דת .

alkai

New member
לא נכון.

ממה שקראתי, הוא לא האמין באלוהים של הדתות. אבל הוא בהחלט לא היה אתאיסט. וקיומו של אלוהים העסיק אותו.

alkai

New member
רק המשפט האחרון שלך...

מה שכתבת לפני כן היה נכון, אבל פתאום סתרת את עצמך.

למה?

אינשטיין היה יהודי אתאיסט שהאמין באלוהי שפינוזה מה שנקרא . ד"א הינה נושא לשיחה שכבר יותר מענין -אלוהי שפינוזה

אתאיסט הוא אדם שמאמין שאין אלוהים,

באופן מוחלט באותה הצורה בה אדם מאמין שיש אחד. איינשטיין וודאי היה אגנוסטיקן, אדם שלא מאמין ולא פוסל את קיומו את אלוהים. אם אני לא טועה, גם אנשים המאמינים באלוהים אך לא משייכים עצמם לדת או פלג אמונה מסויים נכנסים להגדרה הזאת, אבל אני לא בטוחה.

אייני

New member
לא. איינשטיין האמין באלוהים, עד כמה שהבנתי

אחד המשפטים הכי מפורסמים שלו היה "אלוהים לא משחק בקוביות". אבל בכל אופן, זה לא כזה חשוב לדיוןXD

Lady In Blues

New member
זה לא נורא בכלל.

להפך, מרגיש לי דיי בסדר לקום בבוקר בלי להתפלל לאלוהים ולא לפחד שאחרי מותי יצורים אדומים עם קלשונים ירדפו אחרי.

Lady In Blues

New member
הדת של היא בורות שהפכה לטיפשות.

(שלום לכולכם, אני חדשה
) אחרי ההצהרה הפרובוקטיבית, תנו לי להסביר. כשנכתבה התורה, אלוהים הגיע מהצורך של הבנת הדברים. לא היו הכלים להסביר תופעות, אנשים חיפשו תשובות ואנשים חכמים מהם המציאו את אלוהים.
המבול הגדול (צונאמי), מגדל בבל (משל להתפתחות הפלגים באנושות), התנינים הגדולים (דינוזאורים
) וכו' היו תופעות שלמין האנושי לא היו כלים להסביר אותם, אז הם המציאו את אלוהים. כאשר הגיעו הכלים לקבלת התשובות (חקר גוף האדם למשל) האמונה באלוהים הייתה מושרשת כל כך חזק שיחסו את ההגיון הבריא לבריאה קוסמית
. בנקודה הזו התחילה הטיפשות המחלוקת, החילוניות, הפיקפוק, ההתפקחות או שלומי. איך שלא תירצו לקרוא לתופעת ה"רגע, מה אם זה לא היה אלוהים?
". כיום למין האנושי יש כמעט את כל הכלים ופתרונו את הרוב הגדול של התשובות. המדע הסביר את התופעות התנ"כיות שניראה שהיה בהם משהו על-טיבעי, מה שבתיאוריה היה אמור למחוק את אלוהים. כאן אחנו מגיעים לנקודות שמונעות מהדת להכחד מהעולם: A. ביחס לנקודת הפתיחה של התקופה המודרנית (וב"תקופה המודרנית" אני מתכוונת להסבר המדעי הראשון, נניח שזה בערך התקופת הרנסאס), הדת שלטה בעולם כמעט מאז ומעולם. כל כך הרבה יותר זמן מההגיון. כמו שכבר אמרתי, היא מושרשרת חזק-חזק במין האנושי, כמעט בלתי נפרדת. אבל לאט לאט ישנו תהליך ברור של אטאיזם, דתות משתנות והופכות מודרניות (להוציא את האיסלם והיהדות) ועם הזמן הדת באמת תעלם, או שתהפוך לתופעה זניחה ביותר. B. הכוח שהדת המודרנית נותנת כיום, במיוחד במדינה קפיטליסטית שבה דת לא מופרדת ממדינה (דהינו- ישראל), הוא עצום, ואנשי דת ממש לא מתכוונים לוותר עליו. זריעת פחד, טרור מתמשך, הבטחות בומבסטיות חסרות כיסוי (מישהו אמר "העולם הבא"?) חברה סגורה עם ערכים ברורים ונוקשים ושטיפת מוח אינטנסיביות מבטיחות את הדת כאן עוד הרבה זמן. לא לעד, אבל להרבה זמן. C. אין מה לעשות, יש הרבה אנשים טיפשים בעולם שזקוקים למשהו להאמין בו, משהו גדול מהם ולא ברור. הדת היא אבסורד מוחלט, אבל יש אנשים שלא מבינים את זה. עד כאן, כי נדמה לי שקצת נסחפתי
מקווה שעניתי על השאלה. אני לגמרי הולכת להשאר בפורום הזה.

kaenar

New member
זכותך לחשוב שהדת היא אבסורד

אבל את לא יכולה לקבוע עובדה. לא כולם יכולים להבין את מה שאת חושבת, אבל זה לא אומר שהם טועים. אם לא בא לך להאמין בא-לוקים זאת בחירה שלך, אני בכל מקרה ממשיכה בשלי :) אנשים חכמים המציאו את א-לוקים? טוב לא ניכנס לזה.. רק.. אם אנשים חכמים המציאו את א-לוקים, אז מי המציא אותך? מי המציא את האדם הראשון?

asmati

New member
אותו דבר אפשר לשאול שאלה בנאלית

אלוהים המציא את האדם, מי המציא את אלוהים? ביצה? תרנגולת?

kaenar

New member
אם אתה חושב

שהמציאה אותך ביצה של תרנגולת, אז למה אתה חושב שאתה יותר חכם מתרנגולת? אפשר גם לשאול, מי המציא את העולם בכלל? אפשר לשאול הרבה דברים. אבל א-לוקים הוא מעל הכל, ואם אתה בוחר שלא להאמין בזה, אז חבל, אבל זאת עדיין זכותך. אתה בחרת לא להאמין, סבבה, אני בוחרת להאמין. חבל לשים תארים של "אתאיסט" כשאתה עדיין לא מכיר את כל האופציות.. בכל מקרה, בחירה שלך.. איש באמונתו ייחיה

asmati

New member
אני מאמין בדברים אחרים

לא בשטויות שכתבו כפריים בורים בעלי דימיון פורה לפני אלפי שנים. נמאס לי כבר לדבר על זה.. טחנו את זה פה יותר מדי

Lady In Blues

New member
נחמד להדיין איתך ../images/Emo13.gif

אני באמת רוצה להבין, בלי התנשאות, מה גרום לך להאמין בזה? מה גרם לך לחשוב שאלוהים הוא אמיתי ויותר מזה- שהוא מעל הכל. תני לי 10 נימוקים (עשר זה לא קשה, אם את מאמינה כל כך במשהו, הוא חייב להיות הגיוני בלפחות עשרה דברים), ואני בטוחה שאצליח לגרום לך לראות את האבסורד שבהם. להגיד שאני מאמין במשהו רק בגלל שאין לי הסבר אחר הגיוני, זאת לא חוכמה כל כך גדולה. נעלמות לי גרבים במכונת הכביסה כל הזמן, זה הפך לתופעה של ממש. חיפשתי אותם בכל מקום והם פשוט נעלמות! אמא אומרת שזה מוזר, ושהיא לא יכולה להסביר את זה. אני שוקלת להתחיל להאמין שנכונותה של הוד-מסריחותה, הגרב הסגולה המעופפת. סתם, לא, אני תמיד אשאר נאמנה למפלצת הספגטי המעופפת ולחד הקרן הוורודה הבלתי נראית. ראמן!

kaenar

New member
בכיף

הייתי נותנת לך אלפי סיבות מדוע כן להאמין בא-לוקים, אבל משום מה אין לי כוח יותר לדסקס על זה :) כל אחד יוצק משמעות לחייו, אין לי צורך שתנסי לגרום לי את האבסורד באמונה שלי. זה לא ילך. אני בחרתי בדרך, כל אחד בוחר בדרך מתישהו, אני בחרתי, ואני שלמה עם זה. מפלצת הספגטי המעופפת? שיהיה בהצלחה

Lady In Blues

New member
זה לא הוגן ../images/Emo46.gif

אנשים שמפסיקים דיון הם האנשים שיודעים שידם על התחתונה. למרות שדיון הוא לא קרב, וזה. (אוף, בגלל זה אני אוהבת את מועדוני דיבייט
)

Shira Esther

New member
לא נכון.

אנשים שמפסיקים התנגחות הם אלה שהבינו ראשונים שאף צד לא ישכנע את השני.

Dragonaut

New member
אני מכיר את כל האופציות,

אני נשאר עם התואר של "אתאיסט". על כל השאלות ששאלת ניתן לענות בדרכים מדעיות, או לפחות לבנות תיאוריות. כאלה שמבוססות על חוקים. לא, להגיד שיש משהו שהוא מעל הכל והוא פשוט הכין הכל מפימו, זה לא חוקים. זאת הדרך הכי קלה להתמודד עם השאלות האלה, ולכן אחוזים כ"כ גבוהים מהעולם סוגדים לאל כזה או אחר.

Lady In Blues

New member
אף אחד.

למה שמישהו ימציא אותי? אני התפתחתי ממשהו, לא הומצאתי. ממה, מתי ואיך שלו כבר שאלות אחרות. בכ"א, אני מוכנה לשים את רגל ימין שלא דמות מזוקנת עם נטייה לסאדיזם עשתה אותי בשיבעה ימים.

kaenar

New member
איזה קטע

שהתשובה שלך שטחית. את התפתחת, לא הומצאת. ממה התפתחת אני לא אשאל, זה לא מוביל לשום מקום. את לא מנהלת דיון, את אומרת את דעתך וקוטלת את דעתי. אין שום הוכחה לשום דבר, את בוחרת לא להאמין בא-לוקים, את בוחרת להיות אתאיסטית, שיהיה, זה לא אומר שאין א-לוקים, זה אומר שאת בוחרת להאמין שאין. צריך הרבה אומץ להגיד כזה דבר. אפילו מדענים (רובם) לא אומרים את זה. אין בסיס לדברים שאת כותבת. אני לא יורדת על אתאיסטים או על כל דת אחרת. באיזה זכות את כותבת דברים כאלה? מה דעתך שלא כולם חושבים כמוך? אני יודעת את האמת שלי והאמונה שלי שונה משלך. נסגור את העניין

למעלה