארוטיות, שלו: "שוקולדה לי במותניים" "בוא ולקק לי את השדיים", אך דנה דאגה להסביר שהכל ברוח שטות ובהומור, אני לא זמרת של מסרים ומאבקים אומרת דנה, אני רוצה לעשות מצב רוח טוב וכיף לאנשים בלב, אני זמרת של FUN וזה בדיוק רוח השירים FUN. בתולה למרות הפרובוקציה הפך גם ללהיט היסטרי וכבש שוב את תחנות הרדיו והמצעדים בישראל, "נוסעת לפטרה" סינגל רביעי מהאלבום שוב כובש את הרדיו והמצעדים, ונדמה כי כל שיר של דנה הופך ללהיט היסטרי, 4 שירים מקום ראשון במצעד העברי הרשמי של רשת גימל, סינגל חמישי "מאה אחוז גבר" אותו סיפור, ניתן למצוא גם באומפטמפה חידוש שדנה עשתה לפיוט "דרור יקרא" יפה ומיוחד שדנה עם כל המשמעות שלה כבנאדם, מחדשת את דרור יקרא ומעניקה לו כוח ועוצמה! ואז זה קורה, ספטמבר, ראש השנה, המצעד הישראלי השנתי של רשת גימל יוצא לדרך, דנה מועמדת לזמרת השנה של ישראל יחד עם ריטה, כל הסינגלים של דנה נכנסו למצעד, לא יכולה בלעדיך מקום 4 ישנן בנות 7, בגלי צהל ישנן בנות מקום שלישי, ואז מכריזים על זמרת השנה של ישראל לשנת 1994, והזוכה היא: דנה אינטרנשיונל זמרת השנה של ישראל לשנת 94, הציבור בחר, הציבור העניק, דנה עולה לשידור, זוכה לברכות ופירגונים מהשדרן נוכח הבחירה ומגיבה: "העם בחר בי, גימיק לא מקנה לך את תואר זמרת השנה, המוזיקה עובדת, יש מקום לדאנס במדינת ישראל, תנו למוזיקה הזו כבוד ומקום לא רק לרוק ואמצע הדרך, אני מתרגשת נוכח הבחירה ושולחת אהבה גדולה לכולם" באותה שנה זכתה דנה זמרת השנה גם בגלי צה"ל, המגזינים: ראש 1 ומעריב לנוער בחרו בה גם כזמרת השנה לשנת 94, אחרי המון כתבות על האלבום והסינגלים, אומפטמפה מכר 24 אלף עותקים, אלבום פלטינה, והפף לאחד מהאלבומים הבולטים בסצינת המוזיקה הישראלית,! קדם הארויזיון, האלבום השלישי , ההופעות, כל זה ועוד בקרוב, דנה אינטרנשיונל עשור לקרירה חלק 3!

למעלה